فعالیت بیش از ۴۰۰ کتابخانه در مساجد فارس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های مساجد استان، گفت: ۳۶۹ کتابخانه مخزن دار و ۳۵ کتابخانه باز شبستانی در مساجد فارس فعالیت دارند.

حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس امروز ۲۳ آبان در آستانه فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ضمن تشریح برنامه های کتابخانه های مساجد در این ایام گفت: ۳۶۹ کتابخانه مخزن دار و ۳۵ کتابخانه باز شبستانی در مساجد فارس فعالیت دارند و می توان گفت که کتابخانه های مساجد، ظرفیتی در دل خانه های خداست که به واسطه آن اهالی محله می توانند از آن برای فعالیت های علمی و پژوهشی استفاده کنند.

وی ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های مساجد استان، افزود: برپایی نمایشگاه های کتاب در مسجد برای استفاده مردم محله، تقدیر از فعالان حوزه کتاب، تکریم کتابداران، بازدید از کتابخانه های مساجد شیراز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و تقدیر از اعضای فعال کتابخانه از برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی است.

حجت الاسلام امیدی از برپایی طرح «شنبه های کتاب» در کتابخانه های مساجد استان فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح به مدت ۲ سال است که از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، با هدف معرفی کتاب های مفید برای مردم محله و نمازگزاران به همت کانون های مساجد استان برگزار می شود که در این ایام کتاب هایی نیز معرفی خواهد شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس اجرای طرح «پالایش کتاب» را دیگر برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان و تاکید کرد: در قالب این طرح کتاب های کتابخانه های مساجد به روز سانی و کتاب های نو جایگزین کتاب های کهنه خواهد شد و در این طرح کتاب های خوبی به کتابخانه ها تحویل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.