علی مطهری در شیراز: احمدی نژاد باید محاکمه شود/ هیچ مقام غیر قابل انتقادی در کشور نداریم/ استاندار فارس: کشور در سال‌های اخیر در پرتگاه اقتصادی بود

خبر پارسی – نقل از افسانه آنلاین: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز خارج از چارچوب، روزنامه ها توقیف و روزنامه نگاران بازداشت می شوند.

علی مطهری عصر امروز  در مراسم سالروز حماسه سیاسی ۲۴ خرداد در شیراز افزود: در حوزه مطبوعات ما دچار حاکمیت دوگانه هستیم، هیاتی به نام هیات نظارت بر مطبوعات داریم که طبق قانون تکلیف را باید روشن کنند، اما می‌بینیم که قوه قضاییه خارج از این قانون روزنامه‌ای را توقیف و خبرنگاری را بازداشت می کند؛ این ها مسایلی است که توسط رییس جمهور قابل حل است.

IMG_6700

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد حماسه ۲۴ خرداد گفت: انتخابات سال گذشته نشانه رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران بود که پس از آن همه تبلیغات در طول هشت سال گذشته، در عین حال مردم راه را از چاه تشخیص دادند و این مساله کوچکی نبود.

مطهری ادامه داد: تبلیغات وسیعی توسط رسانه‌های بیگانه در هشت سال گذشته انجام شد تا بتوانند بسیاری از شخصیت‌ها را به حاشیه بکشانند و گروهی را که تازه از راه رسیده بودند به عنوان انقلابیون راستین معرفی کنند.

وی بیان کرد: آنها قصد داشتند انقلابیون اصیل را به حاشیه ببرند اما مردم فریب نخوردند و راه اصلی انقلاب را به خوبی تشخیص دادند و  همچنین آرمان‌های انقلاب را از انحراف نجات دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان این مطلب که مردم در اثر انتخابات‌ مکرر در طول ۳۵ سال گذشته تجربه پیدا کرده بودند، تصریح کرد: اگر در هر انتخاباتی مسوولان جامعه بخواهند برای مردم راه را مشخص کنند، این مردم هیچگاه به رشد اجتماعی نخواهند رسید.

*مردم ما در انتخابات سال گذشته آفت رخنه فرصت طلبان را دفع کردند

مطهری با اشاره به اینکه  احساس می‌کنیم مردم ما به یک رشد نسبی اجتماعی رسیده‌اند، اظهار کرد: انتخابات سال گذشته دفع یک خطر و آفت از انقلاب اسلامی بود و مردم آفت رخنه فرصت طلبان را دفع کردند.

وی رخنه فرصت طلبان را یکی از آفاتی ذکر کرد که همواره نهضت اسلامی را تهدید می‌کند و ادامه داد: آنها با این کار خود را انقلابیون واقعی و اصیل معرفی می‌کنند و تلاش می‌کنند انقلابیون واقعی را از صحنه خارج کنند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در دوره گذشته گرفتار آفتی شدیم و کسانی مدیریت اجرایی کشور را به دست گرفته بودند که نمی‌گفتند ما هستیم و دیگران هم باشند؛ بلکه می‌گفتند هرکس با ما نیست باید از صحنه انقلاب خارج شود که مردم با انتخابات ۹۲ این آفات را دفع کردند.

مطهری خاطرنشان کرد: در حالی دولت یازدهم بر سر کار آمد که رشد اقتصادی ما منهای ۶ درصد بود که این به معنی سقوط بود و خزانه ما وضع خوبی نداشت که ضروری است در این باره نقطه شروع دولت یازدهم را در نظر بگیریم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به ارزیابی عملکرد دولت در ۱۰ ماهه گذشته به ویژه در بعد در سیاست خارجی اشاره و تصریح کرد: مساله ارتباط با جهان از نظر انقلاب اسلامی مساله مهمی است، به خصوص که در ابتدای انقلاب مساله تسخیر سفارت آمریکا اتفاق افتاد که برای برخی این تصور ایجاد شد که اساسا ما با رابطه با غرب مخالف هستیم، در حالی که انقلاب ما حاوی پیام‌های زیادی برای دولت‌ها و ملت‌ها است.

نماینده تهران در مجلس گفت: حادثه سفارت آمریکا یک امر غیر مترقبه  بود که قطع رابطه از طرف آنان صورت گرفت، نه ما.

مطهری همچنین به مذاکرات هسته‌ای اشاره و بیان کرد:  برخی مذاکره را موجب از دست رفتن عزت ایران می‌دانند در حالی که اشتباه می‌کنند و ما باید به دنیا نشان دهیم که از راه گفت وگو مسایل را حل می‌کنیم  و حتا اگر درگیری ایجاد شود، باز هم ما در وضع بالاتری قرار داریم.

وی به ابعاد سیاست داخلی دولت در ۱۰ ماهه گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: نقاط ضعفی در کار دولت یازدهم وجود دارد که ما انتظار بیشتری از این دولت داریم که یکی از آنها  تاسیس احزاب قوی است و تا زمانی که احزاب قوی در کشور نداشته باشیم، دموکراسی به معنی واقعی ایجاد نمی‌شود.

* بیشتر عزل و نصب ها در دولت از روی آشنایی قبلی صورت می گیرد

وی با  تصریح اینکه همیشه دولت ها برای انتصاب و انتخاب استانداران و فرماندران با مشکل مواجه هستند،گفت: معمولا بیشتر این عزل و نصب ها از روی آشنایی قبلی صورت می گیرد که معقول نیست اما اگر اتاق فکر و حزب داشته باشیم می توانیم استانداران و فرماندرانی از این طریق انتخاب کنیم  تا در زمان تشکیل دولت ها دچار آشفتگی نشویم و مردم نیز به این حزب اعتماد می کنند و  فرصت برای عوام فریب ها پیش نمی آید.

مطهری اضافه کرد: شکل گیری دولت اعتدال مستلزم کارگزاران معتدل از همه گروه‌های سیاسی است و دولت مطابق شعاری که اعلام کرده، باید از معتدل‌های اصلاح طلب و اصول گرا استفاده کند تا دیوار مصنوعی که بین آنان تشکیل شده از بین برود.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه‌ای فراهم شود که کسانی که زندانی می‌شوند، منع شنود و شکنجه شوند و طبق قانون باید ظرف ۲۴ ساعت تکلیف آنها به سرعت معلوم شود، گفت: انتظار ما از دولت روحانی این است که در حوزه حقوق ملت شفاف تر و با جسارت بیشتری فعالیت کند.

مطهری همچنین گفت: برداشت احمدی نژاد برداشتی درست نبود و تصور می‌کرد که رییس جمهور می‌تواند مصوبات مجلس را اجرا نکند.

وی به حصر خانگی موسوی و کروبی اشاره و تصریح کرد: حصر، بدون حکم قضایی خلاف قانون اساسی است، اگر اینها تخلفاتی انجام داده‌اند باید در دادگاهی صالح حرف‌های خود را بزنند و البته طرف مقابل آنها که احمدی نژاد است نیز باید محاکمه شود که این کار با سیره امیرالمومنین نیز مغایر است.

نماینده تهران در خصوص این مهم افزود: امام علی(ع) حتا حقوق خوارج  را از بیت‌المال قطع نکرد که روش ما نیز همین باید باشد و انتقاد در هر سطحی باید آزاد باشد؛ چرا که در کشور ما هیج مقام غیر انتقادی نداریم و هر مقام غیر معصومی اگر در مقام غیر انتقاد قرار بگیرد هم خود فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند.

مطهری با اشاره به وضع اقتصادی دولت در ۱۰ ماهه گذشته گفت: رشد اقتصادی ما منفی ۶ درصد بوده، اما امروز به مثبت شده و تورم ۴۰ درصدی امروز مهار شده است.

وی در رابطه با وضع فرهنگی دولت در ماه های گذشته نیز بیان کرد: در رابطه با فرهنگ در ماه‌های اخیر بزرگنمایی شده است که  اگر وضع فرهنگ را با دولت گذشته مقایسه کنیم تغییر چندانی نداشته، اما می‌بینیم که فریاد وا اسلاما سر داده می‌شود.

* انتقاداتی که به جنبه فرهنگی می‌شود بیشتر ناشی از حب و بغض‌های سیاسی است

مطهری ادامه داد: اگر ما وضع سینما، فرهنگ عمومی و حجاب و پوشش اسلامی را با دولت قبلی مقایسه کنیم، مشاهد می‌کنیم که تغییر چندانی نکرده و در بسیاری حوزه‌ها بهتر شده است و انتقاداتی که به جنبه فرهنگی می‌شود بیشتر ناشی از حب و بغض‌های سیاسی است.

مطهری در پایان با بیان اینکه ما تنها با وحدت به اهداف خود می‌رسیم، تصریح کرد: نهضت اسلامی با وحدت آغاز و با وحدت فتنه‌ها از پیش پا بر داشته شد و امروز باید موافقان و مخالفان دولت را دوستان خود بدانیم و ید واحد در برابر دشمنان باشیم.

* هیچ مقام غیر قابل انتقادی در کشور نداریم

وی با بیان اینکه در کشور هیچ مقام غیر قابل انتقادی نداریم و این طور نیست که به عنوان مثال رییس قوه قضاییه قابل انتقاد باشد، افزود: جمله ای از شهید مطهری که معتقدم باید آن را با آب طلا نوشت و سر در ادارات نصب کرد این است که می گوید «هر مقام غیر معصومی اگر در جایگاه غیرانتقاد قرار گیرد، هم خودش فاسد می شود و هم دیگران را فاسد می کند».

نماینده مردم تهران در ادامه این مراسم  هدف از بعثت پیامبران را توحید، عدالت و برقراری روابط حسنه ذکر و عنوان کرد: امروز متفکران جهان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه نجات جهان، تشکیل حکومت واحد جهانی است، در حالی که این تفکر در سال‌های قبل بسیار سنگین به نظر می‌رسید.

وی همچنین با اشاره به اینکه دنیای امروز در حال نزدیک شدن به تفکر مهدویت است، تصریح کرد: مهدویت یک فلسفه جهانی است که نباید آن را کوچک تلقی کنیم.

*استاندار فارس: کشور در سال‌های اخیر در پرتگاه اقتصادی بود

استاندار فارس نیز در این مراسم گفت:  شادی امروز مردم حاکی از امیدی است که مردم به دولت دارند.

سید محمد احمدی افزود: در سال‌های اخیر کشور در پرتگاه اقتصادی بود و نیاز به منجی داشت که آقای روحانی با بهره‌گیری از پشتوانه مردمی و  افراد کارآمد، راه برون رفت کاهش نرخ تورم را در پیش گرفت .

وی با بیان اینکه در تاریخ ملت‌ها روزهایی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی وجود دارد که جهت اجرایی و حرکت ملت‌ها عوض می‌شود، عنوان کرد:  مردم ما در ۲۴ خرداد سال گذشته با خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری مسیر اجرایی کشور را اصلاح کردند.

استاندار در ادامه با اشاره به اینکه روز ۲۴ خرداد روز امید، تدبیر و عقلانیت برای مردم ایران بود که حاصل آن دولت تدییر و امید با مشی اعتدال شد، خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماهه گذشته دولت با اولویت بندی سیاسی خود به ویژه در عرصه خارجی اقدامات اساسی برای آینده سازان ملت ایران طراحی کرده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تصریح بر اینکه حرکت دستگاه دیپلماسی کشور در عرصه داخلی بهره‌گیری از تجربیات ۳۵ ساله، رساندن مذاکرات به نقطه مطلوب مردم و هدایت‌های قاطعانه رهبری  است، گفت: این دستگاه در داخل نیز رساندن کشور به رشد و تعالی اقتصادی را مد نظر قرار داده است. وی بیان کرد: دولت‌ها با ما در سال‌های اخیر قهر بودند، اما امروزه رییس جمهور کشور ما که با سران کشورهای دیگر ملاقات می‌کنند، با درخواست ملاقات‌های زیاد رو به رو می‌شود و  امروز مملکت از توده گرایی و پوپولیسم به طرف خردگرایی و عقلانیت پیش رفته است.

استاندار فارس در پایان ابراز امیدواری کرد؛ امید است استان فارس از قالب توسعه و عمران عقب نماند و آن را به جایگاه اعلای خود برسانیم.

* جواد جمشیدی:مردم در ۲۴ خرداد راستگویی و عقلانیت را به جای نمودار انتخاب کردند

عضو شورای مشورتی استان های کشور نیز در این مراسم  گفت: در کشور ایران چندبن بار اجماع بین نخبگان و توده مردم اتفاق افتاد که نخستین بار انقلاب را رقم زدند و پس از آن راندن منافقین از ایران و سومین بار نیز هشتسال جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتند.

جمشیدی تصریح کرد: همکاری نخبگان و توده مردمی در دوم خرداد ۷۶ منجر به حماسه‌ای به یادماندنی شد  و آخرین حماسه نیز ۲۴ خرداد بود که راستگویی و عقلانیت را به جای نمودار انتخاب کرد.

1 دیدگاه برای “علی مطهری در شیراز: احمدی نژاد باید محاکمه شود/ هیچ مقام غیر قابل انتقادی در کشور نداریم/ استاندار فارس: کشور در سال‌های اخیر در پرتگاه اقتصادی بود

  1. فرمایش استاندار محترم در این مورد که ” بیش از ٩۵ درصد انتصاب ها در استان اصلاح طلب هستند ” احتمالاً صحیح است ، البته تا معنای اصلاح طلب از نظر ایشان چه باشد . ای کاش معانی و تعاریف شفاف بیان میشد تا صحت و سقم این مطلب آشکار میگردید . البته پیگیری ، اصرار و پا فشاری بر ابقاء دکتر ایمانیه را جزء همان ٩۵ در صد باید دانست که بعنوان شاخص ارایه گردید ، و بقیه . . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.