علی مطهری:احکام تاج زاده و نبوی در سال ۸۸ سختگیرانه بود

خبر پارسی – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که ریشه بروز فتنه این بود که  گروهی گفتند نظررهبری با احمدی نژاد است ،افزود:به نظر من احکام صادر شده در سال ۸۸ برای افرادی نظیر تاج زاده و نبوی سختگیرانه بود،چراکه اتهام وارد شده به این دو نفر شفاف و واضح نبودو اعلام ارتباط با آمریکا و دیگران اتهام شفاف و صریحی نیست.

علی مطهری که شامگاه شب  (۷دی ماه)در جلسه تحلیل آزادی بیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز سخن می گفت افزود:رهبری هیچگاه در انتخابات رای خود را اعلام نمی کنند واگر هم نظر و رای رهبری اعلام شود مابقی افراد جامعه می توانند آزادانه رای دهند.

وی برگزاری این نوع انتخابات را از خصوصیات نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود:مردم در انتخابات آزاد هستند و می توانند آزادانه از کاندیدای خود دفاع کنند و به او رای دهند.

مطهری در ادامه به استیضاح وزیرکار در دولت گذشته اشاره کرد و افزود:درآن زمان رهبری مخالف این داستان بودند اما ما به دلیل تخلف های متعددی که مرتضوی مرتکب شده بود،ما مسئله را تا آخر پیگیری کردیم.

موسوی،کروبی،احمدی نژاد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این مطلب که اگر قرار است برای موسوی و کروبی دادگاهی برگزار گردد این دادگاه باید علنی و در مقابل دید گان مردم باشد ،افزود:طولانی شدن حصر موسوی و کروبی از لحاظ قانونی و شرعی مشکل دارد و اگردرچنین شرایطی برای این دو نفر مشکلی پیش آید نظام باید هزینه ی سنگینی را پرداخت کند.

مطهری در عین حال موسوی و کروبی را را از تخلف مبرا ندانست و ادامه داد:اگر قرار است این دو نفر محاکمه شوند ،احمدی نژاد نیز باید محاکمه شود.

وی به انعکاس خبر پیروزی احمدی نژاد در انتخابات ۸۸ از سوی خبرگزاری فارس و آنهم پیش ازپایان زمان رای گیری اشاره کرد و افزود:موسوی به استناد این خبر به نتیجه  انتخابات اعتراض کرد و پس از آن اتفاقات دیگری رخ داد.

مطهری ادامه داد:برگزاری دادگاه علنی موسوی و کروبی باعث  بروز فضای آرام در کشور خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری اجتماع در روز ۹ دی ۸۸ انتقاد کرد و افزود:اگر پس از انتخابات ،احمدی نژاد اجازه برگزاری اجتماع را به حامیان موسوی و کروبی داده بود و اجازه بود که سخنان معترضین به نتیجه انتخابات پخش شود،هیچگاه چنین اتفاقاتی رخ نمی داد.

وی گفت:زمانیکه مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه، مردم و دولت را از برگزاری هرگونه تجمع در خصوص انتخابات منع کردند،برگزاری تجمع ۹ دی محلی از اعراب نداشت.

مطهری صداوسیما را نیز در بروز اتفاقات سال ۸۸ مقصر دانست و افزود:اگر رسانه ملی به معترضین اجازه دفاع داده بودو به موارد مطرح شده در قانون اساسی  در خصوص آزادی بیان عمل می کرد هیچگاه شاهد بروز چنین اتفاقاتی در کشور نبودیم.

عکس امام –رفتارهای روز عاشورا

وی در عین حال بروز برخی رفتارها نظیر پاره کردن عکس امام (ره)و برخی رفتارهای رخ داده در روز عاشورای سال ۸۸ را نکوهش کرد و افزود:درآن روز عده ای هم مشغول عزاداری بودند و به همین دلیل نباید ترو خشک پای هم بسوزند.

مطهری ادامه داد:اگرقالیباف در سال ۸۸ مسئولیت داشت هیچ گاه شاهد بروز چنین اتفاقاتی نبودیم چراکه قالیباف می توانست مسایل رخ داده را مدیریت کند.

خط قرمز های مصنوعی

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به مبحث آزادی در کشور اشاره کرد و افزود:در حال حاضردر بسیاری از موارد آزادی بیان وجودداردولی متاسفانه برخی از افراد در برخی از حوزه ها خطوط قرمز مصنوعی ایجاد کردندوحتی این اجازه را به خود داده اند تا برخی اتفاقات و حوادث انقلاب را سانسور کنند.

مرز التزام به ولایت فقیه

وی در پایان به نقش آیت الله منتظری در انقلاب اشاره کرد و افزود:برخی ازافراد به دنبال حذف نقش منتظری و اقدامات مثبت وی در انقلاب بودند،اما باید به مسایل واقع گرایانه نگاه کرد.به اعتقاد وی اگر رفتارهای آیت الله منتظری انحرافاتی داشته است ،خدماتی نیز توسط وی به انقلاب ارائه شده که باید به آنها توجه کرد.

مطهری گفت:برخی از اصل ولایت فقیه برداشت اشتباهی دارند و تصور می کنند کسی نبایدتفکری مخالف با تفکر رهبری داشته باشد،در حالیکه شخص مقام معظم رهبری بارها فرموده اند که مرزالتزام به ولایت فقیه احکام حکومتی است.

 

3 دیدگاه برای “علی مطهری:احکام تاج زاده و نبوی در سال ۸۸ سختگیرانه بود

  1. درود بر مطهری. پس یک نفر هم پیدا شد که شجاغت گفتن حقایق را داشت باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.