صهیونیست‌ها مسیر ضدمهربانی را دنبال کردند و زمینه فطری را از دست داده‌اند

آیت الله سیدعلی‌اصغر دستغیب، در آیین تجلیل از اعضای هیئت امنای سراهای فرهنگ مهربانی شیراز با اشاره به آیه ۲۰۷ سوره مبارکه بقره «وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ»، اظهار داشت: بندگان خداوند باید خلق الهی را داشته باشند، لذا سرا‌های فرهنگ مهربانی حامل این مسئولیت این مهم هستند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث غزه و فلسطین و رفتار ضد انسانیت و جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: صهیونیست‌ها مسیر ضدمهربانی را دنبال کردند و محبت بندگی در دل آن‌ها نیست، بلکه به حالت بی‌رحمی و نامردمی زمینه فطری را از دست داده‌اند، چرا که هنر آن‌ها کودک‌کشی است که زنان و کودکان بیگناه را که در سرزمین خود هستند هر روز مورد اصابت قرار می‌دهند و به نمازگزاران یورش می‌آوردند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری بر تعمیم و فراگیری فرهنگ شایسته مجمع خیرین شهرســاز و فرهنگ‌ســاز شــیراز تأکید کرد و افزود: فعالیت این مجمع در راستای فرهنگ تعالی و قرآنی است، چرا که انسان‌های شایسته تمام هم و غمشان کمک به همنوعان خود است.

رئیس هیئت امنای مجمع خیرین شهرســاز و فرهنگ‌ســاز شــیراز در پایان به کمال مردمان شهر شیراز اشاره و تصریح کرد: کار هر مسلمانی است که در حد توان به هم‌نوع خود کمک کند که ساخت مساجد مصداق بارز فرهنگ‌سازی و شهرسازی است و خیران نوعی تلاش و فعالیت در سطح جامعه دارند.

محمدحسن اسدی نیز در این مراسم تأکید کرد: به تمامی شهرداری‌های مناطق در سطح این شهر بخشنامه شده است که فعالیت خیران شهرساز و فرهنگ‌ساز در راستای رشد و پیشرفت دچار بروکراسی اداری نشوند، لذا در این راستا پنجره واحدی ایجاد شده تا کار خیران در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

در ادامه سید عبدالرضا دستغیب بیان اینکه پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی جسم و فرهنگ روح شهر است، اظهار داشت: قریب به ۹ سال از فعالیت این مجمع در این کلانشهر می‌گذرد و یکی از ثمرات آن ایجاد سرا‌های فرهنگ مهربانی در مناطق یازده گانه شیراز است که اقدامانت مؤثر و مطلوبی در راستای رشد فرهنگ و کمک‌رسانی مردم انجام شده است.

وی از اداره شدن سرا‌های فرهنگ مهربانی به صورت هیئت امنایی توسط ۳۲ نفر خبر داد و افزود: اهدای ۹۹ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند و زوج‌های جوان، همچنین ۸۲۰ هزار قلم کالا اعم دارو، لباس، کتاب و غیره در این سر‌اها جمع آوری شده است و آزادی ۳۳ نفر زندانی و رهایی یک اعدامی این نشان از اهتمام ویژه اعتماد مردم و خیرین است.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز همچنین از همکاری همیاران ترافیک در جهت مدیریت فرهنگ ترافیکی در سطح کلانشهر شیراز سخن گفت و افزود: برای مدیریت بهتر ترافیک در گلوگاه‌های ترافیکی از ظرفیت همکاران همیار ترافیک برای پلیس راهور کمک کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.