صندوق حمایت از ورزش در شیراز راه‌اندازی شود

عضو و رئیس کمیته ورزش شورای شهر شیراز خواستار راه‌اندازی صندوق حمایت از ورزش در این کلانشهر به منظور توزیع عادلانه امکانات مالی شد.

مهدی نصیری یکشنبه سوم خرداد در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه در کمیته ورزش ایجاد نشاط در شهر با استفاده از ورزش و رویدادهای ورزشی و استعدادیابی مورد نظر است، اظهار کرد: استعدادیابی در رشته‌هایی مانند کشتی فرنگی که شیراز در آن قطب حساب می‌شود مورد توجه است و در همین راستا باشگاه ورزشی شهرداری راه‌اندازی می‌شود.

او با بیان اینکه براساس قانون شهرداری باید در ورزش همگانی فعالیت کند و نمی‌تواند باشگاه‌داری کند، گفت: مربیان تیم ملی به عنوان نیروهای شهرداری به کار گرفته شدند که کارشان آموزش به جوانان و نوجوانان است و کارمند شهرداری نیستند.

نصیری با بیان اینکه نباید به شرایط فعلی تکیه نکنیم و باید آینده را هم ببینیم، افزود: با این روش انتظار داریم که در آینده در رشته های ورزشی شیراز رتبه‌های بیشتر و بهتری کسب کند.

رئیس کمیته ورزش شورای شهر شیراز با اشاره به برگزاری دو رویداد بزرگ ورزشی در شیراز عنوان کرد: یکی رویداد پرچم بود که به صورت المپیاد و پاراالمپیاد با ۳۷ رشته ورزشی و با حضور بانوان و آقایان و تنوع سنی برگزار شد و تنها رویداد ورزشی کشور بود که ۵ هزار شرکت‌کننده داشت.

نصیری با اشاره به برگزاری دومین رویداد در ماه مبارک رمضان با ۸ هزار شرکت کننده، افزود: این رویدادها با تنوع رشته‌ای به صورت حرفه‌ای و لیگ محلات با ۹۶ تیم برگزار شد و در راستای استعدادیابی مسابقات محله‌ای برگزار شده و می‌شود.

او همچنین با اشاره به اینکه برون‌سپاری سالن‌های ورزشی مورد توجه شهرداری است، عنوان کرد: این برون‌سپاری یک مزایده معمولی نیست بلکه انتظار از شهرداری این است که توانمندی استعدادیابی در برندگان مزایده وجود داشته باشد و شهرداری باید لایحه‌ای در این زمینه برای برون سپاری ارائه دهد.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه توجه به مناطق کم برخوردار به لحاظ ورزشی مورد توجه است، عنوان کرد: گاه ممکن است که منطقه‌ای به لحاظ اقتصادی برخوردار باشد اما امکانات ورزشی نداشته باشد با این حال همه مناطقی که محرومیت در امر ورزش دارند، مورد توجه است.

نصیری با بیان اینکه توجه جدی‌تر به آینده ورزش شهر خواسته شورا از شهرداری است، تصریح کرد: نگرانی برای تیم‌های فوتبالی شهر وجود دارد که از لیگ یک و برتر سقوط کنند و با وجود اینکه شهرداری امکان حمایت ندارد اما از جهات دیگر به ویژه پاداش به این تیم‌ها تلاش‌هایی صورت گرفته است‌.

او با بیان اینکه حمایت مالی از تیم‌ها سالیانه خیلی ناچیز است و باید این حمایت‌ها به سمت تیم‌های پایه برود تا در آینده دغدغه ورزشکار و بازیکن  برطرف شود، افزود: کمیته ورزش شورا راجع به نشاط و استعدادیابی تلاش می‌کند و باید با ادارات مختلف هم‌افزایی داشته باشند.

نصیری درباره ورزش بانوان نیز گفت: یک مجموعه چند منظوره مختص بانوان همچنین ۱۱ باغ بانوان در محلات شیراز ایجاد می‌شود که این باغ بانوان قرار شد که امسال به بهره‌برداری برسد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: استفاده از زیرساخت‌های محلات ویژه بانوان در دستور کار قرار گرفته و برای ترویج ورزش نیز به صورت هفتگی همزمان چند نقطه شهر پیاده‌روی خانوادگی برگزار می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.