شاهکار آذری؛چادر و شهریه اجباری همراه با بیرون راندن طلبه های چپ از مدارس شیراز!

خبر پارسی –انتخاب یک مدیر کل اصلاح طلب در اولین روزهای کاری استانداری سید محمد احمدی برای آموزش و پرورش فارس  نوید یک شروع خوب در مهمترین  و گسترده ترین سازمان دولتی استان را می داد و بسیاری از فرهنگیان منزوی اصلاح طلب کورسوی امید را در این انتخاب جست و جو می کردند.

این انتخاب نه تنها سرآغازی برای ایجاد شور و شعف در میان فرهنگیان فارس بود بلکه عقبه جریان اصلاحات را نیز امیدوار به تغییرات معنا دار در چینش مدیران استان کرد.روند تغییرات اما همه پیش بینی ها و خوش بینی ها را نقش بر آب کرد تا یکی از روزنامه نگاران اصلاح طلب در اشاره ای معنا دار بگوید چینش مدیران استان را به مردی سپرده اند که اصلاح طلبان را اتباع خارجی می بیند! اشاره معنا داری که مشاور اجرایی استاندار را نشانه می گرفت تا نقش عجیب و پررنگ او در چینش مدیران استان و بی توجهی اش به یاران دیروز را یادآور شود دوستانی که با آنها در اوج خداحافظی کرد تا امروز اینگونه پاداش آنها را بدهد!

عملکرد مدیر کل اسبق امور اتباع اما هیچ ربطی به عملکرد عضو اسبق جبهه مشارکت فارس در آموزش و پرورش استان ندارد! آذری که روزگاری با حزبش “ایران را برای همه ایرانیان” می خواست اکنون و پس از بازگشت به قدرت به آرمان دیروزش پشت پا زده تا لااقل در این زمینه با جناب مشاور هم داستان باشد!

بیرون راندن طلبه های چپ از آموزش و پرورش فارس توسط آذری، پس از میدان دادنش به نیروهای افراطی اصولگرا در این سازمان آب سردی بر امیدواران به تغییر در مهمترین سازمان تربیتی استان بود تا جولان افراطیون اصولگرا در این سازمان همه اهل فرهنگ را نگران رواج نوعی خشونت طالبانیسم در آموزش و پرورش فارس کند.

اصرار آذری بر پوشش چادر اجباری در برخی مدارس فارس تحلیلگران اجتماعی را انگشت به دهان کرده که چرا یک فارغ التحصیل جامعه شناسی تفکر طالبانیسم را بر مدارس حاکم می کند. در حالی که قانون و شرع بر حجاب اسلامی و نه لزوما چادر تاکید دارند،پوشش اجباری چادر آن هم در مدارسی که فقط معدل ۱۹ به بالاها را می پذیرد می تواند زمینه دین گریزی این نخبگان را فراهم آورد. شاید اگر یک نهاد نظامی دست به این کار می زد هیچ اعتراضی برانگیخته نمی شد که اساسا داوطلبین ورود به نهادهای نظامی با آگاهی از شرایط پا به آن نهاد می گذارند اما دانش آموزی که از مدیر خود می شنود برای پیدا شدن دو تار مویت در قیامت از آن آویزان می شوند و آویزان شدن از مو از بدترین عذاب های قیامت است! هرگز نباید توقع داشت که خداوند را با صفات رحمان و رحیم و غفار و غفور و حبیب و انیس بشناسند. در باور این دانش آموز نعوذ بالله خداوند فقط جبار و قهار است!

بیرون راندن طلبه های چپ و پوشش اجباری چادر تنها هنرهای آذری پس از بازگشت به قدرت نیست.مدارس دولتی در شیراز عمدتا از مردم شهریه دریافت می کنند و مدرسه ای که چادر را اجباری کرده شهریه ۲۰۰ هزارتومانی را نیز اجبار کرده است! اگر متولیان این مدرسه برای پوشش اجباری چادر متوسل به حدیث و روایات برای یک امر مستحب شده اند که در هیچ جای قانون هم نیامده، معلوم نیست چرا مُر صریح قانون را مبنی بر تحصیل رایگان دانش آموزان نادیده گرفته و آیات صریح قرآن را در توجه به نیازمندان نادیده می گیرند! زنی قسم می خورد که با پول رختشویی در خانه های مردم شهریه فرزندش را برای ثبت نام در این مدرسه فراهم کرده است!

آقای آذری روزگاری در باور شما ایران قرار بود برای همه ایرانیان باشد.روحانیت چپ و راست نمی شناسد شاگرد حوزه این و آن نمی شناسد آنها قرار است امام جماعت یک مدرسه باشند برای پیش نماز بودن. اما دریغ از باور شما که نماز خدا را هم سیاسی کرده اید! گویا باید چراغ برداریم و دنبال روزیطلب برویم! او اگر کاری انجام می داد حرفش و عملش یکی بود هیچ وقت ادعا نکرد ایران برای همه ایرانیان با این وجود طلبه های چپ در دستگاه او حضور داشتند.

روزیطلب هیچگاه با رسانه هایی که مارک اصلاح طلبی داشتند اختصاصی مصاحبه نمی کرد و خود را در زنگ حساب آنها پاسخگو نمی دانست شما اما دست رد به رسانه های اصلاح طلب می زنید و با شوقی زایدالوصف در توپخانه تبلیغاتی منتقدین دولت حضور پیدا می کنید تا مثلا حساب پس دهید!

جناب آذری شما که اصلاح طلبان را اتباع خارجی نمی بینید؟! راستی لایحه پوشش چادر اجباری را از طرف دولت با یک تحلیل جامعه شناختی به مجلس شورای اسلامی ارائه دهید تا از این به بعد مجبور نباشید حساب پس دهید!

9 دیدگاه برای “شاهکار آذری؛چادر و شهریه اجباری همراه با بیرون راندن طلبه های چپ از مدارس شیراز!

  1. یه شاهکار دیگه هم داره تمام بازنشسته ها روجمع کرده تو اداره از 5 نسل قبل بیگر تا سال گذشته جوونا هم برن یه شغل دیگه پیدا کنن بابا خدا بیامرزه پدر روزیطلب حداقل دلمون خوش بود که از ما نیست خداییش او آذری 10 سال قبل کجا و این آذری کجا !!

  2. اگر از انتخاب آقای استاندار با مشورت مشاور اعظم جناب سید محمود موسوی غیر از این انتظاری دارید ، جای تعجب است . بد نیست برای شناخت بیشتر ایشان ، از زمانیکه در لبنان و سوریه مأمور بوده اند مطلع شوید . آنگاه دیگر تعجب نخواهید کرد .

  3. با عرض معذرت اما تا اونجایی که یادم میاد هیچ آدم روشنفکری در سیستم آموزش و پرورش ایران وجود نداره و اگر هم داره، قدرت نداره و صاحب پست و مقام نمیشه!

  4. فرق اصلاح طلبها با اصولگراها اینه که اصلاح طلبها وقتی به میز قدرت می رسن یادشون میره اصلاح طلب بودند!متاسفم!

  5. وای به استانی که مقدراتش به دست همچین مشاوران کوچکی باشدانتخاب استاندار بر اساس دوستی با این مشاور است نه بر اساس شایستگی . مشاور کوچک مشاوره های کوچک میدهد

  6. در زنگ حساب سایت شیرازه از ایشان پرسیده بودند شما درمانگاه حکیم را در میدان معلم ویک مدرسه غیر انتفاعی بزرگ در فرهنگشهر دارید

  7. البته این جوری که شما گفته اید نیست بلکه ایشان دنبال کارهای بزرگ و اساسی است ولی اعتبارات اپ بسیار کم و بدهی هم زیاد اتفاقا اعتقاد به کار کاشناسی دارد اگر چه در انتخاب بعضی از معاونین وروسای ادارات داخلی خوب عمل نکرده است

  8. لطفا جو بیخودی راه نندازید..مادر و پدر بنده هر دو فرهنگی هستن و تفاوت چشمگیر رو با دوره روزیطلب میگن که فقط چماق به دستانی که ادعای مسلمونیشون گوش فلک رو پر کرده بود بر مسند بودن..نیروهای ناکارامدی که با پارتی سر کار اومدن مثل مسئول غیر انتفاعی یکی از نواحى که جز سنگ اندازی کاری نمیکرده و فقط واسه نورچشمی ها کار انجام میدادند که در دوره اخیر کمی محدود تر شده و نسیم اعتدال به اموزش و پرورش فارس شروع به وزیدن کرده..البته این یکی از مثال های بیشمار هست..و آذری هر جور هم که باشد..بد ترین حالت خودش هم که باشد از روزیطلب ها هزاران مرتبه اولی تر هست..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.