سمینار قلم تندرستی در شیراز برگزار می‌شود

سرپرست کمیته ورزش قلم تندرستی فدراسیون ورزش‌های همگانی از برگزاری سمینار قلم تندرستی در شیراز خبر داد.

هادی خباز در نشستی با حضور اعضای هیات رئیسه ورزش‌های همگانی فارس بیان کرد: در تیرماه ۱۴۰۱سمیناری دو روزه به منظور آموزش ورزش قلم تندرستی با حضور سایر استان‌ها در شیراز برگزار می‌شود.

او افزود: در این سمینار علاوه بر آموزش، قلم‌ها به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد.

خباز با بیان اهداف این رشته نیز گفت: در این ورزش از دو چوب برای هماهنگی اعصاب و عضله استفاده می‌شود و از سنین پایین تا افراد مسن‌ می‌توانند از آن استفاده کنند.

سرپرست کمیته ورزش قلم تندرستی فدراسیون ورزش‌های همگانی ث با عنوان اینکه این قلم الفبای حرکت ورزشی است، عنوان کرد: ما دفتر مرکزی کمیته قلم  تندرستی  را در شهر شیراز قرار دادیم و ابزار مورد نیاز این ورزش را خودمان تهیه کرده که به صورت رایگان در اختیار کمیته‌های استانی قرار می‌گیرد تا بتوانند این ورزش را گسترش دهند.

خباز همچنین گفت: در صورتی که ایستگاههای عصرگاهی در پارک‌ها فعال شود، می‌توان به صورت رایگان این ورزش را آموزش داده تا این قلم نیز بین مردم شناخته شود.

عزیزی، دبیر کمیته قلم تندرستی  و ( مخترع) این رشته ورزشی در این نشست نیز گفت: قلم تندرستی اولین ابزاری است که با این اسم در ایران ثبت صنعتی شده است، زیرا صفر تا صد کار در ۳سایز کوچک، متوسط و بزرگ توسط خود ما تهیه شده و از هیچ فیلم و ایده‌ای در ساخت آن استفاده نشده است.

او افزود: سایز قلمک برای بچه‌های زیر ۱۴سال و سایز متوسط برای بالاتر از ۱۴سال و سایز بزرگ برای بزرگسالان در دو رنگ متفاوت ساخته شده است.

عزیزی با بیان اینکه حتی نابینایان نیز می‌توانند از این قلم استفاده کنند و با افراد بینا مسابقه دهند، افزود: از ویژگی‌های قلم تندرستی این است که گروه‌های زیادی در کم ترین زمان می‌توانند با هم رقابت کنند.

او در عین حال گفت: برای بچه‌های دهه نودی برنامه ریزی شده تا مبلغ قلم تندرستی در کشور باشند و دهه هشتادی‌ها نیز استعدادیابی خواهند شد تا خود آنها به مردم آموزش دهند.

سیروس پاک، فطرت رئیس هیات ورزش‌های همگانی فارس نیز در این نشست گفت: قلم تندرستی یک ورزش نو با یک ایده نو است و فارس می‌تواند در این زمینه پیشتاز باشد، چراکه که مسئولین کمیته آموزش و سرپرست کمیته قلم تندرستی فدراسیون از فارس هستند.

او افزود: این ورزش بسیار شکیل و زیبا است و برای همه جنسیت‌ها و سنین مناسب است و به نظر می‌رسد فضای کار در آموزش و پرورش برای آن بیشتر است.

پاک فطرت ادامه داد: این ورزش سالن و مکان مخصوصی نمی‌خواهد لذا از شیراز به عنوان مرکز فارس توسعه خواهد یافت و هیات ورزش‌های همگانی آمادگی همه نوع همکاری را دارد.

رئیس ورزش‌های همگانی فارس در پایان خواستار ساختارمند کردن این ورزش و تدوین مسائل مناسب به آن، توسط اعضای کمیته در استان شد.

خیام جوکار، مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل کمیته قلم تندرستی کشور نیز در این نشست گفت: امروز خطرناک ترین مسئله در دنیا بیماری افسردگی است و این ورزش و ورزش‌های مشابه قلم تندرستی می‌تواند ذهن بشر را به خوبی پرورش دهد و راهکاری موثر در مقابله با این بیماری باشد.

او افزود: این ورزش با نبوغ و نکته سنجی دوستان شکل گرفته است و ما می‌توانیم نشست تخصصی برای آن برگزار کنیم تا همه آن را بشناسند.

جوکار با تاکید بر تاثیر رسانه بر معرفی ورزش قلم تندرستی و پیش فرض‌هایی ذهنی، خاطرنشان کرد: با این ابزارها می‌توان به خوبی این ورزش را به صورت مدون و ساختارمند به مردم معرفی کرد.

او همچنین گفت: ما باید از کنشگران رسانه‌ای در فضای حقیقی و مجازی دعوت کنیم تا ورزش قلم تندرستی را به خوبی به مخاطبان خود معرفی کنند که در این راستا ما نیز آمادگی کامل داریم تا در توسعه این ورزش همکاری کنیم.

گفتنی است، قلم تندرستی نام ابزاری است که با آن ورزش قلم تندرستی انجام می‌شود که از ورزش‌های جدید و نوپا در کشور است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.