سخنی با وزیر محترم بهداشت و درخواست قانونی از ایشان/اعزام کمیته حقیقت یاب (ارزیابی عملکرد)

خبر پارسی – جمعی از فعالان عرصه سلامت فارس با ارسال یاداشتی به خبر پارسی به بیان دغدغه های خود با وزیر محترم بهداشت و درمان پرداخته اند.

در یاداشت این گروه آمده است :

واقعیت این است که گروه عظیمی از دانشگاهیان و شاغلین دانشگاه علوم پزشکی بر اساس معیارهای قابل اندازه گیری،مخالف ادامه فعالیت دکتر ایمانیه در حوزه مدیریت دانشگاه هستند.مکانیزمی که وزیر محترم بهداشت می تواند جوابگوی گروه یاد شده باشد،اعزام گروه حقیقت یاب و بازرسی با وقت کافی و تماس با گروه های ذیربط با مکانیزم های زیر است:

۱ – گفت و گو با شاغلین بخش خصوصی و بررسی علت غیر قانونی جلوگیری ریاست دانشگاه از گسترش بخش فوق و سد نمودن فعالیت آنها و جلوگیری از سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان فارس که هم اکنون باعث عقب افتادگی این استان نسبت به سایر استان ها شده است.

۲ – بررسی گزینش های اعضای هیات علمی و علت پررنگ شدن شعار نامبرده که «ما استاد دانشمند نمی خواهیم،استاد متعهد می خواهیم».

۳ – بررسی نقش ریاست دانشگاه در دادن امکانات لجستیکی به گروه جبهه پایداری.از جمله در اختیار قرار دادن خوابگاه و سالن اجتماعات جهت میهمانان این گروه و در اختیار قرار دادن راننده و وسیله نقلیه تمام وقت به اعضاء موثر جبهه پایداری و نیز همکاری دفتر علوم پزشکی در تهران در ایاب و ذهاب و …نامبردگان و استفاده از امکانات دولتی جهت پیشبرد هدفی خاص و همچنین تبلیغ تمام قد توسط گماشتگان نامبردگان در دانشگاه.

۴ – استفاده از کارت های هدیه و …جهت خبرنگاران جریان های خاص و نیز استفاده از استخر و مجموعه رفاهی دانشگاه و …جهت حمایت رسانه ای جریانات همسو.

۵-قوانین سخت گیرانه فرهنگی و حذف افراد و پرسنل لایق از مجموعه مدیریتی دانشگاه در گزینش های خودساخته.

۶ – استفاده از حلقه معاونین و مشاورین ضعیف و تصمیم گیری شخصی که عملا در مدیریت یک دستگاه عریض و طویل علمی در همه دنیا مردود است.

۷ – سخت گیری های غیر معمول در اعطای پروانه مطب در شهرستان ها که سال ها شهرستان های استان فارس را با کمبود نیروی متخصص مواجه نمود.بررسی شود میزان رضایتمندی بیماران و پرسنل در بیمارستان های شهرستان ها چقدر است؟

۸ – بررسی شاخص های علمی مقایسه ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ابتدای مسئوولیت دکتر ایمانیه تا انتهای مسئوولیت نامبرده.مطمئنا خواهید یافت که شاخص های علمی،رتبه علمی دانشگاه،دانشجو،استاد و …به نسبت سایر دانشگاه ها افت پیدا کرده است.شاخص امسال این مسئله رتبه ۸ بورد تخصصی دانشگاه در بین دانشگاه های کشور است.

رتبه گسترش دانشگاه،استاد،دانشجو و … نیز قابل بحث است.آیا ایشان مدیری قوی در پیشبرد آموزش،بهداشت و درمان استان بوده اند؟

۹ – بررسی مسائل کیفی؛میزان علاقه دانشجویان به مسائل مذهبی،میزان مشارکت استاد و دانشجو در تصمیم گیری ها و همراهی با سیستم.بررسی این مقوله که آیا شاغلین و پزشکان و فارغ التحصیلان و همکاران بخش خصوصی دانشگاه را خانه خود می دانند؟با مدیریت دانشگاه دوست و یا بیگانه اند؟آیا انگیزه مشارکت در تعالی دانشگاه را دارند؟آیا دانشگاه جذابیتی برای نامبردگان دارد؟

۱۰ – بررسی جدی دستورالعمل شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ممنوعیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از ۸ سال.آیا برای فردی با خصوصیات ذکر شده و عدم تطابق با فضای جدید کشور،باید مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نقض کرد؟آیا نباید به مقوله گردش نخبگان فکر کرد؟کادر سازی مدیریتی چه می شود؟ آیا واقعا در فارس  فرهنگ خیز و عالم پرور قحط الرجال است؟آیا عدم تغییر ایشان آن هم بعد از بیش از هشت سال نوعی توهین به شعور مردم این کهن دیار نیست؟آیا ابقا سه باره ی ایشان آن هم با این عملکرد بی حرمتی به قانون نیست؟آیا تقاضای امیدواران به نسیم اعتدالدر خصوص جایگزینی فردی با عملکرد های افراطی- خصوصا در ۵ سال گذشته-با فردی معتدل و تازه نفس خواسته ای گزاف است؟

۱۱ – بررسی عملکرد تیمی گروه منتقد و اطمینان کامل از وجود نیروهای  جایگزین و اطمینان کامل از گردش کارهای علمی – مدیریتی و فرهنگی دانشگاه بسیار پویاتر و بسیار قوی تر از اکنون .نیروهای مدیریتی ناشناخته بسیار قوی در دانشگاه وجود دارد که امکان عرضه اندام در محیط تک صدایی دانشگاه نداشته اند.

در خاتمه خواهشمند است کمیته ارزیابی(حقیقت یاب)با وقت کافی و با اطلاع رسانی قبلی مسائل فوق و مسائلی که مد نظر همه گروه ها می باشد را بررسی  کندو صرفا به مصلحت اندیشی با پیشکسوتان اکتفا نشود. 

جمعی از فعالان عرصه سلامت فارس

82 دیدگاه برای “سخنی با وزیر محترم بهداشت و درخواست قانونی از ایشان/اعزام کمیته حقیقت یاب (ارزیابی عملکرد)

 1. لطفا طرح مسخره و بی قانون و سردرگم پزشک خانواده رو هم اضافه کنید

 2. همان مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برای برکناری ایمانیه کافیه بقیشم حلالش.

 3. مهم: رییس دانشگاه باید به عنوان شخصیتی علمی در دانشگاه مطرح باشد. آیا دکتر ایمایه هم چنین هستند؟ برخی از جوانان علمی و ارزشمند هیات علمی و پژوهشگران برجسته افتخار آفرین را می شناسم که زبان بسته ها مورد بی مهری و تحقیر شدید ایشان قرار گرفتند و خرد شدند. متاسفانه جامعه ایران خواب است وگرنه چنین اجازه ای به ایشان داده نمی شد. چرا وزیر بهداشت هیاتی را مسوول نظرسنجی رسمی در خصوص ایشان نمی کند؟ البته مثل هر انسانی ایشان خصوصیات مثبتی هم دارند و از اینرو موافقم که مناسب ریاست اداره اوقاف و امور خیریه هستند تا دانشگاه.

  1. آفرین به نگارش و ریزبینیتان ایشان بیشتر بکار امور گسترش و نوسازی حرم شاهچراغ میخورد تا دانشگاه علمی

 4. با اجرای طرح پزشک خانواده ، دکتر ایمانیه دو هدف و ارزوی همیشه گی اش را عملی کرد. اول اینکه مادام العمر رییس بماند چون کسی که همچین خندقی دور فارس کنده را نمیتوانند عوض کنند چون در این خندق غرق میشوند. دوم اینکه بخش خصوصی را به مرز نابودی کشاندند و همه میدانند ایشان دشمن بخش خصوصی است.
  باتوجه به دیدگاه مدرن و منطقی وزیربهداشت نسبت به بخش خصوصی برای من عجیب است چگونه ایشان میتوانند با دکتر ایمانیه موافق باشند. وزیری که خود به مطب میرود و در بخش خصوصی فعال است ، چگونه رییس دانشگاه شیراز را میثذیرد در حالیکه وی خصومت ذاتی و اساسی با مطب و بخش خصوصی دارد.
  دکتر ایمانیه بارها گفته که باید پزشکان با تقوا و رایگان کار کنند و درویش وار زندگی کنند.

  1. والا من هم اگه دیوار خونم از این چهار راه تا چهار راه بعدی بود هم مجانی مریض میدیدم هم یه چیزی هم بهش میدادم که بره دارو بخره. اگه مثل من پدرش کارگر بود و الان مجبور بود خرج خونه پدریش رو بده و با این درامد کم روزگار بگذرونه مرده.

  2. با جمله ی آخری که خودش صددرصد موافق است……..واقعا طرح پزشک خانواده اگر اینقدر خوب و موفق بوده چرا نه خدا راضی یه نه بیمار نه پزشک؟؟؟
   موفقیت یعنی فقط دکتر ایمانیه راضی باشد؟
   نظر سنجی ها را انجام دهید و بدون غرض منتقل کنید

 5. این کمیته اگر آمد باید نماینده دانشجویان نیز ملاقاتی با وی داشته باشند

 6. نکته جالبتر اینکه اخیرا یک استاد اخراجی دانشگاه شیراز به دلیل تقلب های متعدد علمی با سفارش برخی جریانات سیاسی و بسیج اساتید و سفارش برخی در دانشگاه علوم پزشکی استخدام شده است!!!!!

 7. سلام
  ایمان وتعهد شرط لازم در حیطه پزشکی است ولی ایا کافی است.بهترین انسانها هم اگر توان مدیریتی سیستمی را نداشته باشند واجب است که خود کنار بروند زیرا ادامه مدیریت ایشان به عموم مردم اسیب میرساند.پس جناب اقای دکتر ایمانیه لطفا اخرت خود را با ادامه مدیریتی که ثابت کردید لایق ان نیستید تباه نسازید.

 8. فقط رسیدگی به تخلفات ایشان در بخش بهداشت محیط شهرستان شیراز نیاز به یک کمیته حقیقت یاب مستقل دارد امیدواریم این کمیته تشکیل گردد.

 9. با سلام..براستی اینقدر دغدغه از حضور بخش خصوصی با شرایط فعلی چیست؟ایا واقعا مردم سود میبرند؟یا سلامت مردم دربازار گردش پول دستخوش تحولات منفی نمیشود؟؟بررسی داروخانه ها..بیمارستانها..درمانگاههای خصوصی موید این معضل است.تا انجا که بنده استاد ایمانیه را میشناسم ایشان هرگز مخالف بخش خصوصی نیستند لیکن نیازموجود و بیماردهی صحیح را مد نظر قرار میدهند تا خدای ناکرده خدمات یک بخش خصوصی جدیدالتاسیس صرفا در راستای کسب مخارج و درامد ان بخش قرار نگیرد.عده ای از دوستان که نام خویش را فعالان عرصه سلامت گذاشته اند و در راه تخریب ناجوانمردانه استاد ایمانیه تلاش میکنند خودشان از مدیران ارشد دانشگاه بوده اند که بعللی از سوی ریاست دانشگاه کنار گذاشته شده اند.و عملکرد خودشان در برخی موارد نماد دیکتاتوری و بدور از اعتدال بوده است…و عجبا که دم از اعتدال میزنند..بنظر بنده برایند محا سن و معایب دکتر ایمانیه کاملا مثبت است.

 10. من از برخی همکاران شنیده ام خبرنگار یک روزنامه کثیر الانتشار که با روابط عمومی دانشگاه رابطه بسیار نزدیکی دارد و با شخص دکتر ایمانیه هم رابطه اش حسنه است ویژه نامه هایی را برای دانشگاه منتشر می کند که چون روزنامه اش کشوری است پول خوبی هم از دانشگاه برای خود و روزنامه اش دریافت می کند نمی دانم این کار به لحاظ حرفه ای درست و قانونی است یا نه اما دو نکته وجود دارد یکی اینکه چرا در اطلاع رسانی و انتشار ویژه نامه معمولا این خبرنگار نقش محوری دارد – خبرنگاری که از همه مزایای دانشگاه هم استفاده می کند – دوم اینکه طبق گفته خبرنگاران شخص یاد شده فردی فاقد صلاحیت اخلاقی است سئوال من از استاد ارجمند جناب دکتر ایمانیه این است که شما که خود را نماد اخلاق می دانید – حداقل طرفدارانتان اینگونه القا می کنند – چرا خبرنگاری که فاقد صلاحیت اخلاقی است تا این اندازه به شما نزدیک است و از مزایای دانشگاه بهره مند می شود؟اگر بی اخلاقی بد است فقط برای دیگران بد است؟مرگ خوب است برای همسایه؟ حالا من نمی گویم اسم این خبرنگار مثلا ع – ف است! اما استاد ارجمند، رئیس محترم ،ما پرسنل خدوم دانشگاه هستیم حداقل به اندازه این خبرنگاری که همکارانش می گویند فاقد صلاحیت اخلاقی است ،دیده شویم – استاد بزرگوار پرسنل شما نه سیاسی هستند نه عقده ای اما مهربانی را از شما می خواهند و البته عدالت

  1. نامبرده احتمالا آقای ف… نیستند که پول های میلیونی از طرف استاد و از بودجه دانشگاه به جیب زده اند؟

 11. درود. همکاران گرامی لطفاً با مراجعه به سایت مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به آدرس: http://www.saamad.ir به پر کردن فرم شکایت/ گزارش اقدام فرمایید یا با تلفن 111 تماس بگیرید. با تشکر

 12. فقط ایمانیه نیست در فسا هم دکتر عسکری و دار و دسته اش همه را دارن جان به لب می کنند.

 13. خواهشمندیم در صورت ورود چنین کمیته ای به شیراز اطلاع رسانی شود تا بسیاری از شکایات فردی دیگر که هریک به نوعی ایمانیه را موظف میکند هم در این دنیا و هم در ان دنیا جوابگوی بی عدالتی خود باشد ، به اطلاع کمیته رسانده شود.

 14. همکاران محترم پزشک فقط فکر خودتان نباشید. این آقا چند سال است بهداشت محیط شهر شیراز را تحویل بازار داده است اگر بازار اجازه ندهد حتی در طول سال از بیش از 14000 صنف مرتبط با بهداشت محیط یک مورد هم تعطیل نخواهد شد کما اینکه در سال 92 چنین بوده است حالا دیگر سوسری و موش و مارمولک مهمآن دایم رستورانهای شهر حتی رستورانهای لوکس شمال شهر که شما مشتریان آن هستید میباشند کاش در درخواستتان رسیدگی به خرابکاریهای ایشان در بهداشت شهر شیراز نیز گنجانیده میشد !!!!

  1. لطفا متن انامه هایی که دستور داده به تخلفات رسیدگی نشود در اختیار رسانه ها مثل این سایت قرار دهید.

 15. گمارده هایی مثل دکتر زارع رییییییییس اداره بزشکان جان همه را به لب رسانده و این آدم عینهو داروغه و گزمه های رضا شاه عمل می کند و هیچ کس دل خوشی از این ادم عقده ای ندارد . لطفا نظراتتان را در مورد ای اعجوبه ثبت کنید . بر کناری او 30% از نارضایتی بزشکان و دستیاران را حل خواهد کرد.. رفتارش بدترین نوع رفتار و حضورش سدی است در مقابل حل مشکلات بزشکان

  1. خود استاد بهتر از همه میداند که امثالدکتر ز که در ساختمان مرکزی بسیار هم زیاد هستند از چه مسیرهائی معرفی شده اند و سر این پست نشسته اند مثال بارز آقای دکتر ط از سران مشخص باند پایداری که بطور ناگهانی از پزشک معمولی زندان به علوم پزشکی آورده شد ،استخدام گردید (موردی)،به ریاست بازرسی و رسیدگی به شکایات رسید و بدیهی است که شکایت از دکتر ایمانیه را باید پیش ایشان برد و جواب آن معلوم است البته ایشان هم نامردی نکرد و باند خودش را با وساطت استانداری پیشین به بازرسی آورد و همه را استخدام نمود تا بازرسی ایمانیه یکدست باشد!!!!

 16. این آقای دکتر فاستوس کارآزموده ترین کارشناسان بهداشت را در سطح استان و شهرستان راطرد، و زبون ترین و بله قربان گو ترین افراد را درجهت رضایت زالو صفتان بازاری به کار گمارد. و متاسفانه تنها چیزی که برایش مهم نیست سلامت مردم و ابرو و حیثیت کارشناسانی بود که به ناحق طرد و به گوشه رانده شدند

 17. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
  دوستان حیف کلمه ی استاد که به راحتی قابل واگذاری به هر کسی است. ایشان حتی در استاد شدن هم مدیون دکتر ا . م هستند که تا توانستند به نام ایشان مقاله تهیه و چاپ کردند والبته مزد خود را هم گرفتند(بورس تحصیلی )
  اما لجاجت تحسین برانگیز!! ایشان در چسبیدن سه پیچ به کرسی ریاست تصنعی بودن استعفاهای قبلی وی را اثبات می کندو حقه بازیهای رنگارنگ وی را نمایان میسازد.
  ضرب المثلی عامیانه که میگوید فلانی با دست پس میزند(رد میکند) و با پا پیش میکشد.مصداق بارز این روزهای استاد با تقوای ماست.آی دنیا تف بر تو وبر خوش رقصیهایت که بیرحمانه ترین تازیانه ها را بر کرامت و شرف انسان ها میزنی.راستی استاد شانتان را این روزها وزن کرده ای؟آیا میدانی این روزها دکتر ل که تو را خاکریز ماندگاری و مصون ماندن خود و هم پالکی هایش کرده چقدر در دل به احوالاتت می خندد.؟
  استاد هیچ میدانی که نزدیکترین هایت هم به ما که میرسند میگویند بهتراست استاد برود.تا کنون فقط دو سه تا از دوروبریهایتان صادقانه ازت دفاع میکنند و البته متعصبانه که یکیشان را هم برداشتی.
  استاد داری خیلی تحلیل میروی از همه لحاظ .گر چه بلافاصله برای رنگ تقدس بخشیدن به امیال دنیویت خواهی گفت خدا را دارم! و البته از آقا امام زمان وشهدایی -که در عالم واقع با آنها هیچ موانستی نداشتی-هم مایه خواهی گذاشت.اما استاد! ترا به همه ی مقدسات عالم سوگندت میدهم بیش از این دین و حوزه های تقدس خیز آن را بازیچه ی امیال نفسانیت قرار نده این حنا دیگر بی رنگ است برای ما اما نگران پر رونق شدن استفاده ی ابزاری از این حوزه ها توسط ناظرینی هستیم که میبینند شما به راحتی خدا و مقوله های الوهی را کم وزن کرده و آنها را بازیچه ی رسیدن به امیال نفسانیت قرار داده ای. از عذاب الهی بترس که عقوبت بسیار سنگینی در انتظارت هست هم به لحاظ ظلم به دین و هم بدلیل حق الناس هایی که بر گردن داری .این تذهبون

  1. آقا شهرام خدا امواتت را بیامرزد همه چیز را کامل گفتی کاش دکتر این کامنت تو را میخواند و میرفت. هر چی زودتر هم بره به نفعشه!

 18. دانشگاه علوم پزشکی شیراز وبیمارستان های وابسته = گدا خونه بعضی ها

 19. یعنی تحمل یه آدم دلسوز و متدین با تجربه 8 ساله اینقدر سخت است ؟ یا مسایلی مانند منافع در میان است که شما آن را در خطر میبینید هرچند که اصالت این کامنت ها زیر سوال است

  1. آقا اصلن حرف تو درست ، ایمانیه دلسوز کاردان و هر چی شما بگی ولی قرار نیست یک نفر 80 سال مدیر باقی بمونه نرم مدیریتی در دنیا 4 ساله و حداکثر 8 سال بذار ایده جدید و اندیشه جدید بیاد

 20. یه روز که برای دکتر لطفی چای بردم داشت به دکتر ایرجی می گفت دکتر ایمانیه بهترین و مدبرترین مدیریه که تابحال دیده ام و من از او دارم کار یاد می گیرم. حالا سئوال اینجاست که ایشون چرا اسمش تو مخالفان دکتر ایمانیه هست؟؟ به ما گفتن این حرکات و رفتارها یعنی نفاق. من که سوادی ندارم میگن. آب خنک بیارم واستون؟

  1. دکتر ! باز به اسم آبدارچی اومدی کامنت گذاشتی؟؟ نکن آقا نکن! ….

  2. در اینکه از عوامل ایشون هستی شکی نیست ولی عمراً اگه آبدارچی باشی.

  3. خود دکتر الف هم از آشنایان دکتر ایمانیه بوده و ره صد ساله را از برکت این آشنایی یک شبه پیمود

  4. تو خیلی هم با سوادی آقای آبدارچی خودتو به بی سوادی زدی! بقیه واسه تو چای میارن!!

 21. در مورد طرح پزشک خانواده که فقط تو استان فارس اجرا شده و هیچ استانی زیر بار این طرح نرفته است.من دکتر ایمانیه را نمیشناسم و نظری هم در مورد ایشان نمیدهم. ولی چرا باید با اجرای این طرح نسنجیده و مطالعه نشده موجبات نارضایتی هم پزشکان و هم بیماران فراهم اورده شود.من خودم پزشک عمومی هستم. یا باید وارد این طرح بشوم یا از این استان بروم و یا به خاک سیاه بنشینم.من چندین سال در شیراز مطب داشته ام حالا باید به زور وارد این طرح شوم وگرنه حق نوشتم نسخه برای خودم هم ندارم.باور کنید نود درصد بیماران هم از این طرح ناراضی هستند.ایا تا بحال از بیماران نظر سنجی بعمل امده است؟؟؟یک نظر سنجی هم از پزشکان بعمل اوردند که نتیجه ان هم اعلام نشد.نمیدانم چرا انجمن پزشکان عمومی فقط نظارگر است و هیچ اقدامی در زمینه توقف این طرح انجام نمیدهد.شما را بخدا قسم میدهم هر کسی که میتوند ما را از شر این طرح بیخود که هم بیماران و پزشکان ناراضی هستند و فقط موجب اتلاف منابع میشود را نجات دهند..

 22. اسبها درشکه را کشیده اند ولی انعام را درشکه چی گرفته است! به چشمان اسبش چشم بند زده و بر دهانش پوزه بند تا کم ببیند و دم نزند…! چقدر اشناست زندگی درشکه چی و اسبهایش با طرح جدید پزشک خانواده!
  شاید این متن برای خیلی از همکاران اشنا باشد بله! قبل از شروع طرح این متنی بود که از انجمن پزشکان عمومی برای ما اس ام اس شد.آن زمان درک نمی کردم تا وارد طرح شدم….شاید گردن من باریک بود یا افساری که بر آن انداخته شده بود خیلی محکم که 3ماه بیشتر تاب نیاورده و از طرح خارج شدم در حالیکه خانواده ام تحت پوشش یکی از همکارانم هستند….درحال حاضر یا باید تمام هزینه های درمان را ازاد پرداخت کنیم یا برای هر مورد کوچک از قبیل دارو آزمایش و …. به پزشک خانواده که همکار نیز می باشد مراجعه کنم !
  ارزش انسانی پزشکان شدیدا بالا رفته بطوری که در یک محفل خانوادگی کارایی نوشتن یک نسخه در دفترچه بیمه ی فامیل را هم نداریم……

 23. دیروز یه بیماربر که حدود 6 ماهه داره تو نمازی کار میکنه اومد و ازم خواهش کرد فیش حقوقیشو از سایت دانشگاه بگیرم. با چشمای خودم دیدم حقوقش 900 هزار تومانه و دریافتیش 760 هزار تومان.
  حالا من بیچاره این همه درس خوندم پزشکی قبول شدم بعد طرح بعد باز 3 سال درس خوندم رزیدنتی قبول شدم و … باید ماهی 680 بگیرم

 24. دوران پزشک عمومی رفتم چند روزی خان زنیان کار کنم بالای درب اتاق نوشته بود ویزیت 200 تومان. مریضی اومد 500 تومانی داد حسابداری بقیشو نداشت پول خورد پس بده. بعد از که دیدمش رفت چند دقیقه بعد با دو تا تولش برگشت گفت به جای بقیه پولم این دوا رو هم ببین!!!!
  اون موقع پفک 350 تومان بود!
  آخه تا کی باید اینقدر جامعه پزشکی فارس خاری و فلاکت تحمل کند؟؟

 25. مدتی قبل اومدم کشیک نمازی بودم اومدم اتاق استراحتی کنم کامپیوتر اتاق رو روشن کردم دیدم تو صفحه دسک تاپ این عبارت نوشته شده:
  بتا به دستور مستقیم رییس دانشگاه استفاده از فیلتر شکن در این دستگاه ممنوع است…
  یعنی تا تو خوابگاه هم باید دخالت مستقیم داشته باشند

  1. انترن محترم یه درو غی بگو که بگنجه. منم اینترنم

   1. عزیز اینترن بخشنامه رسمی به کلیه واحدها میباشد(فیلتر شکن)

 26. جناب آقای رزیدنتی که بچه های مردم و پاره تنشونو توله میخونی حداقل کمی در ظاهر هم شده ادب رو رعایت کن. هنوز هیچی نشده خیال ریاست بدجور درونتونو ریخته بیرون امان از روزی که رییس بشی. دومن تو قانون اساسی درمان رایگانه حالا اگه مردم بهتون پول ویزیت هم میدن در حقتون دارن لطف میکنن شما با پول همین مردم و بدبختهایی مثل من درس خوندین حالا برا خودمون هم شاخ میشین؟ جناب رزیدنتی که بخاطر 4 کلاس درس خوندن با این بی ادبی حرف میزنی اگه یه روز گذرت به آبدارخونه بیوفته چایی سرد هم بهت نمیدم. ما بدبخت بیچاره ها شاید فحاشی به دکتر ایمانیه رو تحمل کنیم چون مثل خودمونه اما توهین به مردم این دیار رو هرگز. جناب رزیدنت به قول ما آبدارچی ها گردنت بشکنه.

  1. اوضاع اقتصادی مملکت طوری شده که یک پزشک فوق تخصص اطفال استاد و رئیس دانشگاه مجبوره برای امرار معاش آبدارچی بشود امیدواریم تحریم ها لغو و این مشکلات رفع شود.

 27. با توجه به شناخت بنده از آقای دکتر سید ابراهیم صادقی ایشان بهترین گزینه برای ریاست دانشگاه هستند چون ایشان رزمنده، جانباز، متخصص، دینمدار، ولایی، برادر شهید و اشنا به مسائل بهداشت و درمان بوده سابقه ارزشمندی در ریاست شبکه و بیمارستان دارند.

  1. احسنت.موافقم.از همین الان اشنا به قایم مقام اینجانب منصوب شدند .دیگه نبود؟

 28. دکتر کم سرش شلوغ بود که کامنت گذاشتن در خبرپارسی هم بهش اضافه شد
  بچه ها رعایت کنید ایشون باید به مسائل دانشگاه هم برسند

 29. من از مخالفان دکتر ایمانیه هستم ولی اگر قرار باشد ریاست دانشگاه به کسانی چون مثل دکتر ملک حسینی و هاشمی برسه و سیاست های دانشگاه با چوبو چماق و سنگ اداره بشه همون بهتر که ایمانیه سر کار باشه

  1. med محترم ، ادب هر فرد نشانه شخصیت اوست. اساتیدی که اسم بردین از بهترین پزشکان جامعه ایرانی هستند که بدون هیچ گونه حمایت و رانت خواری توانستند سر آمد باشند. شاید شما نور چشمی هستید نمی دانم، شاید هم میترسید با تغییر مدیریت بساط خوان بی رنج و محنت شما جمع شود. باور نمی کنم مخالف دکتر ایمانیه باشید. شما فقط به قصد تخریب اومدین

 30. به آبدارچی
  آقا یا خانم به اصطلاح آبدارچی!
  برا هیچکس پوشیده نیست که شما کی هستی..

  1. بفرمایید من کی هستم. اگه درست گفتی یک میلیون تومن جایزه بهت میدم. یعنی تمام پس انداز زندگیم.

 31. البته اینکه دکتر ا در خبرپارسی آبدارچی شده اند برای این است که وقتی کامنت طولانی گذاشتیم و خسته شدیم کسی باشد پذیرایی کند به هر حال سایت های خبری مدرن این امکانات را برای مخاطبانشان فراهم کرده اند و آقای دکتر ا هم آنقد سلیم النفس هستند که این نقش را بر عهده بگیرند

 32. رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشستی به سوالات دانشجویان خبرنگار وبگاه سینا و اعضای رادیو اینترنتی سینا ، پاسخ گفت .

  به گزارش خبرنگار وب دار در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، دکتر محمدهادی ایمانیه در این نشست فعالیت رادیو سینا به عنوان اولین و تنها رادیو اینترنتی دانشجویی کشور را قابل تقدیر دانست و افزود: این خلاقیت که به همت نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده در کشور مثال زدنی است و این نکته نیز قابل توجه است که نهاد رهبری در دانشگاه ما همواره فعال و ایجاد کننده موج مثبت بوده است .

  وی پس از بیان بیوگرافی و سابقه فعالیت خود در عرصه سلامت ، اظهار داشت : همواره در هر مسوولیتی که بوده ام سعی کرده ام تمامی تلاش خود را انجام دهم.

  دکتر ایمانیه در پاسخ به این سوال که چه شد که وزیر بهداشت شما را ابقا نمود، بیان کرد : در جلسه ای که بلافاصله پس از مراسم تودیع دکتر طریقت منفرد و معارفه دکتر قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت ، با حضور روسای دانشگاه ها برگزار شد من به عنوان سخنگوی دانشگاه های تیپ یک کشور به بیان مطالبی پرداختم و پس از اتمام جلسه از وزیر وقت ملاقات خصوصی خواستم و در همان روز اول وزارت ایشان ، خواستم که فرد دیگری را به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز انتخاب کند که نپذیرفت .

  وی ادامه داد : مجدداً در جلسه ای دیگر به وزیر گفتم که تشنگان خدمت زیاد هستند و بگذارید که آنها برای خدمت بیایند که بازهم مخالفت کردند و برای بار سوم نیز که این مسئله را مطرح نمودم ، باز هم مخالفت کردند و در جلسه ای که به شیراز آمده بودند وزیر در پاسخ به خبرنگاران از ابقای اینجانب خبر دارد .

  بیشتر شکایت بیماران ناشی از عدم اطلاع رسانی پزشک و پرستار از پروسه درمان است

  دکتر ایمانیه در پاسخ به این پرسش رادیو اینترنتی دانشجویی سینا که آیا تاکنون با شکایت بیماران مواجه شده اید ، گفت : بله و پس از انجام بررسی های لازم به این نتیجه رسیده ام که شکایت بیشتر بیماران ناشی از عدم اطلاع رسانی مناسب پزشک و پرستار از پروسه درمان است و مواردی هم بوده که مربوط به نقص سیستم درمانی بوده و سعی کرده ایم که جبران نماییم.

  وی در پاسخ به اینکه آیا عزل و نصب های اخیر برخی معاونان و مدیران دانشگاه بویژه در حوزه فرهنگی دانشجویی جنبه سیاسی داشته است ، بیان کرد : من خودم را یک انسان معتدل می شناسم و از دوران آقای هاشمی رفسنجانی سمت های مختلفی داشته ام و هیچ گاه به سمت خاصی گرایش تندی نداشته ام و همواره سعی کرده ام بر اساس خط قرمزهایم که امام (ره) ، مقام معظم رهبری ، قانون اساسی و شهدا هستند، فعالیت کنم .

  دکتر ایمانیه افزود: از زمان آغاز ریاستم بر دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکنون بیش از 200 حکم مدیریتی صادر کرده ام که هر کدام از خط فکری های مختلفی بوده اند که فقط رعایت خط قرمزها برایم اهمیت داشته است .

  وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از سایت هایی که بدون شناسنامه هستند ،دوست ندارند که شما ابقاشوید ، گفت : خودم هم نمی دانم که چه مشکلی وجود دارد و باید این مسئله را از خود آنها پرسید.

  دکتر ایمانیه اظهار داشت : من در انتخاب مدیران معاونت های مختلف هیچ گونه دخالتی نمی کنم و تنها ممکن است برخی از معاونان از روی احترام از من مشاوره بخواهند .

  وی در مورد آیین نامه درس کد ( Dress code ) نیز گفت : این آیین نامه قانون است و اجرای قانون نیز ضروری است اما هیچ گاه در اجرای آن دانشجویان را مقید به مثلاً استفاده از چادر نکرده ام و برخی نیز گفته اند که من به دانشجویان دختر و پسر گفته ام که شلوار جین نپوشند ، اگر یک دانشجو پیدا شود که بگوید من چنین چیزی را به وی گفته ام تمامی حرف های خود را پس می گیرم.

  دکتر ایمانیه در زمینه شورای صنفی نیز افزود : شوراهای صنفی نباید به محلی برای اغراض سیاسی تبدیل گردد ، من به تشکیل شوراهای صنفی با نظر و رای دانشجویان معتقدم و در این شوراها باید دانشجویان با داشتن سه ویژگی مودب بودن ، سماجت و قاطعیت به مشکلات و خواسته های اعضای صنف خود رسیدگی نمایند .

  وی بیان کرد : تشکل های دانشجویی نیز در محدوده ای که قانون اجازه داده است ، می تواننند کار و فعالیت کنند .

  هیچ استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در 8 سال گذشته اخراج نشده است

  دکتر ایمانیه گفت : طی 8 سال گذشته هیچ استادی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخراج نشده و بر اساس قوانین من نمی توانم کسی را اخراج کنم و در صورت لزوم اگر استادی تخلف نماید به هیات بدوی می رود و رای صادر می شود ، اگر به رای صادر شده اعتراض داشته باشد مجدداً موارد در هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اساتید بررسی می شود و اگر بازهم شکایت نسبت به رای صادر شده وجود داشته باشد به رسیدگی به تخلفات اساتید در تهران ارجاع داده می شود .

  وی افزود : برخی از اساتید باید چندسال تعهداتشان را در دانشگاه بگذرانند و هر سال پرونده فرد مورد بررسی قرار می گیرد که ممکن است برای تمدید تایید نشود که در این صورت این فرد دیگر از اعضای هیات علمی نیست و باید به فعالیت های درمانی بپردازد .

  دکتر ایمانیه تصرح کرد : در مدت گذشته هیچ اخراجی صورت نگرفته بلکه تمدید ماموریت نشده که به دلایل کاملاً غیر سیاسی بوده است .

  وی خطاب به دانشجویان رادیو سینا گفت : شما کار بی نظیری انجام می دهید و سعی کنید در این سال هایی که زحمت می کشید از حق و حقیقت دفاع نمایید.

  دکتر ایمانیه در پاسخ به درخواست نصیحت دانشجویان ، بیان کرد : در عمرتان همیشه بر محور حق بچرخید حتی اگر زندگیتان را در این راه از دست بدهید در این صورت با عزت مرده اید.

  1. دوستان ما در سایت دانشگاه دیده اند که اخبارشان بازدید ندارد مجبور شده اند برای بازدید بهتر اخبارشان را به صورت کامنت در خبر پارسی بگذارند
   خب بیایید مثل خبر پارسی دو تا مطلب درست کار کنید تا بازدید داشته باشید و مجبور به این خفت نشوید
   منظوری نداشتم فقط از سر دلسوزی گفتم

  2. در بسیاری از موارد علت عدم تمدید قرارداد اعضای هیات علمی حب و بغض شخصی جناب دکتر بوده است. متاسفانه ایشان توجه ندارند که اینها نیروهای ویژه جامعه هستند و به تمام مردم تعلق دارند. البته جامعه ایران خواب است وگرنه چنین اجازه ای به ایشان داده نمی شد.

  3. « کاش به فرموده ی مولایما علی (ع) آنچه عمل می کردیم می گفتیم و بدان چه عمل نمی کردیم چیزی نمی گفتیم»
   کاش به راستی دفاع از حق و حقیقت سرلوحه ی زندگی همه ی ما بود و بر محور حق و حقیقت می چرخیدیم تا پای جان.
   کاش در هیچ مقام و مسندی دلی نمی شکستیم، چشمی گریان نمی کردیم، آبروی بنده ای به نا حق نمی ریختیم، امیدواریم را نا امیدی نمی کردیم و همه را به یک چشم می نگرستیم، کاش در قضاوت و حکم عجله نمی کردیم و خیلی ای کاش های دیگر …..
   پس بیایید گوشه ای از فرمایشات امیرالمونین علی (ع) را خطاب را مالک اشتر و امام حسن (ع) با هم مرور کنیم:
   ای مالک: دنیا بخشنده ای باز پس گیرنده و پوشنده ای برهنه کننده است. پس مابادا هرگز دچار خودپسندی گردی و ستایش را دوست داشته باشی که اینها از مهمترین فرصت های شیطان است. هرگزعدالت را فدای روابط خویشاوندی و دوستی مکن. حق را به صاحب حق هر کس که باشد دور یا نزدیک، دوست یا دشمن بپرداز. بار غرورت، جوشش خشمت، تجاوز دستت و تندی زبانت را در اختیار خود گیر و با پرهیز از شتاب زدگی و فرو خوردن خشم، خود را آرامش ده تا اختیار نفس در دست تو باشد.
   ای پسرم: نفس خود را میزان میان خود و دیگران قرار ده پس آنچه را برای خود دوست داری برای دیگران دوست بدار و آنچه را دوست نداری به تو نسبت دهند درباره دیگران مگو. بدان که خود بزرگ بینی و غرور مخالف راستی و آفت عقل است.
   بپرهیز از آنکه مرکب طمع ورزی و مقام طلبی تو را به سوی هلاکت پیش براند پس در به دست آوردن دنیا آرام باش و در آنچه به دست آورده ای نیکو عمل کن. چه زشت است ستم کاری به هنگام بی نیازی. حال که روزگار در اختیار توست آسان گیر و از سوار شدن بر مرکب ستیزه جویی بپرهیز. چون برادر دینی ات دوری گزیند تو نزدیک شو. چون سخت گیرد تو آسان گیر و به هنگام گناهش عذر او را بپذیر.
   کسی که میانه روی را ترک کند از راه حق منحرف می گردد. بدان که دعوت کننده بی عمل چون تیر انداز بی کمان است.
   « چه بسا که بینا به خطا رود و کور به مقصد رسد.»

  4. ظاهرا دکتر ر خیلی فعال شده اند و یک شاخه از روابط عمومی را به خبر پارسی منتقل کرده اند

 33. پست سازمانی جدید در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی:

  کامنت گذار در خبر پارسی
  مدیر مربوطه: دکتر ر
  مدیر ستادی؛ دکتر خ ش
  مدیر مستقیم : دکتر الف

 34. تو رو خدا انصاف داشته باشین، اطلاعاتی که میدین خیلیش از ابن و اساس غلط هست و بدون اینکه ایشون رو خوب بشناسید و بدونید چقدر ایشون در ایجاد این مشکلات سهیم هست قضاوت می‌کنید. ایشون ۸ سال تمام از همه زندگیش گذشته و برای دانشگاه زحمت کشیده . پیغمبر نیست و مثل هر مدیر دیگری ممکنه قسمتی‌ از تصمیمهاش هم اشتباه باشه. شما هم اگر خودتون جای اون بودید ، با این حجم زیاد کار، ممکن بود اشتباه کنید. لطفی‌ تا دیروز که پست داشت، شباه روز مجیز دکتر ایمانیه رو میگفت، حالا شده منتقد!!! جدّاً شما میخواین یه همچین آدمی‌ رئیس بشه، متاسفم!

 35. دیروز که برا دکتر چایی بردم داشت به دکتر خ ش می گفت قسمتون میدم به کامنتهای خبر پارسی و مخالفین جواب ندین حتی اگه بدترین توهینها رو هم به من بکنن. خیلی دلم واسه دکتر سوخت. دکتر با تلاش و کوشش بی نظیری داره برا من و شما کار می کنه اونوقت تعدادی ریاست طلب که سالها دور بودن از صندلی واسشون عقده کرده بدون رعایت حتی ذره ای اخلاق و ادب چه بی حرمتی ها روا می دارن. چایی میل دارین بیارم؟

 36. طبیعی است که هرکس موافق و مخالف دارد. باید در خصوص ایشان رای گیری شود. من مخالف لطفی هم هستم. اشخاص بهتری هستند.

  1. دکتر لطفی از مردان مرد روزگار هست..دکتر ایمانیه هم از مدیران مومن است.هر دو اهل تقوا هستند .وای به حال حزب باد و منفعت طلبان دنیا دوست.

   1. کامنت بالا از من نیست. لطفا جعل اسم من نکنین. دلم میشکنه نفرینتون میکنما.

   2. آبدارچی عزیز !سری هم به ابدارخونت بزن کتریه خشک نشه داداش
    اخه دیگه داری بد جوری سوتی میدی عزیز دل برادر.یادت باشه لطفی خریدنی نیست انواع هندونه ها رو هم میشناسه
    راستی تاسیس واحد تالیف قلوبت مبارک باشه .دکتر شما دیگر مرده ای متحرک بیش نیست .نفاق از سرو روی روشهاش میباره
    راستی میزان اضافه کار و نظام نوین تو واحد جدید چطوره/بیام تو؟خیلی کارا بلدما…….!!!!

   3. میدونم خیلی کارا بلدی ولی اونا جاش تو دانشگاه نیست .برو همون هندونه هات رو بفروش

 37. کاش استاد چند مرتبه فرمایشات علی (ع) رو با تامل میخوندند و به کار می بستند.

 38. جناب آقای دکتر ایمانیه
  جناب آقای دکتر خباز شیرازی
  جناب آقای دکتر رضا زاده
  شما که آزادانه اینجا کامنت می گذارید لطفا بگذارید اندکی از کامنت های ما هم در سایت دانشگاه منتشر شود
  مردیم از کامنت گذاشتن و منتشر نشدن

 39. رئیس شبکه استهبان ضعیفترین ریاستهای دنیا رو داره ولی چون با نماینده مجلس دوسته و نماینده مجلس دوست ریاست دانشگاه عوضش نمیکنن.

 40. دکتر سید ابراهیم صادقی با کد ملی 2430629313
  سلام بر دوست عزیزی که بنام دکتر صادقی کامنت داده و بر دوست بزرگواری به نام آشنا.لازم دیدم باز مطالبی را عرض نمایم
  1-اینجانب در اوج دولت اصلاحات کار اجرایی را رها کرده و به فضای جدی درس و دانشگاه بازگشتم و اکنون نیز در کسوت معلمی با تمام توان به آموزش فرزندان این سرزمین مشغولم و بر این سربازی افتخار میکنم
  2-انتقادات بسیار جدی بر نحوه ی مدیریت دانشگاه دارم که همه متقن و مستدل است و راهی راجز اصرار بر اصلاح ماهوی آن نمیبینم.راهی را هم که پیش گرفته ام اعتقادی است با تاسی از یاران سفر کرده ی روزگارانی که همیشه در تب و تابش میسوزم.این راه غیر قابل معامله است و استقامت بر آن در دفاع از رویه ی بی پیرایه ی اسلام ناب- و نه اسلام قشری-منش ماست و مگر نه اینکه امثال این حقیر اما نت سنگین بقیه الشهدا بودن را با خود حمل می کنیم.این حقیر تاکنون بر این راه بوده ام وکم تاوان نداده ام و جز این نیست راه و رسم عاشقی 3-استاد عزیز ما زحمات فراوانی برای دانشگاه کشیده اند که به نوبه ی خود ممنون ایشانیم و همیشه دعاگو.اما سو مدیریت های فراوانی را هم دارند که اکثر آنها را به دوست ایشان و خودم گوشزد کرده ام که حتما به استحضار ایشان رسانده اند اما یکی از بدیهی ترین آنها که اهمیت زیادی هم دارد و قابل گفتن در فضای مجازی است این است که استاد گرانقدر معاونینی می خواهند تابع و از معاونین چالشی دوری می گزینند تا یگانه فعال ما یشا دانشگاه باشندو این یعنی اوج ذلالت(ذلیلی) فضای دینامیک دانشگاه.پذیرش اجرای طرح نا پخته و غیر کارشناسانه ی پزشک خانواده در استان پهناور فارس و ارمغان ظلمی مضاعف بر گرده ی سلامت این استان و عدم توجه به سفارشات منعی کارشناسان دلسوخته نتیجه ی این یکه تازی فردی در حوزه ی سلامت توسط ایشان است .تغییرات در حوزه ی معاونین و مدیران نیز به نظر این حقیر درمان درد مزمن مدیریت تک نفره بر دانشگاه نیست و این نیروهای جدید نیز یا از ابتدا استحاله شده اند و یا در تم مدیریت این عزیز بزرگوار استحاله خواهند شد.نظر شخصی این جانب بعنوان احدی از تحول خواهان دانشگاه سپردن سکان خدمتگزاری به گروهی از عزیزان تازه نفس است.علت اصرار دوستان عزیز و خود ایشان را بر ماندن پس از بیش از 8 سال واقعا نمیدانم.آیا واقعا مدیری دیگر نیست؟موارد عدیده ی دیگری از انتقادات جدی وجود دارد که صلاح به طرح در این فضا نمی بینم.راه اسلام راستین شهدای گرانقدر و امام شهدا پر رهرو باد

  1. به ظاهرزیبا بود دکتر صادقی عزیز.کاش باطن ادما با ظاهرشون یکی بود.
   به هر حال موفق باشید

 41. با سلام
  واقعا این اقا و تمام کسانی که به طریقی در این دانشگاه کار میکنن بیان و یک کار مفید یا امتیازی که برای بهداشت محیط قائل شدن رو بگن .ماهم بفهمیم . فقط از ابتدا اومدن و بهداشت محیط رو کوچیک کردن و اختیاراتش رو دادن بهاداره های دیگه و حالا بهداشت محیط رو کردن لولو سر خرمن نه قدرتی نه اختیاری نه احترامی نه حمایتی .هیچ هیچ هیچ.بعد هم همیشه صداشون بالا هست که بهداشت محیط مافیا هست. نخیر مافیا شماها هستید نه ما

 42. درود بر انسان بزرگوار، بقیه الشهداء، سلاله الانبیاء، سید و سرور ما جناب آقای دکتر سید ابراهیم صادقی. خلوص و توانمندی شما بر همگان محرز است و اما نکاتی را باید ذکر نمود:
  1- شما انسانی با توانمندیهای بالا و بحمداله متقی و صاحب فکر و اندیشه و نماینده اندیشمندان حقیقت طلب و فارغ از اسلام خرافی و قشری و جعلی هستید که می توانید به خوبی سکاندار جریان اسلام اندیشه، اسلام پویا، اسلام متکامل و در یک کلام اسلام پیامبر عزیز باشید
  2- تفکرات شما از هر حیث شبیه تفکرات جناب آقای دکتر ایمانیه است اما در عمل دو مشی و دو روش اجرا دارید که باعث این گلایه ها شده. مشی دکتر ایمانیه مدیریت هیاتی و مدیریت مبنی بر گوش بفرمان بودن تابعین و منسوبین مدیریت مرید و مرادی است چون به نظرشان این روند بهترین گزینه در جاری و ساری ساختن تفکرات اسلامی در مجموعه است و مشی و روش شما مبنی بر قاطعیت، توجه به نظرات اما اتخاذ تصمیم نهایی توسط خودتان، توجه نکردن چندان به حرفهای منتقدین است که هر دو روش از دموکراسی و بها دادن به همه تفکرات کمی دور است اما به طور اورال مشی دکتر ایمانیه دوام بیشتری خواهد داشت چون اطرافیانش مریدانش هستند
  3- انتقاد بزرگی که می توان از دکتر ایمانیه گرفت این است که با توجه به وجود افراد ذیجودی چون شما و تنها به دلیل منتقد بودن استفاده ننموده و بدینوسیله خسران بزرگی بوجود آمده چون هر دوی شما بزرگوران دارای تفکرات ناب اسلامی و قرارگرفته در یک جریان ایدئولوژی هستید و با توجه به دو نوع تفکر اجرایی می توانستید مانند دو بال ارزشمند به سرعت امور بهداشت و درمان منطقه را به بهترین وجه پیش برده زبانزد خاص و عام گردید.
  4- پیشنهاد صریح ما به دکتر ایمانیه این است که در کمترین زمان ممکن با گردآوری شما عزیزان و استفاده همه جانبه در سطوح اجرایی دانشگاه به تمامی این بحثها پایان دهد . و پیشنهاد ما به حضرتعالی نیز این است که با تمام وجود به یاری دکتر ایمانیه بشتابید و با هم به صراط مستقیم رهنمون گردید که البته پر واضح است این شروع باید توسط دکتر ایمانیه استارت بخورد.
  5- انتقاد دیگری که کم و بیش در بین مجموعه به گوش می رسد این است که پزشکان و فقط پزشکان سکاندار اداره دانشگاه شده و خیل عظیم دیگر متخصصین امر اعم از بهداشتی و درمانی و پشتیبانی در تصمیم سازیها نقشی ندارند و این یعنی جفای بزرگ به دانشگاه از این منظر که شاهیدم بعضی مدیرانی که بر مسند هستند و فقط پزشکند و هیچ خاصیت دیگری ندارند که به شدت عملکرد درخشان مدیران خلاق بالادستی را به چالش کشیده نابود می کنند و از طرفی شایستگی دیگران استفاده نشده و عدالت در اینجا ذبح می گردد. پس لازم است ما پزشکان نیز به این مهم توجه کرده و راه را برای شایسته ها باز کنیم.
  والعاقبه لاهل التقوی و الیقین

  1. آشنای عزیز سلام و البته گلایه از بکار گیری القابی ورای من کم مقدار و روسیه در برابر خدا و مردان بی ادعا.
   نکاتی چند را باز یاداور می شوم
   1-انشا الله که این تضارب جدی و بی تعارف اندیشه ها با هم دیگر به خیر دانشگاه و دانشگاهیان بینجامد و باعث ماندگاری کینه در دل احدی از ما نگردد.
   2- شاید این جانب به لحاظ جوانتر بودن و تجربه ی کمتر گاه با تحکم -خصوصا در حوزه ی اموزش خطیر پزشکی-برخورد کرده ام اما نگاه مدیریتی ام بسیار متفاوت از استاد است .حفظ کرامت و شان همه -بدون توجه به ظواهر افراد-و عدم رجحان بخشی کوچک و خاص بر سایرین از مسلمات دین مبین اسلام است .در نگاه این حقیر انسان به صرف انسانیتش و مخلوق خالقی رحیم بودنش سزاوار تکریم است نه به قید فقط مسلمان بودنش که این اخیر به کنکاشی ناشایست وا میداردمان .این کمترین معتقد به قرائت مرحوم آیت الله نایینی از دین هستم و مگر نه اینکه خداوند ودود پیامبر عظیم الشان اسلام را رحمت للعالمین خطاب نمود . کجاست آن اسلام مدعو نوع بشر.آیا ما مجاز به استفاده ی ابزاری از دین برای بیرون راندن مخالفین از عرصه های مختلف اجتماعی سیاسی هستیم.آیا مجاز به توهین به عالمی بزرگوار تنها به دلیل تفاوت ایشان با دیدگاه خودمان هستیم؟
   2-خود را هیچگاه مجاز به قرائت شخصی از دین نمیدانم و قرائت یاد گرفته از علما را هم دین مطلق نمی دانم که اگر این چنین است چرا تعدد مراجع در فقه پویای شیعه ساری و تقلید هر انسان از هر کدام از این عزیزان اختیاری است ؟ جواب معلوم است برداشتها از مقوله های دینی حتی در سطح مراجع بزرگ تقلید متفاوت است پس امثال این حقیر و استاد عزیز مجاز به برخورد های سطحی با مقوله های معرفتی نیستیم. زیر لایه های قشری دین مملو است از نکات ظریف در جهت عزت دادن به کرامت انسان هایی که خالقشان به جایزالخطا بودن ایشان اذعان نموده.حال ما که باشیم که بشویم هم شارع و هم قاضی.راستی ایا همه ی دلایل دین گریزی جوانان ما فقط و فقط ماهواره است؟آیا روشهای بسیار سطحی ساری و جاری بر نگاه ما به مقوله ی عفاف و حجاب وخلاصه کردن همه ی ارزش انسان ها به این موضوع و برخورد های احساسی با این مقوله دین باوری ایجاد کرده یا دین گریزی و تمایل یافتن ایشان به ادیان دیگر یا فرقه های تازه ساخته یا بی دینی.
   ناگفته نماند که این حقیر سراپا تقصیر در حوزه های دینی و معرفت شناسی با ایشان همانقدر زاویه دارم که تفکرات مرحوم آیت ا… نایینی با تئوری های آیت ا…. مصباح در نگاه به انسان ها و حق ایشان .
   3-اما در خصوص نوع مدیریت اجرایی.پر واضح است که در انتها یکی باید حرف اخر عملیاتی شدن تصمیمات را در هر سیستمی بر اساس دستورالعملها و شور و مشورت با کارشناسان امر بزند و این خلاف روح دمکراسی نیست.به عبارتی آیه ی شریفه ی ….وشاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله عین دموکراسی است.اما این حقیر مخالف روش زدن حرف آخر از ابتدا توسط یک نفر هستم و روش جاری استاد عزیز ما که به زمین گیر شدن حوزه های نیازمند تحول دانشگاه و گاه لطمه خوردن های جبران ناپذیر انجامیده است اینگونه است.به باور حقیر دو راه برای تفکر ما بیشتر وجود ندارد.
   3-1:کسب رضایت استاد در ترک این کرسی پس از بیش از 8 سال تلاش و فعالیت در خور و اقدام برای تغییر روشها و منش های قابل انتقاد در همه ی حوزه های فرهنگی -سیاسی آموزشی پزوهشی بهداشتی درمانی و پشتیبانی
   3-2:در صورت عدم توفیق ادامه ی نقد عملکردها در حوزه های مختلف و انجام تکلیف و امیدواری به موثر بودن پیگیری ها تا حصول نتیجه زیرا هیچگونه باوری بر تغییر جدی رویه ها با حضور ایشان نداریم چون استاد در اجرا همیشه متکلم وحده بوده اند و از قدیم گفته اندترک عادت موجب مرض است(البته استاد همیشه سالم و سر زنده باشند).
   4-همچنان سرگشته ی این موضوعم که دلیل اصرار همه جانبه ی شخص استاد و دوستان ایشان به ابقاء مجدد و البته خلاف قانون در کرسی ریاست دانشگاه چیست.آیا واقعا فکر میکنند تنها کشتیبان این عرصه ایشانند و اگر چنین است آیا این توهین به فارس عالم خیز نیست؟به قطع و یقین انسانهای عالم توانمند و متدین در این دانشگاه کم نیستند البته اگر حوزه های دیانت و توانمندی وعالم بودن مجدد گرفتار حلقه ی تنگ تفسیر به رایی نشود.
   استاد بزرگوار دوست داریم همچون دکتر ملک حسینی که وقتی رفتند عزت و احترامشان دو چندان شد شما هم چهره ای ماندگار برای همیشه در اذهان بمانید.
   در انتها پیشنهادی دارم که امیدوارم مقبول افتد و عملی شود :جلسه ای واقعی غیر مهندسی شده و 4-3 ساعته با اعلام عمومی و ازاد برای همه ی دانشگاهیان و غیر دانشگاهیان فعال در مقوله های بهداشت و درمان برگزار کنید و عملکرد ها به طور واقعی به بوته ی نقد گذارده شود تا عیار نظراتمان آنجا بررسی شود. ایام عزت مستدام

   1. من کارمند شبکه ای هستم که شما زمانی رییس ان بودید اگر همین الان رای گیری کنید باور کنید اکثریت مخالفند شما خود مشی دیکتاتوری داشتید و بسیار ستم کردید. ما ها که با شما کار کردیم میدانیم که این سخن های متدینانه شما نقابی بیش نیست.

   2. مگر خودت اون زمان گوش شنوا برای انتقاد داشتی ! حا لا پیشنهاد به بوته نقد گذ اشتن بقیه رو میدید؟

   3. قدردان به همه
    امیدوارم همه تقوا را فراموش نکنیم چه دکتر صادقی و دوستانش چه آقای دکتر ایمانیه و یاران
    اما عملکرد خوب دکتر صادقی در این شبکه برای ما همیشه قابل احترام است گرچه کمی تند بودند.یادمان باشد که بیش از ده نفر از فرزندان پرسنل بازنشسته را در شبکه و بیمارستان به کار گرفتند در مجموع فردی مردمی و خاکی بودند یادشان بخیر

   4. برادر بزرگوار جناب آقای دکتر سید ابراهیم صادقی ده صد گفته چون نیم کردار نیست. مدیریت شما رو هم خیلی ها دیدن

   5. کامنت با لا از من نیست ولی سلام میکنم بر دوست عزیزی که بنام دکتر صادقی کامنت داده.قشنگه واقعا.

 43. برادر بزرگوار جناب آقای دکتر سید ابراهیم صادقی
  درود و سلام فراوان بر شما
  از متن و استدلال زیبای شما متشکرم. شما دارای حدت ذهن و تفکرات برتر هستید و در مورد برداشت از اسلام عزیز نیز به زیبایی حق مطلب را ادا فرموده اید. الحق و الانصاف برخی چه بلاها که بر سر اسلام و مکتب آورده و می آورند و خطر بزرگ استبداد دینی را که قانون اساسی و شهدای صدر انقلاب به شدت از آن متفر و گریزان بودند را دوجندان می کنند. اما در مورد شیوه اجرایی دکتر ایمانیه باید گفت که به فرموده امام علی میدان حرف و صحبت بسیار فراخ و میدان عمل بسیار تنگ است. مستحضرید که اگر نمره کسی در حرف زدن بیست باشد قطعا در عمل مشروط خواهد شد که نمونه های فراوان آن به وفور یافت می شود که نیاز به بازگو کردن بیشتر نیست و شما متوجه هستید که چه می گویم. حال در مورد دکتر ایمانیه به نظر می رسد ایشان در میدان عمل دارای جمع جبری مثبتی هستند پس باید انتقادها به ایشان منصفانه باشد در ثانی همه ما به خوبی دوران اصلاحات را به یاد داریم که با چه شعارهایی آمد و چه شد؟ ظلمهایی که مدیران آن دوره به مردم روا داشتند از ذهن بیرون نخواهد رفت که البته آنرا به حساب کسی نباید گذاشت جز فرهنگ مردم که هنوز مشق دموکراسی نکرده اند. مثلا اگر خاطر شریف باشد حضرتعالی با گماردن دو فرد دیکتاتور که فقط خود را عقل کل می دانستند بر مسند امور شبکه ای که ریاستش را شما به عهده داشتید چه ظلمها که به مجموعه و پرسنل نرفت. و هر بار که به شما تظلم خواهی می شده شما فقط انها را امین می دانسته اید که اگر این طرز فکر هنوز وجود داشته باشد قبول بفرمایید دکتر ایمانیه به مراتب از مدیریت این چنینی بهتر و سرآمدتر هستند. هر چند خدمات شما نیز ستودنی است
  برادر بزرگوار به فرموده امام معصوم قدرت مانند مشروب می ماند که انسان را کور و کر می کند و چه خوب است که ما تا رسیدن به مطلوب یار و یاور کسی باشیم که حداقل کمتر در میز ریاست کور و کر شده باشد تا به مرور اصلاحات پیش آید.
  برادر عزیز به نظر شما در سپردن امور به افراد باید تفتیش عقاید کرد یا برآیند و توانایی هایش را نگریست. ما چه کار داریم که دکتر ایمانیه یا همکارانش خط فکری برخی روحانیون مطرح را دارند یا ندارند یا حضرتعالی دارای مشرب فکری نائینی هستید یا نه. باید دید در عمل چه می کنند و چه به مقدار به عدالت نزدیکترند. در انتخاب مدیران باید دید که چه کسی توانمندتر است فارغ از هر عقیده شخصی و نگاه دینی. به نظر شما این نگرش در انتخاب مدیران بهتر نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.