رجبعلی طاهری از فعالان سیاسی زمان دکتر مصدق ،از یاران امام خمینی در خرداد ۴۲ و شاگرد مهندس بازرگان بود

خبر پارسی – برادرزاده مرحوم رجبعلی طاهری در گفت و گو با خبر پارسی با بیان اینکه آن مرحوم با حضرت امام خمینی (ره) ارتباطی مناسب داشت عنوان کرد:عموی خدا بیامرزم اولین پول خمس خود را در سال ۱۳۴۲ به حضرت امام پرداخت کرد.
دکتر محمود طاهری در گفت و گو با خبر پارسی یادآور شد:رجبعلی طاهری از سن ۱۴ سالگی فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد و از جمله فعالان سیاسی زمان مرحوم دکتر مصدق و نیز از جمله مبارزین سیاسی خرداد ۴۲ بود.
این متخصص قلب همچنین اظهار داشت:مرحوم طاهری از بدو تشکیل سازمان مجاهدین خلق آنها را هدایت می کرد و در زمانی که حضرت امام در نجف تبعید بودند رابط انقلابیون فارس با نجف اشرف بود.
دکتر طاهری همچنین گفت:مرحوم عمویم همچنین جزو شورای انقلاب بود و در تشکیل حزب جمهوری اسلامی به شهید بهشتی نیز کمک کرد.او همچنین در کنترل غائله خسرو خان قشقایی در سال ۱۳۵۹ نقش داشت و در این مسئله ربانی شیرازی نیز او را کمک کرد.
وی با بیان اینکه عمویش با شهید چمران نیز در ارتباط بود افزود:رجبعلی طاهری با شهید رجایی و بزرگانی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی و نیز حضرت آیت الله خامنه ای ارتباطی خوب و نزدیک داشت و در مقطعی نیز مسئولیت دفتر آیت الله حائری امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه را عهده دار بود.
به گفته این متخصص قلب،رجبعلی طاهری با علماء و روحانیون و نیز کسبه و اهل بازار ارتباط نزدیکی داشت و همواره به ایتام و نیازمندان کمک می کرد.
وی همچنین اظهار داشت :رجبعلی طاهری از جمله شاگردان مهندس بازرگان بود و در شورای انقلاب نیز به او کمک می کرده است.
دکتر طاهری گفت:مرحوم عمویش بازنشسته وزارت راه بود و در این سال ها مشاور سپاه پاسداران در صنایع دفاعی بود.
او همچنین اظهار داشت ک مرحوم طاهری مدت ۵ سال بود که فصلنامه «انتظار» را منتشر می کرد.

3 دیدگاه برای “رجبعلی طاهری از فعالان سیاسی زمان دکتر مصدق ،از یاران امام خمینی در خرداد ۴۲ و شاگرد مهندس بازرگان بود

 1. بسم الله
  سلام
  دوست عزیز. چند نکته در این نوشتار ایراد دارد. مهندس طاهری نه تنها هیچ ارتباطی از همان ابتدا با سازمان مجاهدین خلق نداشت بلکه در مقابل آن ها سازمان محاهدین اسلام را پایه گذاشت.
  مرحوم عضو شورای انقلاب بودند.
  همچنین فصل نامه انتظار بیش از 20 منتشر می شد.

  1. سلام بر شما ارتباط آنها را با سازمان مجاهدین خلق ما نگفته ایم. این را برادرزاده اش گفتند.ایشان به ما گفت مرحوم عمویش آنها را هدایت می کرد لطفا به متن دقت کنید

 2. سلام
  اگر منظور پسرعمویم و شما از کلمه هدایت ، ارشاد و نصیحت بوده، مورد تایید است در غیر اینصورت کاملا اشتباه است.
  مرحوم حداقل 2بار مورد سوء قصد منافقین قرارگرفتند که یکبارش در منزل همین برادرشان بود که منجر به شهید شدن تعدادی از بستگان گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.