دکتر احمدی:اشتغال و امنیت محور برنامه های من است/رسانه چشم بینا و بازوی قوی دولت است/برای جهانی شدن فارس همدل شویم

خبرپارسی-عبدالصمد ابراهیمی-پایان لحظاتی که پر بود از بازی اسم و فامیل.لبریز بود از گمانه زنی و تردید و مرور کارنامه ها و باید و نبایدها و بودن و نبودن ها.حسن ختام تمام این روزهای کشدار، سپردن کلید استانداری فارس به دست «سید» بود.سید محمد احمدی آمد تا فارس دوران تازه ای را با فرزند خودش تجربه کند.سید می داند کار سختی دارد اما آنچه بیش از همه چیز در حرفهایش برجسته می شود تکیه بر همدلی هاست تا راه برون رفت از همه بن بست ها را با این شاه کلید بیابد. او هم « داس» ندارد و شایسته سالاری را بیش از هر موضوعی مدنظر قرار داده است. گفت و گوی اختصاصی خبرپارسی با استاندار جدید فارس را بخوانید:

هشت سال گذشت تا باردیگر فردی که محل تولدش در شناسنامه اش «فارس» است والی این استان شود.انتخاب شما را تبریک می گوییم .یک مدیر بومی با پیشینه مشخص حالا برای هم استانی هایش چه دارد؟

ممنونم.لطف دارید.در دوکلمه باید بگویم اشتغال و امنیت سرفصل همه اموری است که از قبل برنامه ریزی کرده ام.امنیت و اشتغال که باشد آسایش و رفاه فردی و متعاقب آن آسایش جامعه را می توان دید.درکنار این دو مقوله ،همدلی برای جهانی شدن فارس باید سرلوحه کارمان قرار گیرد. نگاهمان که جهانی شود و هدف را که با افق بالا در نظر بگیریم سیر حرکت هم مطلوبتر و بهتر و مشخص تر خواهد بود.

قطعا با مطالعه در خصوص شرایط فعلی وارد شده اید. تیم همکارانتان هم مشخص هستند؟

صد درصد با شناخت از فضا و افراد و پتانسیل موجود چه به صورت بالقوه و چه بالفعل وارد شده ام و افرادی را هم به عنوان همکار در نظر دارم که با بررسی نهایی، آنها را معرفی خواهم کرد.

در بحث انتخاب مدیران استان آیا در همان برنامه کلی تان ریزش را پیش بینی کرده اید یا بیشتر به ثبات توجه دارید؟

من هم باید بگویم داس ندارم.(خنده) فارس افراد توانمند کم ندارد. من به جناح بندی های شفاهی و بی معنی اعتقادی ندارم و فراجناحی به مسائل نگاه می کنم. شایسته سالاری را مدنظر قرار داده ام و تخصص در کنار تعهد مولفه همه گزینش های من است و البته که به مدیران بومی توجه دارم زیرا همانگونه که گفتم فارس از حیث افراد توانمند غنی است.با بکارگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام عزیز(ره) و تدابیر دولت تدبیر و امید فارس را می توان به جایگاه شایسته ای رساند.ما باید شتاب توام با دقت را در رسیدن به اهداف مدنظر قرار دهیم و طبیعی است که هر که سرعت و دقت لازم را نداشته باشد خود به خود از این قافله جا می ماند.

بحث اتصال فارس به دریا را که قطعا پیگیری می کنید؟

هر طرح و برنامه ای که رونق فارس را به دنبال داشته باشد را با جدیت پیگیری می کنم.صد درصد این موضوع را هم دنبال خواهم کرد.

فارس دوران دکتر احمدی را با چه پلانی می توان دید؟

فارس باید جهانی شود.این ممکن نیست مگر با همدلی و وحدت همه افراد و گروهها.تخصصم در حوزه سیاست خارجی مرا بیش از هر موضوعی ترغیب می کند تا با کمک همه افراد استانی بسازیم که در دنیا دیده شود.

استان فارس استان جوانی است. در زمینه ورزش و جوانان هم سرفصل برنامه هایتان مشخص است؟

قطعا.جوانان آینده سازان این مملکت هستند و باید آنها را پررنگ دید و از سپردن امور به دست آنها و البته با نظارت باتجربه ها نهراسید. در عرصه ورزش هم معتقدم می توانم از این طریق نشاط و شادابی را به جامعه تزریق کرد. شما ببینید استقبال عمومی از موفقیت های ورزشی تا چه حد است و چگونه در صعود تیم ملی به جام جهانی ، فقیر و غنی با پرچم کشورمان به خیابان می آیند و جشن ملی برگزار می کنند. پس باید قدر این پتانسیل را دانست.فارس همواره در عرصه ورزش حرفهای زیادی برای گفتن داشته و باید کارها را به دست کاردان سپرد تا ورزش ما در اوج قرار بگیرد. اعتلای همه رشته ها و تیم ها و همه شهرستان هابه خصوص تیم هایی مانند برق و فجر که قبلا نشان داده اند اگر حمایت شوند نام فارس را بر بلندای ورزش می نشانند در برنامه ماست .در اتاق فکر خود از مشاوران برجسته ورزشی هم استفاده خواهم کرد.

ممنون از وقتی که به ما دادید.حرف پایانی؟

از همه دوستان و هم استانی ها که در این مدت منتظر انتخاب استاندار بودند و کمی این موضوع به درازا کشید اما آنها بردبار بودند ممنونم و باید بگویم آمده ام تا در کنار هم خواسته هایمان را محقق کنیم. دست خود را به سوی همه آنهایی که می توانند به ما کمک کنند دراز می کنم و در حیطه روابط مردمی تلاش خواهم کرد تا بتوانم همه نقدها و نظرات و پیشنهادات را بشنوم و به کار بگیرم.از شما هم سپاسگزارم و باید بگویم رسانه ها بازوی قوی و چشم بینای هر دولت و مجموعه ای هستند.هیچکس دوست ندارد خود را نابینا کند یا بازوی ضعیف داشته باشد.پس توجه به رسانه ها و نوشته هایشان همواره در برنامه ام بوده و خواهد بود.

 

4 دیدگاه برای “دکتر احمدی:اشتغال و امنیت محور برنامه های من است/رسانه چشم بینا و بازوی قوی دولت است/برای جهانی شدن فارس همدل شویم

  1. میگما من موندم ای خبر پارسی چه جوری از همه سایت ها و خبرگزاری ها جلو زده و مصاحبه ای به این خوبی ازش گرفته اونم تو روز اول معرفیش.جالبه برام اگر چه خیلی از مواضعتون را قبول ندارم اما از لحاظ حرفه ای خوب عمل می کنید. حداقل سایت های اصولگراهای فارس ازتون یاد بگیرند.
    روز اول چه جور یادتون بود از برق و فجر بپرسید؟فکر کنم کلی محبوب شد تو بین تو فوتبالی ها همین روز اولش.

  2. می شناسم ابراهیمی را.یعنی مطالبش را رو سایت گل میخونم .خوب می نویسه و قشنگ از تمثیل ها استفاده میکنه. مخصوصا تو مصاحبه قشنگ میره جلو. همین چند وقت پیش مصاحبه خوبی با یاوری داشت.میگم که شاید تو مواضعتون هم عقیده نباشیم اما کلا کار حرفه ای را خوب بلدید و نمیشه از حق گذشت.دمتون گرم. انشاله فارس اوج بگیره

  3. خبر پارسی انصافا سایت خوبیه – از آقای ابراهیمی هم برای نوشته های قشنگشون متشکریم اما جای شما بودم تیتر می زدم :داس ندارم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.