در سلسله روایت‌های امید مطرح شد/نخستین فرمانروای زن در فارس صاحب آرامگاه می‌شود

دومین نشست از سلسله نشست‌های روایت امید همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) با حضور اصحاب رسانه برگزار و ابر پروژه‌های منطقه ۲ شیراز از جمله طرح ساماندهی آرامگاه آبش خاتون تشریح شد.

به گزارش خبر پارسی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در دومین نشست روایت امید با همراهی شهردار منطقه ۲ این کلانشهر میزبان خبرنگاران بود.

محمدتقی تذروی در این جلسه با بیان اینکه امید و نشاط به آینده مهمترین مولفه مورد نیاز جامعه امروز محسوب می‌شود، گفت: اگرچه بسیاری به دنبال سیاه نمایی هستند اما شهرداری شیراز تمام همت خود را در قالب روایت امید بکار گرفته تا امید را در جامعه تزریق کند.

وی با تصریح بر این نکته که مدیریت شهری، مدیریت و حرکتی ادامه دار و غیروابسته به اشخاص است، تاکید کرد: نگاه ما، نگاهی متوازن به سطوح مختلف شهری است.

به گفته ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۲، با کلنگ‌زنی پروژه‌های شهریدر دهه فجر. شاهد شکوفایی شیراز در سال ۱۴۰۳ خواهیم بود.

محمد مقدس‌زاده، شهردار منطقه ۲ شیراز نیز در ادامه این نشست ضمن تبریک سالروز ولات حضرت زهرا(س) از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۲۰ میلیارد تومان پروژه در دهه فجر توسط این منطقه خبر داد و گفت: در این ایام عملیات اجرایی ۱۰۸۵ میلیارد تومان پروژه در قالب ۲۴ پروژه و زیر پروژه آغاز می‌شود و ۶۳۶ میلیارد تومان پروژه نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی؛ در حال حاضر ۲۴ پروژه فعال در سرفصل‌های عمرانی و خدماتی در سطح منطقه وجود دارد.

شهردار منطقه ۲ شیراز همچنین با بیان اینکه بودجه سال آینده این منطقه را با نگاه بلندمدت تعریف شده، افزود: سال آینده ۲۹۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سطح این منطقه احرایی خواهد شد.۳۵۰ میلیارد تومان هم تملک پیش‌بینی شده است.

مقدس‌زاده ادامه داد: ۴ ابر پروژه نیز با اعتباری بالغ بر ۵۱۰ میلیارد تومان تعریف شده است که مطالعات مهندسی، طراحی و برآورد را خود منطقه انجام داده است. در صورت تصویب این ۴ ابر پروژه در شورای شهر، منطقه ۲ به یک برند تبدیل خواهد شد.

وی؛ پروژه بولوار خلیج فارس از میدان الله تا کمربندی به طول حدود ۶.۵ کیلومتر را از جمله این پروژه‌ها ذکر و اعتبار آن را حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

شهردار منطقه ۲ شیراز همچنین پروژه آبش خاتون از دیگر پروژه‌ها معرفی کرد که طراحی آن انجام و در مرحله تاییدیه از میراث فرهنگی قرار دارد. به گفته

مقدس‌زاده؛ با ساماندهی محیط اطراف این مقبره، منطقه ۲ از نظر اقتصادی جهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهد شد تا این پروژه در هفته شیراز سال آینده به نتیجه برسد.

شهردار منطقه ۲ شیراز همچنین بولوار و ۴۵ متری محراب را از دیگر پروژه‌ها ذکر و عنوان کرد: اعتبار این پروژه ۱۳۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.احتمالا یک زیرگذر نیز در این پروژه با توجه به وجود پایگاه شکاری احداث شود.

مقدس‌زاده، پروژه لطفعلی خان زند را چهارمین ابر پروژه‌ برشمرد و گفت: متاسفانه سالهاست که در بافت قدیم شیراز با توجه به کاربری‌های تجاری و …امکان اجرای پروژه‌ شاخص و بزرگ وجود نداشته و در حال حاضر ابر پروژه لطفعلی خان زند تعریف شده است.

وی با بیان اینکه برآور اولیه این پروژه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، افزود: از آنجا که این پروژه، یک پروژه ستاره‌دار است، امید است به یک وحدت رویه برسیم و در سال ۱۴۰۳ آن به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار منطقه ۲ شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دهه فجر برای ۶ مورد سرمایه گذاری رسمی فراخوان داده خواهد شد که سهم و تکلیف شهرداری منطقه ۲ در این فراخوان، یکهزار میلیارد تومان است.

مقدس‌زاده در این خصوص اضافه کرد: مطالعه پروژه بنکداران توسط منطقه متبوع انجام و بازار را شناسایی کرده‌ایم.سه طبقه اسکلت بتنی با کاربری انباری تجاری، بالکن و دفتر کار پیش‌بینی شده است.انبارهای مرکزی شهر شیراز نیز در این پروژه مدنظر قرار گرفته است. ‌

وی اعتبار اولیه این پروژه را نزدیک به ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در صورت آغاز عملیات اجرایی ظرف دو سال این پروژه به بهره‌‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۲ شیراز ادامه داد: پارک توان خواهان و معلولان برای روز شیراز نیز در دهه فجر کلنگ‌زنی خواهد شد.این تنها پارک جنوب کشور است که تمام مسائل معلولان در آن پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.