جالب ترین ایستگاه های اتوبوس جهان

بعضی از ایستگاه‌های اتوبوس در سراسر جهان دارای طراحی خلاقانه‌ای هستند که زمان انتظار کشیدن را برای مسافران دلپذیر می‌کند.

به گزارش خبر پارسی و به نقل از ایمنا، همواره انتظار کشیدن برای رسیدن اتوبوس، به‌خصوص اگر صندلی‌ها و نیمکت‌ها راحت نباشد، کاری خسته‌کننده است؛ اما همه ایستگاه‌های اتوبوس این‌گونه نیستند.

 

ایستگاه اتوبوس کتابخانه در ژاپن

زمانی که افراد مشغول مطالعه کردن باشند، انتظار کشیدن برای رسیدن اتوبوس آسان‌تر است. چنانچه افراد در ایستگاه اتوبوس کتابخانه ژاپن، کتاب مورد علاقه خود را پیدا کنند، می‌توانند آن را با خود ببرند و پس از مطالعه، کتاب را برگردانند یا با یک مورد جدید جایگزین کنند.

ایستگاه اتوبوس خانه در آمریکا

یکی از جالب‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس، ایستگاه ونتورا در کالیفرنیا است. اثر هنری دنیس اوپنهایم، تبدیل اتوبوس به خانه را نشان می‌دهد که تفسیری عالی از ایستگاه اتوبوس و سفر با این وسیله نقلیه است. طراحی این ایستگاه به شکل خانه است و این ذهنیت را برای مسافران تداعی می‌کند که آن‌ها به زودی به خانه خود خواهند رسید.

ایستگاه اتوبوس مترو در برزیل

این ایستگاه‌های اتوبوس که شبیه به مترو ساخته شده است در کوریتیبا، مرکز طراحی برزیل قرار دارد و به نماد این شهر تبدیل شده است. مردم کرایه را در ورودی ایستگاه پرداخت می‌کنند و به طور مستقیم به اتوبوس سوار می‌شوند. هزینه این اتوبوس برای تمام مسیرها یکسان است و فرقی نمی‌کند که مسافر در ایستگاه بعدی پیاده شود یا مسافت زیادی را طی کند.

ایستگاه اتوبوس میوه در ژاپن

این ایستگاه‌های خلاقانه اتوبوس به شکل میوه‌های مورد علاقه افراد نظیر خربزه، توت فرنگی و پرتقال طراحی شده است و مکانی را برای مسافران به تصویر می‌کشد که آن‌ها را می‌خنداند و زمان انتظار را برای رسیدن اتوبوس جالب می‌کند.

ایستگاه اتوبوس زنبور عسل در هلند

در شهر اوترخت هلند، سقف بیش از ۳۰۰ ایستگاه اتوبوس به مناطق سبز برای زنبورها اختصاص داده شده است. شهرداری اوترخت امیدوار است که این طرح سرپناهی برای زنبورهای عسل باشد که در خطر انقراض قرار دارند و شرایط را برای توسعه زیستگاه مورد نیاز آن‌ها بهبود ببخشد. همچنین این اقدامات در افزایش کیفیت هوای شهر اوترخت نیز تأثیرگذار خواهد بود.

ایستگاه اتوبوس آینده‌نگر در دبی

ایستگاه‌های اتوبوس آینده‌نگر دبی نه‌تنها مجهز به تهویه هوا هستند، بلکه دکمه‌ای دارند که به طور مستقیم ارتباط مسافر با راننده را فراهم می‌کند. همچنین ایستگاه اتوبوس ضد گرد و غبار دبی نیز ایده خلاقانه‌ای است که دارای سیستم تهویه هوا و کولر است و عایق‌بندی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.