تمهیدات ترافیکی شهرداری شیراز برای ایام نوروز

جلسه شورای ترافیک شهر شیراز با طرح موضوعات مختلف از جمله ترافیک شهر در ایام نوروز برگزار شد.

جلسه شورای ترافیک شهر شیراز صبح سه‌شنبه ۱۰ اسفند با حضور دکتر محمدیان
یزدی، مدیرکل دفتر حمل و نقل ترافیک وزارت کشور، نمایندگانی از استانداری فارس و شورای ترافیک استان، پلیس راهور و جمعی از مدیران شهرداری شیراز برگزار شد.

مسائل ترافیکی شهر شیراز در ایام نوروز پیش رو از موضوعات مهم این جلسه بود که سید احسان اصنافی، شهردار شیراز در این خصوص گفت: تلاش داریم با درنظر گرفتن کلیه ابعاد و جنبه‌های مختلف، آماده پذیرایی و استقبال مطلوب از مسافران و گردشگران در ایام نوروز باشیم.

او ادامه داد: یکی از نکات مهمی که در ایام نوروز برای آن برنامه ریزی داریم، ترافیک شهر شیراز است که برای ساماندهی و بهبود عبور و مرور برای تعدادی از معابر سطح شهر باید طرح‌های ویژه‌ای را عملیاتی کنیم.

شهردار شیراز در توضیح محدودیت‌های ترافیکی شهر شیراز در نوروز ۱۴۰۱ هم عنوان کرد: اطراف مکان‌های شلوغ و پربازدید همچون حافظیه، سعدیه، دروازه قرآن و حرم مطهر شاهچراغ(ع) و مسیرهای پر تردد شهر نیاز به یکطرفه کردن، مسدودسازی و نصب تابلوهای راهنمایی است که این مهم  در دستورکار شورای ترافیک شهر شیراز است و مصوباتی نیز در این خصوص داشتیم.

او با اشاره به اینکه باید محدودیت‌ها به مردم اطلاع رسانی شود، اظهار کرد: برای مسیرهایی که یکطرفه شده و یا مسدود می‌شوند، باید مسیرهایی جایگزین در نظر گرفت تا مشکلی برای دسترسی به مناطق و مکان‌های مختلف و عبور و مرور وسایل نقلیه رخ ندهد.

اصنافی همچنین گفت: در اعمال محدودیت‌های ترافیکی در شهر نباید دید به گونه‌ای باشد که مردم را مجبور به تخلف کرده و به تخلف عادت دهیم.

او در این جلسه بر ایمنی و ایمن سازی مسیرها و معابر تاکید ویژه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.