تعریف جایزه استاد احمد نی ریزی در سطح ISI توسط بنیاد نخبگان در شورای شهر شیراز

تعریف جایزه استاد احمد نی ریزی در سطح ISI توسط بنیاد نخبگان در شورای شهر شیراز مطرح شد.

 

یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با یک نطق، چهار لایحه دو فوریتی و تصویب سه طرح و دو لایحه شهرداری با حضور شهردار، مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

 

مهدی طاهری در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: اقدام مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران براساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در پاسخ به بمباران هوایی رژیم صهیونیستی و تخریب کنسولگری ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان سپاه و کارمندان سوری کنسولگری، که موجب تغییرات اساسی در معادلات و موازنه قدرت ایران نه در منطقه که در حوزه بین الملل شد را، به یکایک فرماندهان و سربازان و متخصصین نیرو‌های مسلح کشورم تبریک عرض کرده و دست و بازوی آنها را می‌بوسم و بر آن بوسه افتخار می‌کنم.

 

وی گفت: بی‌تردید این ظهور قدرت و آغاز راهی است که در آینده نه چندان دور با برگزاری نماز شکرِ پیروزی مسلمین و مستضعفین بر مستکبرین عالم در مسجدالاقصی به امامت حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه‌ای به نتیجه نهایی خود خواهد رسید.

 

طاهری افزود: اینکه ارتش‌های بزرگ استکبار را گمراه ساخته و چهار نیروی هوایی به ظاهر توانمند رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و آلمان در آسمان اردن سرگرم کشف و شکار تعدادی پهپاد قدیمی شده و همزمان کلاهک‌های بالستیک بیش از نیم تنی ما با دقت کمتر از ۵ متر بر فرق اهداف خبیث فرود آمده‌اند، اگر شکست دشمن نیست پس چیست. اینکه بانک اهداف ما اطلاعات واحد‌های جاسوسی موساد را در بین منطقه در حال سکونت نظامیان شناسایی کرده و آن را با کلاهک بالستیک با دقت منهدم کرده، اگر شکست دشمن نیست، پس چیست. اینکه موشک‌های فراصوت ما با فاصله زمانی چند ثانیه از میان گرداب موشک‌های سرگردان شده پاتریوت دشمن به اهداف خود با دقت تمام اصابت می‌کنند، اگر شکست دشمن نیست، پس چیست.

 

عضو شورای شهر شیراز بیان کرد: هزینه حداکثر حمله پنجاه میلیون دلاری هوشمند ما در برابر یک و نیم میلیارد دلار هزینه دفاع بی حاصل دشمن ابله، اگر شکست او نیست پس چیست. انهدام حفاظت شده‌ترین نقطه روی کره زمین یعنی پایگاه هوایی نواتیم رژیم صهیونیستی اگر شکست دشمن نیست پس چیست. ایکاش صهیونیست‌ها اینقدر مثل آمریکایی‌ها در موضوع پایگاه عین الاسد روراست بودند که اجازه‌ی پخش تصاویر انهدام پایگاه‌های هوایی شان را به خبرگزاری‌ها می‌دادند. آیا این اقتدار ما نیست. اینکه آسمان چند کشور در قرق پرواز سلاح‌های ما قرار گرفت، اگر اقتدار نیست، پس چیست.

 

طاهری ادامه داد: اینکه ما رسما ًاعلام کرده‌ایم می‌زنیم و رسما حمله موشکی خود را بر عهده گرفته‌ایم و در مقابل دشمن زبون حتی حاضر به اعتراف برای حمله ناچیز و بی‌نتیجه خود نشد، اگر اقتدار نیست پس چیست؟ موضوعی که به دلایل موجه رسانه‌های ما کمتر به آن پرداختند، بی آبرویی دشمن در پاسخ چند روز بعد او بود که موشک‌های کروز آنها قبل از ورود به خاک ایران متلاشی شدند و هنوز هم متوجه نشدند که دلیل ساقط شدن آنها چه بود. اگر اینها شکست دشمن و پیروزی مقتدرانه جمهوری اسلامی نیست، پس چیست. اینکه یک غیر نظامی در این حمله هولناک تاریخی زخم برنداشت، اگر اقتدار نیست، پس چیست. اینکه کشوری مسلمان و بدون سلاح اتمی، مقتدرانه ارتش‌های کنار هم جمع شده مجهز به کلاهک‌های اتمی را در هم کوبیده و خوار می‌کند، اگر اقتدار نیست، پس چیست.

 

او ادامه داد: اینکه تمام زنان و مردان آزاده جهان از ملیت‌های مختلف، شعارشان شعار ماست و فریاد حمایت از فلسطین سر می‌دهند و پرچم مقدس ما را در دست می‌گیرند، دانشجویان و اساتید معتبرترین دانشگاه‌های غرب دستگیر و اخراج می‌شوند، اگر ثمره انقلاب اسلامی شکوهمند ما نیست، پس چیست.

 

طاهری خاطر نشان کرد: آری ما تاریخ را تغییر دادیم. فرزندان ایران اسلامی، مسیر تاریخ را از روز ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ تغییر دادند و اراجیف گویی بوق‌های رسانه‌ای مزدور غرب نمی‌تواند این حقیقت را دچار خدشه کند.

 

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه تصریح کرد: «طرح نور» که توسط عزیزان مان در فراجا در حال اجراست، ضمن تایید کامل آن باید عرض کنم آن عزیزان در انتهای خط مقابله با بی حیایی‌ها، مظلومانه و البته مقتدرانه ایستاده اند که البته همزمان باید سایر دستگاه‌های مسئول نیز در این رابطه اقدامات خود را گزارش دهند.

 

طاهری افزود: شهید مظلوم بهشتی در رابطه با وظیفه حاکمیت در قبال دزدان سلامت اخلاق جامعه؛ فرمود؛ هم اقناع و هم قدرت، مدیریت باید با هر دو باشد، اقناع بدون قدرت تا کنون تجربه تاریخی اداره یک جامعه صدهزار نفری اینجوری را هم نداشته است، قدرت بدون اقناع می‌شود دیکتاتوری آن هم بدرد نمی‌خورد پس هم اقناع و هم قدرت!

 

وی تاکید کرد: انصافاً در زمانه‌ای که دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال دوقطبی سازی و تبدیل بد حجابی از یک معضل فرهنگی به یک مسئله امنیتی هستند با درک صحیح فراجا روبرو هستیم تا با جلوگیری از اقدامات مجرمانه در زمینه فساد و فحشا، به اجرای ماموریت ذاتی خود بپردازند.

 

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: اینجانب به سهم خود ضمن تشکر از اقدامات فرمانده محترم فراجا استان فارس، برادر مجاهد و عزیزم سردار سرتیپ پاسدار رهام بخش حبیبی، از ایشان تقاضا دارم تا به نیابت از شهروندان نجیب، فهیم و متدین شیراز، فرمانده محترم فراجا سردار رادان بزرگوار را پس از سرکشی‌ها از شهر‌های مشهد و قم به شهر شیراز، سومین حرم اهلبیت (ع) عزیز دعوت نموده تا بیعت شهروندان متدین این شهر عزیز را از نزدیک ملاحظه فرمایند. امید داریم با وفاق و همدلی همه دستگاه‌ها در جوی آرام و مومنانه ضمن تکریمی که در این اجرای طرح نور از کارکنان فراجا دیده و انتظار داریم شاهد رفع این معضل فرهنگی از چهره شهرمان باشیم.

 

طاهری در پایان ضمن قدردانی از شهردار محترم شیراز اظهار کرد: در جلسه‌ای از جلسات صحن شورا، گزارش مشروح و مستندی از اقدامات شهرداری شیراز از انجام وظایف خود در خصوص طرح‌های حمایت از حجاب و عفاف را به شورا و مردم شریف و متدین شیراز گزارش فرمایند.

 

حبیب شریف رییس بنیاد نخبگان استان فارس هم با طرح سه درخواست از شورای اسلامی شهر شیراز، اظهار کرد: با توجه به بازدید صورت گرفته از مجموعه باغ مهر جوان از سوی ریاست شورای اسلامی شهر شیراز به جهت آشنایی با بنیاد نخبگان استان فارس، این تقاضا را مطرح کرد که یک مکان مناسب تحت فضای باغ مشاهیر دانشمندان و اندیشمندان ایجاد شود.

 

رییس بنیاد نخبگان استان فارس همچنین این تقاضا را مطرح کرد تا یک روال در اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی در اختیار بنیاد داده شود تا سعی بر جذب جوانان نخبه بیشتر باشد.

 

تعریف جایزه استاد احمد نی ریزی در سطح ISI توسط بنیاد نخبگان، دیگر درخواست مطرح شده از سوی رییس بنیاد نخبگان استان فارس بود.

 

در این جلسه همچنین گزارشی توسط جناب آقای محمد حسن اسدی، شهردار کلانشهر شیراز در خصوص عملکرد سال ۱۴۰۲ و برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۳ شهرداری شیراز ارائه شد.

 

افزایش تابلو‌های اعلام وضعیت پارامتر‌های سلامت هوا 

 

در این جلسه طرح الزام انجام مطالعات اثرسنجی ترافیکی قبل از صدور پروانه ساختمانی کاربری‌های ترافیک زا ارسالی از کمیسیون‌های حمل ونقل و ترافیک و عمران و شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورا بررسی و به تصویب رسید.

 

بر اساس ماده واحده این طرح شهرداری شیراز مکلف است به منظور بررسی پیامد‌های ترافیکی اجرای طرح‌های شهری و ساخت و ساز‌ها، هرگونه صدور مجوز یا پروانه عملیات ساختمانی برای انواع ساختمان‌ها و کاربری‌های مهم و موثر در حمل و نقل و ترافیک (جدول یک پیوست دستورالعمل) اعم از خصوصی، عمومی یا دولتی، هر گونه الحاق به محدوده‌های شهری، تغییر کاربری اراضی، طرح‌های ویژه و همچنین طرح‌های توسعه موضعی و موضوعی که منجر به طرح در کمیسیون ماده پنج و یا کارگروه امور زیر بنایی می‌شوند را منوط به ارائه مطالعات اثرسنجی ترافیکی ناشی از احداث ساختمان و اخذ تاییدیه از کمیته فنی پیش بینی شده طبق دستورالعمل پیوست ممهور به مهر شورا کند.

 

در تبصره این طرح آمده است؛ میزان تاثیر گذاری این مصوبه بایستی بعد از گذشت مدت زمان حداکثر یکسال پس از تصویب نهایی و ابلاغ مورد ارزیابی مجدد در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا قرار گیرد. در ادامه همچنین لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز درخصوص احداث سوله خوابگاهی اندرزگاه نسوان زندان عادل آباد با حضور اعضای شورابه تصویب رسید و بر اساس ماده واحده این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود نسبت به تامین اعتبار احداث سوله خوابگاهی اندرزگاه نسوان زندان عادل آباد تا مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل بودجه عمرانی سال ۱۴۰۳ شهرداری منطقه پنج اقدام کند.

 

دیگر لایحه دوفوریتی تصویب شده شهرداری شیراز در این جلسه درخصوص همکاری شهرداری شیراز با فرمانداری در برگزاری انتخابات بود که بر اساس ماده واحده این لایحه دو فوریتی به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود، نسبت به هزینه کرد تا مبلغ ۵۰ میلیارد ریال جهت پذیرایی عوامل اجرایی و پرداخت هزینه اعزام خودرو‌های سواری، وانت، اتوبوس و مینی بوس در جهت همکاری در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز ۲۱ اردیبهشت اقدام کند.

 

در ادامه این جلسه همچنین طرح تهاتر مطالبات بانک شهر با املاک شهرداری به تصویب رسید و بر اساس ماده واحده این طرح به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود با رعایت آیین نامه مالی و معاملاتی شهرداری‌ها، بدهی‌های شهرداری اعم از اصل و فرع تسهیلات و اوراق مشارکت که سررسید آنها تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۴ است را از طریق تهاتر با املاک پروژه‌های نیمه تمام حاصل از فروش و انتشار اوراق مشارکت، پروژه‌های مشارکتی شهرداری، زمین، املاک مسکونی یا تجاری و سایر کاربری‌ها از ردیف اعتباری ۵۰۶۱۱۰۳ بودجه سال ۱۴۰۳ با عنوان تعیین تکلیف بدهی‌های سنواتی تا قبل از برنامه (وام، اوراق و پیمانکاران) تسویه کند.

 

در تبصره این طرح آمده است؛ شهرداری مکلف است گزارش املاک تهاتر شده موضوع مصوبه را به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارائه کند. در ادامه این جلسه لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز، در خصوص تهیه و تدوین آیین نامه طرح مسجد و محله محوری (احیاء محلات مسجد محور شیراز) به تصویب رسید.

 

مشارکت در برگزاری همایش تجلیل از معلمان شهر شیراز دیگر طرح تصویب شده در این جلسه بود و بر اساس ماده واحده این طرح شهرداری شیراز مکلف شد حداکثر به میزان ۵۰ میلیارد ریال از محل ردیف‌های مرتبط در مراسم بزرگداشت مقام معلم (اردیبهشت ۱۴۰۳) صرفاً جهت اهداء هدایا به معلمین برتر و ممتاز شهر شیراز با اداره کل آموزش و پرورشی استان فارس مشارکت نماید. در این جلسه همچنین طرح کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، در خصوص تابلو‌های سنجش و اعلام وضعیت پارامتر‌های سلامت هوا به تصویب رسید و بر اساس ماده واحده این طرح شهرداری شیراز مکلف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه با همکاری دستگاه‌های متولی و با در اختیار قرار گرفتن تمامی تابلو‌های سنجش و اعلام وضعیت پارامتر‌های سلامت هوا دیگر دستگاه‌های متولی در سطح شهر، نسبت به یکپارچه سازی سامانه‌های آلایندگی هوا _صوت به صورت مدیریت واحد در شهرداری اقدام کند.

 

در تبصره این طرح تصویب شده آمده است؛ شهرداری شیراز مکلف است با توجه به پهنه و وسعت شهری و با هدف ایجاد گفتمان شهری و اطلاع رسانی گسترده، نسبت به افزایش تابلو‌های سنجش و اعلام وضعیت پارامتر‌های سلامت هوا اقدام کند. در پایان این جلسه همچنین طرح تشویقی مدیریت بهره برداری از مجتمع بازار پروتئین تصویب شد و بر اساس ماده واحده این طرح به شهرداری اجازه داده شد، نسبت به راه اندازی و بهره برداری مجتمع بازار پروتئین بر اساس شرایط تشویقی اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.