تعجیل استاندار بوشهر یا تاخیر استاندار فارس ؛کدام یک اصولی تر است؟

خبرپارسی-سید محمد احمدی در هفدهمین روز مهر ماه برصندلی استانداری فارس تکیه زد  و ۵۶ روز بعد از او در بوشهر مصطفی سالاری در همین جایگاه منصوب شد.

علی رغم هیاهوی برخی نمایندگان و سایت های اصولگرای فارس مبنی بر تغییر اتوبوسی مدیران؛سیر تغییرات مدیریتی در فارس با گذشت حدود ۸۰ روز از حضور استاندار جدید به کندی صورت گرفته اما امروز استاندار بوشهر ۲۰ روز پس از معارفه خود، تغییرات اساسی در سطح مدیران استانداری ایجاد کرده است.

شاید تیتر این یاداشت کوتاه را می شد زد : بدون شرح!


سمت

مدیر جدید

سوابق

مدیر سابق

               سوابق

 

مدیرکل سیاسی

 

 

غلامرضا مهرجو

 

رییس حراست استانداری بوشهر در دوره تبادار

 

نصرالله شفیعی

 

پس از برکناری از مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با حکم جهان بخش به این عنوان منصوب شد

 

 

مدیرکل دفتر شهری و شوراها

 

 

سعید راستی

 

وی در دوره های تبادار و حسنوند همین سمت را داشت. شهردار بوشهر و مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر از دیگر سوابق راستی می باشد

 

 

عزیزالله خورشیدی

 

در زمستان ۹۱ و به دنبال انتخاب راستی به عنوان شهردار بوشهر، وی با حکم حسنوند به این سمت منصوب شد

 

مدیرکل آموزش و پژوهش

 

عبدالمجید مصلح

 

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و مدیر سابق پارک علم و فناوری بوشهر

 

حسن ابراهیمی

 

فرماندار اسبق دشتی در دولت اصلاحات بود که در ماههای پایانی حضور حسنوند به عنوان مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری منصوب شد

 

 

مدیرکل مالی و اداری

 

 

غلامرضا فلاحی

 

مدیر سابق بودجه معاونت برنامه ریزی استانداری بوشهر در دوره رسول زارعی

 

خلیل عبدالهی

 

 وی پس از برکناری از فرمانداری شهرستان جم، با حکم حسنوند به این مسئولیت منصوب شد

 

 

مدیرکل امنیتی

 

حیدر ساجدی

 

فرمانداری شهرستان جم در دولت اصلاحات و مدیرکل سابق امنیتی استانداری که در دوره جهان بخش برکنار شد

 

 

حکمت الله نوذری

 

وی جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران بوشهر بود که در دوره استانداری جهان بخش به این سمت منصوب شد

 

مدیرکل حوزه استاندار

 

 

سید اسماعیل موسوی

 

معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری

 

عسکر زارعی

 

وی از زمان حسنوند به این سمت منصوب شده بود

12 دیدگاه برای “تعجیل استاندار بوشهر یا تاخیر استاندار فارس ؛کدام یک اصولی تر است؟

 1. سلام . این مقایسه نمیتواند منطقی و درست باشد بدلایل زیر :
  ١- استاندار بوشهر را دولت یکطرفه و بدون مشورت با نمایندگان و بزرگان استان انتخاب کرد و کسی هم به زنجیر کردن درب استانداری تهدید ننمود. پس استاندارمکلف به هماهنگی با نمایندگان مجلس نشد و راه آینده اش هم فعلا آسان خواهد بود. دقیقا شرایط استان فارس برعکس است .
  ٢- استاندار فارس یکشبه در هفته اول ١٠ تن از مدیران دوره احمدی نژاد را برکنار نمود که ارتعاشاتش از رسانه های استانی ، ملی تا هنوز در مصاحبه و اظهارنظرهای نمایندگان اصولگرا هویداست .
  ٣- استان فارس ١٨ نماینده جور واجور ، رنگارنگ و پر سر و صدا و مدعی انتصاب استاندار ( صحت و سقمش نامعلوم ) و دارای اختلاف دیدگاه در مجلس شورای اسلامی دارد که مدعی اظهار نظر در هر تصمیم استاندار میباشند ولی استان بوشهر به اندازه کمتر از شهر شیراز یعنی ٣ نفر …نماینده در مجلس دارد…. که آنهم در انتصاب استاندار هیچ نقشی نداشتند حتی مخالف بوده اند .
  ۴- استاندار بوشهر مسئول ستاد دکتر روحانی بوده و قطعا با حمایت اطرافیان رییس جمهور پا به میدان گذاشته است . و کسانی هم مدعی حضور در میدان برایش مزاحمت ایجاد نمیکنند . اما فارس برعکس این شرایط و وجود مدعیان متعدد ستاد دکتر روحانی و اکثرا نیز با هم دارای اختلاف و بر علیه هم و حتی برای استاندار در استان و مرکز و حتی نزد اطرافیان رییس جمهور با روابطی که از قبل داشته اند در حال ایجاد توطئه اند
  .
  ۵- در خاتمه : استاندار فارس تا امروز ٧۵ روز از معرفی اش گذشته و ١۵ روز تعطیلی تقویمی: ٣٧ انتصاب و تغییر ازسطح ستاد استانداری تا ادارات کل و فرمانداریها وبخشداریها داشته ٨ فرماندار ٧ بخشدار ۴ مدیر کل استانی ٧ معاون فرماندار و ١١ مدیر ستادی …..
  ۶- استان فارس در حال حاضربیشترین تغییرات را در سطح کشور داشته است اما بسبب مواردی که در بالا ذکر شد و وجود صداها و رنگها و خودخواهیهای دوستان سست عناصر و نقش تخریبی مخالفان وابسته به قدرت . این موفقیت کمرنگ دیده میشود .
  ٧- اگر به یقین رسیدید که موارد فوق خالص و درست است لطفا تیتر خبرتان را تغییر دهیدیا بر عکس نمایید…. موفق باشید ….. سید آشنا

  1. سید آشنا!ما قضاوتی در تیتر نکردیم قضاوت بر عهده مخاطب است شاید مخاطب به استاندار فارس رای دهد و عملکرد او را اصولی تر بداند

 2. هر تغییری لازم است با مطالعه و بطور اصولی انجام شود. شاید استاندار محترم بوشهر از قبل با مدیران قبلی و افرادی که جدیداً پست گرفته اند آشنایی داشته اند و تغییر را داده اند. چون اطلاعی در این مورد ندارم نمی توانم اظهار نظر کنم.
  در مورد استان فارس باید گفت که در چند هفته اول چیزی که ما مرتب شاهد بودیم تبریک های مکرر و هر روزه مقامات و افراد صاحب منافع در روزنامه های مختلف به ایشان بود.
  پس از آن هم آقای استاندار حداقل در ایجاد ارتباط با همشهری های شیرازی کار خاصی نکرده اند. البته نمی خواهم تداعی معانی کنم که ایشان فقط استاندار شیراز هستند ولیکن در مورد این شهر که ما شاهد کار چندانی نبودیم.
  در مورد تغییرات هم فکر می کنم وقت کافی داشته اند و لازم است تاثیر رای مردم در بخش های مختلف استان انشا…بزودی زود مشخص گردد. این موضوع بویژه در مورد دانشگاههای پزشکی شیراز و شیراز و صنعتی که متاسفانه بسیار از نظر علمی مشکل دارند از اهمیت خاصی برخوردار است.

 3. درود بر استاندار بوشهر
  ما که خودمان را کشتیم استاندار فارس در مورد ایمانیه کاری نکرد و عزلش نکرد

 4. ما اقای احمدی را دوست داریم ولی واقعا خط مشی او نسبت به قبل تغییر کرده شاید وزیر اینطور خواسته ولی بهتره بذاریم از نیروهای منطقی و میانه رو دو جناح استفاده کنن تا نفر بعدی اتوبوسی همه را عوض نکنه البته سید چون خودش در استانداری فعاله میدونه دوستانی از یک منطقه خاص اطراف استاندارو گرفتن که این روند باید اصلاح بشه ونباید اینطور توی اذهان بیاد که استاندار از بقیه مناطق مشاور نداره

 5. سلام مجدد … با بخشی از نظرات آقای دانشجو موافقت نسبی دارم . البته در مورد فعالیت من در استانداری صحت ندارد و مرا با یکی از دست اندرکاران اشتباه گرفته اند ولی از بازنشستگان استان هستم و بالطبع از سر دلسوزی امور را رصد میکنم . تحلیل تطابقی که معروض داشتم در رابطه با تیتر مطلب و موضوع بود که مجدداتاکید و تکمیل میکنم عرایضم را ، که اقدام استاندار بوشهر در انتصاب مدیران حوزه ٣ معاونت قبل از انتصاب معاونین استانداری که رده بالاتر انتصابات ذکر شده میباشند شاید “تعجیل ” باشد اما در بحث مدیریتی “تدبیر” محسوب نمیشود زیرا فرض کنید معاوننهای استاندار پس از انتصاب نتوانند با مدیران از پیش تعیین شده همراهی نمایند در حالی که حق طبیعی آنان است که خود انتخاب نمایند . آنگاه چه اتفاقی میفتد ؟!! شاید “تعجیل” دو باره و ضروری درتغییرات مجدد!!! که قطعاً نتیجه خوشایندی از ” عدم تدبیر ” نخواهد بود .
  با آرزوی توفیق برای همه ایرانیان

 6. سید جان ممنون فقط موندیم چرا صحبتهای مطبوعاتی استاندار توسط جناب صدری از سایت برداشته شد حداقل مثل اتهاماتی که به ایمانیه بیچاره زده میشه اینو 10 روزی باید نگه میداشتید تا خدای نکرده شائبه دخالت از بیرون نشه البته اقای صدری را میشناسیم اینطور اخلاقی ندارند

 7. با سلام تاخیر در انجام تغییرات مدیریتی وبکار گیری افراد معتقد به تیم روحانی موجب دلسردی در مردم منتظر تغییر ایجاد میکند از طرفی سیستم قبلی را مجبور به اتخاذ سیاست های تدافعی مینماید ویا تخریب چهره ی دولت تدبیر وامید می نماید استاندار باید از علم ودانش سابق خود بهره ببرد اما با انطباق با شرایط روز. والا با سیاست دفع الوقت فقط فرصت سود بردن به رقبای روحانی داده می شود واثار ان از همین حالا هویداست.

 8. چه کسی گفته است اعتدال یعنی تغییر ندادن؟مگر شعار دولت قبل از اعتدال ،تدبیر نیست؟مگر استاندارفارس آمارعملکرد مدیران این استان را در 8 سال گذشته مطالعه نکرده است؟تدبیر یعنی مماشات با مدیرانی که استان فارس را در 8 سال گذشته به قهقرا برده اند؟استاندار فارس آنقدرمماشات کرد که اکنون بازندگان انتخابات برای او خط و نشان می کشند که چه کسی باشد چه کسی نباشد!!!!به قول شیرازی ها آقای استاندار حالو بردار تا دستت نسوزه!

 9. من هم کاملا با حرفهای « یک دوست » موافقم و از باب تاکید مجدد به استاندار محترم عرض میکنم که این گروه اگر در حال حاضر خود را معتدل نشان می دهند بخاطر اینه که فعلا خود را تحت فشار می بینند و احتمال از دست دادن کرسیهاشون را میدن اما اگر بمونن و خیالشون راحت بشه اونوقته که با تشکیل باند قویتر از پیش این شمایید که باید از ایشون تبعیت کنید و الا شما رو به راحتی بر میدارن ودر این خصوص به هیچ تدبیر و امیدی نیز پای بند نخواهند بود بنابراین تا فرصت از دست نرفته وچنانچه به فکر مردم ، دانشجویان و پرسنل نیستید حداقل به فکر آینده خودتون باشید.

 10. تغییر مدیران ارشد استا ن یعنی نفس تازه با رویکردی جدید
  مگر مدیری که با ان دولت با ان خط مشی هماهنگ بوده یک ان می تواند تغییر رویه بدهد که این هم امکان ندارد.
  به امید خدا استاندار محترم استان با در نظر نگرفتن فشارهای گروهای خاص از جمله نمایندگان این کار در سایه تدبیر و اعتدال انجام دهد .
  همه ما ارزوی پیشرفت استان را در تمام زمینه را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.