تجلی هنر ناب ایرانی در تار و پود فرش دستباف در شیراز

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: نوزدهمین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف شیراز از روز گذشته دوشنبه ۲۴ بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس اغاز به کار کرد.

مهندس فرهادی افزود: از دیر باز فرش دستباف ایرانی به عنوان یکی از بارزترین صنایع دستی و کالای صادراتی غیر نفتی ایران مورد توجه جهانیان بوده است که جایگاه مهمی در صادرات و اقتصاد ایران در بازارهای بین المللی دارد.

او ادامه داد: در این بین فرش فارس نیز با توجه به ویژگی های شاخص و متمایز خود به عنوان بخشی از هویت این هنر صنعت ماندگار در ذهن علاقمندان نقش بسته و شیفتگان بسیاری را در جهان مجذوب خود کرده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با بیان اینکه این نمایشگاه در مساحت شش هزار متر مربعی سالن حافظ برگزار می شود، گفت: به لحاظ اقتصادی و تجاری نیز تولید فرش دستباف از مرحله پشم ریسی تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی و از تبلیغات تا بازاریابی و فروش منشاء اشتغال زایی جمع کثیری از علاقمندان و فعالان این عرصه می باشد که ضمن پاسخگویی به نیاز های داخلی ، نقش اساسی در توسعه صادرات و ارز آوری دارد.

مهندس فرهادی بیان کرد: در راستای توسعه و حمایت از این هنر صنعت، شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس هر ساله به سهم خود بستر لازم را جهت عرضه آخرین دستاوردهای این حوزه و معرفی آثار ماندگار هنرمندان فرش باف و توسعه تجارت و جذب سرمایه گذار در پوشش برگزاری نمایشگاه های تخصصی فراهم می کند.

او با بیان اینکه در این نمایشگاه هنرمندان و تولیدکنندگانی از استان های فارس، تهران، اصفهان، آدربایجان شرقی، چهار محال و بختیاری، گلستان، خراسان رضوی، بوشهر، کرمان وآذربایجان غربی حضور دارند، گفت: علاقه مندان تا روز شنبه بیست و نهم بهمن ماه فرصت دارند با دریافت بلیط بازدید از سایت شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس به آدرس
www.farsfair.ir از ساعت ۱۶ تا ۲۱ از این عنوان نمایشگاهی بازدید کنند.

گفتنی است، از روز سه شنبه بیست و پنجم بهمن ماه هم دهمین نمایشگاه بین المللی خانه مدرن به همراه پنجمین نمایشگاه تخصصی لوستر و چراغ های تزیینی و پنجمین نمایشگاه معماری،طراحی و دکوراسیون داخلی در سالن های سرو،بهار و نرگس برپا می شود.

این عناوین نمایشگاهی تا روز جمعه بیست و هشتم بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقه مندان و خانواده ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.