تامین ۷۵ جهیزیه برای نیازمندان فارس

مدیرعامل موسسه خیریه قمربنی‌هاشم (ع) گفت: این خیریه با همکاری سپاه ثارالله (ع) شیراز، تاکنون ۷۵ جهزیه به زوج‌های نیازمند در فارس اهداء کرده است.
هادی خباز طی نشستی با حضور اعضای کمیته قلم تندرستی کشور به خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، گفت: شهید صارمی با شهادت خود نشان داد که خبرنگاران با رسالت سنگینی که بر عهده گرفته اند، در صف اول مبارزه با ظلم، بی عدالتی، جهل و نادانی هستند.

او گفت: بی گمان نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی در توسعه همه جانبه کشور، نقشی بی بدیل و مهم است و این چشمان بینای جامعه و گوش‌های شنوا، اگر نقص ها، کاستی‌ها و مشکلات جامعه را به خوبی رصد نکنند و به موقع متذکر نشوند، امیدی هم به اصلاح جامعه و پیشرفت کشور، وجود نخواهد داشت.

خباز در ادامه به فعالیت‌های کمیته ورزش قلم تندرستی نیز اشاره کرد و گفت: این کمیته۴ماه است زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی مشغول به فعالیت است.

او با بیان اینکه ورزش قلم تندرستی به هماهنگی عصب و عضله کمک می‌کند، افزود: این ورزش تاثیر بسیار خوبی در سلامت فکری و جسمی کودکان و سالمندان دارد به طوری که با ابزاری سبک انجام می‌شود و آسیب پذیری نیز ندارد لذا برای سلامت جامعه به دنبال ترویج گسترده آن خواهیم بود.

خباز که مدیر عامل موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) نیز است، در ادامه به گوشه‌ای از فعالیت‌های این موسسه نیز اشاره کرد و گفت: اهدای ۵۰جهیزیه در سال اول و امسال نیز ۲۵ جهیزیه با همکاری سپاه ثارالله به زوج‌های جوان، از جمله اقدامات برجسته موسسه بود.

ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی، کمک به دانشجویان مستمند، تسهیل اشتغال افراد نیازمند، کمک به ایتام، خدمت به سالمندان، کمک به ازدواج جوانان، بیماران کم درآمد، حرفه آموزی به افراد نیازمند، کمک‌های موردی و… از جمله فعالیت‌های دیگر موسسه قمر بنی هاشم (ع) استان فارس بود که دکتر خباز به آن اشاره کرد.

خباز همچنین گفت: موسسه قمر بنی هاشم (ع) استان فارس ۳ شعبه در شیراز و خرامه و استهبان دارد که حدود ۱۵۰۰خانواده تحت پوشش آن است که ۷۰۰ خانواده هر ماه ارزاق دریافت می‌کنند.

الهام روان‌بُد مسئول حقوقی کمیته قلم تندرستی نیز ضمن تشریح عملکرد ۴ماهه این کمیته گفت: در این مدت نشست‌ها و جلسات متعددی با مسوولان و افراد مختلف ملی و استانی برگزار کردیم تا بتوانیم این ورزش را به خوبی معرفی کنیم.

او نشست با ۲ تن از نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با هدف اجرایی شدن برنامه ورزشی قلم تندرستی در ۱۰۰ محله این کلانشهر را یادآور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.