خانه » سیاسی » بیانیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس در خصوص وقایع اخیر شیراز:حرکت های سخیف و فیزیکی و خشن قطعاً محکوم و غیر قابل دفاع است

بیانیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس در خصوص وقایع اخیر شیراز:حرکت های سخیف و فیزیکی و خشن قطعاً محکوم و غیر قابل دفاع است

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=7728

خبر پارسی – نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس به دنبال حوادث اخیر شیراز و پیامدهای آن، بیانیه‌ای در جهت تنویر افکار عمومی صادر و منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:

مواضع هوشمندانه نماینده رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در استان فارس نسبت به حوادث اخیر بازتاب هایی به همراه داشته و دارد که لازم است توجه همگان را به برخی نکات مهم و ضروری آن جلب نمائیم:

به دلیل برگزاری اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری ، معظم له در ایام حادثه در استان حضور نداشتند ، لذا نفیاً و اثباتاً نسبت به سخنرانی ایشان هیچگونه موضعی اتخاذ نکرده ، و حضرت آیت ا… ایمانی دامت برکاته صرفاً از نظریه شورای تأمین شهرستان شیراز مطلع شده بودند.

سخنان نماینده معزز ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در خطبه های جمعه مورخه ۲۲/۹/۹۳ پیرامون حوادث اخیر شامل محورهایی که لازم است توضیحاتی در این خصوص ذکر شود :

۱-      کلی نگری معظم له و دیدن تمامی زوایای پیدا و پنهان

       ایشان در بخشی از بیانات خود آورده اند : « مسائل را به عنوان مجموعه باید دید و نه به صورت برش هایی از یک حادثه خاص ! ممکن است حادثه تلخی اتفاق بیافتد اما باید دید چه کسانی و چه عواملی به شکل گیری حادثه منتهی شده است . مسئله باید مجموعه ای مورد ارزیابی قرار گیرد و از همه کسانی که دست اندر کار این مسائل هستند مصرانه میخواهم که مسائل را ریشه یابی کنند و همه سناریوهای اخیر را که طراحی و اجرا شده است مورد نظر قرار دهند والا ممکن است اگر به برش خاصی از یک حادثه توجه شود به قلب حقیقت و دگرگون نشان دادن حقیقت منتهی شود»

چنانچه مسئولین دنبال حل اساسی این قضایا باشند ، آیا چاره ای جز ریشه ای برخورد کردن با این مسائل وجود دارد ؟ چرا که اگر جز این باشد مسائل دگرگون می شود . عبارت حادثه تلخ به خوبی گویای این مطلب است که ایشان به هیچ وجه با قضایای مختلف از جمله شکستن مصوبه شورای تأمین و برخورد خشن موافق نبودند اما پیگیری علت و ریشه یابی این حادثه از لحاظ ایشان اهمیت دارد که بدون توجه به آن ، قضیه ناتمام می ماند .

۲-      توجه و تذکر به بازگشایی پنجره های فتنه در استان

       ایشان فرمودند : « بارها تذکر هم داده ام که از مدت ها قبل در زمینه بازگشایی پنجره های فتنه در استان نشانه هایی دیده می شود . یعنی ما می بینیم که عده ای برای اینکه استان فارس را از آرامش و مسائل اصلی دور نگه دارند ، دارند دریچه های فتنه را آرام آرام می گشایند و این خطری است برای استان و من چندین بار این نکته را متذکر شدم که آرامش و سلامت استان را هدف قرار داده اند و هر روز به بهانه ای آرامش استان را مورد تهدید قرار می دهند »

       همگان شاهد بودند که استان فارس مدتها بود که فضای آرامی داشت و کارها در مسیر عاد ی و صحیح خود پیش می رفت اما تأثیرگذاری برخی عناصر حامی فتنه جهت برهم زدن آرامش سیاسی استان و فشار به بعضی از مسئولین ، آهسته آهسته زمینه برهم زدن نظم عمومی را فراهم ساخت . در این زمینه سخن بسیار است اما غرض آنکه تذکر خیرخواهانه ایشان با توجه به اشراف کامل وی بر مسائل استان و مصلحت حال و آینده بوده و هست.

۳-      توصیه اخلاقی

       معظم له در جای دیگری از بیانات خود با اشاره به یک توصیه اخلاقی ، هشداری در قالب ضرب المثل آن هم بدون ذکر شخص خاصی داشتند که : « انسان اگر باد بکارد طوفان درو می کند » منظور از این ضرب المثل چیزی جز این نبود که افراد متوجه شوند و مروری به سخنان و به ویژه عملکرد خود داشته باشند و ببینند که چه کرده اند که زمینه ساز چنین واکنشی شده است و این هرگز به معنی تأیید حرکت های افراطی نیست چرا که حرکت های سخیف و فیزیکی و خشن قطعاً محکوم و غیر قابل دفاع است.

       لازم به ذکر است . نماینده رهبر معظم انقلاب بارها و باره در بیانات خود به صراحت حرکت های افراطی را مردود اعلام کرده بودند.

۴-      عقده گشایی و تصفیه حساب سیاسی

       ایشان فرمودند « در فضای بعضی از رسانه ها انسان مطالبی را می بیند که استنباط می کند نوعی عقده گشایی و تصفیه حساب سیاسی دارد انجام می گیرد. گویا مقدماتی تهیه شده است که کارهایی شود که به اینجا برسد و به اینجا که رسید عده ای قلم به دست عقده گشایی کنند و یا مسائل خاص سیاسی خودشان را دنبال کنند . من توجه آنها را به این آیه جلب می کنم گر چه می دانم برخی گوش ها بدهکار آیات قرآن نیستند اما وظیفه من این است که گوش زد کنم « وَلا تَقفُ ما لَیسَ لَکَ بِهِ عِلمٌ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ کُلُّ أُولئِکَ کانَ عَنهُ مَسئولًا » این چنین نیست که قضاوت امروز ما بدون پاسخ باشد و سخن امروز ما بدون سرانجام باشد »

         در این چند روز شاهد بودیم که برخی افراد از آب گل آلود ماهی گرفته و با سیاست زدگی ناشی از بی تقوایی ، از هیچ تهمتی فرو گذاری نکرده و به صراحت از انواع برچسب های ناچسب جهت نیل به اهداف خود استفاده کرده اند .

۵-      اقدام غیر قانونی

         اگر اقدام خشن کاری است نادرست و غیر قانونی (که حق هم همین است) شکستن مصوبه های شورای تامین شهرستان هم کاری است نادرست که باید هر دو را در کنار هم ارزیابی نمود و به همین جهت معظم له فرمودند : « آیا واقعاً مشکل ما این است که هر روز یک سخنران دعوت شود و علیرغم تذکر به نظر شورای تامین استان توجه نکنند؟ » .

۶-      آزادی نظر

       عجبا ! بعضی کسانی که آزادی نظر و دانستن را حق هر فرد

می دانند وقتی شخصیتی چون نماینده رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در خصوص این حادثه که در این حجم بازتاب پیدا نمود اظهار نظر می نمایند ، آن را دخالت ارزیابی نموده و اظهار نظرهای دلسوزانه و منطقی ایشان را بر نمی تابند.

۷-      نگرانی های ارزشی

       معظم له از پر دغدغه ترین افراد نسبت به مسائل ارزشی و فرهنگی بوده و هستند و حفظ روحیه آرمان خواهی را در بین آحاد مردم خصوصا جوانان بسیار ضروری و حیاتی می دانند و اجازه نخواهند داد به بهانه های واهی فتنه گران و فرصت طلبان جوانان را دلسرد و مأیوس نمایند . لذا ایشان به صراحت فرمودند : « بدانند شیراز هم شیراز دوران طاغوت نیست . شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است . یک روز دشمنان جشن هنر را در شیراز برپا کردند . آن خواب سپری شد . الان نزدیک ۱۵۰۰۰ شهید در استان داریم . و در این شهر حدود ۵۰۰۰ شهید داریم . مگر خون شهیدان اجازه می دهد که شیراز برگردد به دوران طاغوت !؟ شیراز حرم سوم اهل بیت (ع) است و باید همه به الزامات حرم سوم اهل بیت (ع) توجه داشته باشیم » .

       در خاتمه از علما ، مسئولین ، جامعه روحانیت ، جامعه اساتید ، ائمه ی جمعه استان ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، بسیجیان عزیز ، طلاب و دانشجویان ، رجال سیاسی و آحاد مردم که با بیانیه ها و پیام های خود حمایت قاطع را از حریم ولایت و نماینده ولی فقیه ابراز داشته اند ، کمال تشکر و قدردانی به عمل می آید .

والعاقبه للمتقین . والـسلام

دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس

 

3 دیدگاه

  1. این بیانیه است یا شرح وتوضیح و تفسیر و حاشیه بر بیانات جناب آیت الله ایمانی

  2. بالاخره معظم له چه فرمودند در مورد ماجرا من که گیچ شدم!

  3. با وجود تمام احترامی که برای موقعیت حقوقی و حقیقی آقای ایت ا…ایمانی قایل هستم ولیکن این نوع ذکر “مظم له” خطاب کردن دفتر ایشانرا مناسب نمی دانم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme