برخی انتصاب‌ها در فارس جای تامل دارد

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلسشوزای اسلامی در نشست هم اندیشی اتاق بازرگانی شیراز که با حضور برخی نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی برگزار شد، با بیان اینکه در جذب سرمایه گذار استان موفقی نبوده ایم، گفت: امروز آیا ما دارای یک آزادراه هستیم؟ آیا دارای یک بزرگ راه درست و حسابی هستیم؟ از یک شبکه ریلی مناسب برخورداریم؟ صنعت ما از آب مورد نیاز برای صنعت برخوردار است؟ در حالی که قرار بوده در حوزه ریلی چهاراه ریلی جنوب کشور باشیم و یا در حوزه آزادراهی شمال و جنوب کشور را متصل کنیم.

او ادامه داد: قرار بوده استان فارس در طول این سال‌ها از ظرفیت سواحل بهره مند شود. به راستی چرا هنوز اندر خم یک کوچه هستیم؟

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش اعظمی از مشکلات به دلیل تکیه بیش از حد به منابع دولتی است، افزود: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران در مقام عمل تنها راه نجات ما از این وضعیت است.

عزیزی بیان کرد: امروز شاهد فرار سرمایه دار و سرمایه گذار و بخش خصوصی از استان هستیم و جای سئوال است که برای نمونه چرا برخی از فعالان بخش خصوصی از استان مهاجرت کرده اند و بزرگ ترین فعالیت های اقتصادی را در دیگر استان ها دنبال می کنند؟این ها بحث های جدی است که از دادگستری استان فارس انتظار می رود امنیت سرمایه گذاری را به عنوان محوری ترین وظیفه دستگاه قضا دنبال کند.

او در ادامه خطاب به استاندار فارس نیز گفت: جناب آقای استاندار استان اگر می خواهد به اهداف خود برسد نیازمند مدیران قوی، کارآمد، دلسوز و فعال است چراکه با مدیران ضعیف و بی رمق نمی توان استان بزرگی چون فارس را اداره کرد و به اهداف کلان خود رسید لذا خوبست که برخی مدیران مورد ارزیابی قرار گیرند که تا چه اندازه در رساندن استان به اهداف کلان توانمند بوده اند.

عزیزی با بیان اینکه برخی انتصاب ها جای بررسی دارد و این موضوعات جدی است و جای تعارف ندارد، لزوم بسته نشدن راه انتقادهای دلسوزانه را متذکر شد و ادامه داد: باید یک فضای باز نیز برای دیدگاه‌ها وجود داشته باشد و اگر حرفی باب میل ما نیست، نرویم جلوی انعکاس آن را بگیریم.

او همچنین گفت: در طول مجلس یازدهم برای هر کدام از موضوعات کلان استان بیش از ۱۵جلسه با وزرا و مدیران ملی گذاشتیم اما متاسفانه این موضوعات در استان معطل مانده و به مشکل برخورده است.

عزیزی با بیان اینکه فارس امروز چشم و چراغ جنوب کشور است؛ استانی که زمانی استان فارس و بنادر بود، خاطرنشان کرد: ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم و هر کسی آسیبی به این کشتی وارد کند، به دیگران نیز آسیب می زند لذا همه دستگاهها باید در کنار هم کمک کنند و امید است در این فرصت ها با هم افزایی یکدیگر این مشکلات را حل و فصل و اهداف بلند را محقق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.