ایمن ‌سازی دام‌های سبک و سنگین علیه تب برفکی در فارس

در فاز نخست طرح واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین ۶۰۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان‌های شمال فارس واکسن دریافت کردند.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس گفت: با فرارسیدن فصل زمستان طرح واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین با هدف جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از جمله تب برفکی و ارائه خدمات بهره وری دامپزشکی و افزایش تولید در شمال استان فارس توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا شد.

حسین پورنورعلی امروز در جمع خبرنگاران گفت: در این طرح حدود ۶۰۰۰ دوز واکسن برای بیش از ۳۰۰ طرح اشتغال دام سبک و سنگین در شمال استان تزریق شده است.

او ادامه داد: طرح اشتغالزایی دامپروری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در قالب تامین دام، تامین نهاده تولید، خدمات آموزشی و دامپزشکی و همچنین اعطای تسهیلات کم بهره از سال گذشته با هدف تکمیل زنجیره ارزش و حمایت از دامداران خرد در حال انجام است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس تصریح کرد: این طرح در فاز اول در شمال استان در شهرستان‌های، مرودشت، خرامه، پاسارگاد، درودزن، اقلید، آباده، کامفیروز و خرم بید اجرا شده است و تا پایان ماه جاری کل شهرستان‌های استان تحت پوشش طرح واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.