اهدا محموله بهداشتی پزشکی اتاق بازرگانی فارس به دانشگاه های علوم پزشکی استان

خبرپارسی – در آیینی با حضور استاندار فارس، نمایندگان مردم فارس در مجلس، مدیران کل و برخی از فعالان اقتصادی استان فاز دوم کمک های اعضای نیک اندیش اتاق بازرگانی فارس در قالب محموله پزشکی بهداشتی به دانشگاه های علوم پزشکی فارس اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این آیین بیان کرد: اتاق بازرگانی فارس بنا به وظیفه اجتماعی خود از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و استان اقدام به نیازسنجی امکانات مورد نیاز بیمارستان ها کرد و اقداماتی را برای عبور از این بحران در دستور کار قرار داد.

وی افزود: در این زمینه اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان توسط اعضای اتاق بازرگانی فارس برای همدردی با مردم و کادر درمانی کشور و فارس اختصاص یافت که امروز فاز دوم این محموله با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان به بیمارستان های استان اهدا خواهد شد.

رازقی اظهارداشت: این محموله شامل تعداد ۶۲ دستگاه ونتیلاتور، ۲۶۵ هزار شیشه محلول ضد عفونی کننده دست، ۷۶ هزار عدد ماسک مناسب بیمارستانی، هزار و ۵۰۰ دست گان های آی سی یو ضد عفونی شده، هزار و ۵۰۰ عدد شیلد های مصرفی پرسنل بیمارستان، ۸ هزار جفت دستکش معاینه، ۸ دستگاه تب سنج دیجیتال و ۲۳۸ گالن ۲۰ لیتری محلول مورد نیاز مراکز درمانی و خانه های بهداشت آماده و به دانشگاه های علوم پزشکی استان اهدا شد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان ایکه نیک اندیشان اتاق بازرگانی فارس ۱۰ میلیارد نیز به بخش درمان و بهداشت کشور اهدا کردند اضافه کرد: فاز بعدی کالاهای بهداشتی و پزشکی اعضای اتاق بازرگانی فارس نیز در آینده نزدیک آماده و جهت تحویل به دانشگاه علوم گزشکی فارس ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز کشور ما به دلیل تحمیل شدیدترین تحریم ها و شیوع بیماری کرونا در شرایط ویژه ای قرار دارد لذا لازم است فعالیت های اقتصادی در سالی که به نام جهش تولید نام گذاری شده است، با تمام توان و حمایت همه جانبه مسئولان، دستگاه های اجرایی و نمایندگان مجلس دنبال شود.

رازقی ادامه داد: تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است و امسال شرایط برای صادرات و تولید در سالجاری متفاوت از سالهای گذشته است لذا برای تحقق جهش تولید در استان و کشور باید الزامات آن برای بخش خصوصی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.