انحلال مجلس، گفتمان کلیدی،احترام متقابل / چند صدنفر اصلاح طلب تند رو در فارس پست و مقام گرفته اند؟!

خبر پارسی – محمد شلتوک کار – اعطا اختیار انحلال مجلس بر خلاف روح حکومت مردم سالاری است که مردم در نظام جمهوری اسلامی به آن عادت کرده اند و این موضوع شاید به یکی از جنجالی ترین نکاتی که سعید حجاریان در سال های اخیر مطرح کرده ، تبدیل شده است.

سعید حجاریان که بسیاری فعالان اردوگاه راست و البته گفتمان اصولگرایی  او را از تئورسین های اصلاحات می دانند هر از چند وقتی دست به ارائه نظریاتی می زند که در برخی موارد به کام رقبا خوش نمی آید و در عین درست بود آن را کفر کامل برای اهل زمین می دانند و البته گاهی نیز دست به خرق عادت می زند.

نظریه اختیار دادن به دولت برای انحلال مجلس گرچه در اولین واکنش ها به دل  اهل سیاست نمی نشیند اما کمی دقت نظر را بالا می برد و توجه به برخی موارد را مستلزم می شود.

آنچه مسلم است انحلال مجلس با روح قانون اساسی مغایرت دارد گرچه اگر این اختیار از آن رییس جمهور بود، شاید در ۸ سال گذشته چندین بار در مجلس به روز شده بود. اما به روز کردن مجلس حتی با وجود اختیار تام رییس جمهور را نه در مسلک و منش خاتمی می بینیم و نه در منش و مسلک هاشمی رفسنجانی و الیته روحانی.

سه رییس جمهوری که در چند دوره گذشته گفتمان های متفاوتی از اقتصاد ، فرهنگ ، سیاست ارائه کردئه اند اما در یک چیز مشترکند و آن هم مردم سالاری دینی مبتنی بر آزادی بیان است.

گرچه ساکنان اردوگاه راست اکنون با سونامی مهاجرت خزنده به اردوگاه اعتدال چپ روبرو شده اند اما برخی از این افراد همچنان بر گفتمان تند و تخریبی تکیه زده اند و در گرداب خود ساخته خود در حال فرو رفتنند و البته ارائه نظریاتی چون آنچه سعید حجاریان در هفته های اخیر ارائه داده است نیز برای آنها همچون بادبان عمل می کند.

لازم است توجه این افراد  به چند نکته کلیدی جلب شود :

اول : جریان اصلاحات و گفتمانی که سید محمد خاتمی به عنوان رهبر آن در جامعه اسلامی ارائه کرد مبتنی بر پایبندی به قانون اساسی ، احترام به حقوق متقابل افراد، مردم سالاری دینی و باور به اساس و پایه های قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی است.

دوم : “زنده باد مخالف من ” گفتمان همیشه پویای اصلاح طلبان است.

سوم : مشی اصلاح طلبی با آنچه برخی افراد در برداشت های شخصی خود ارائه می دهند متفاوت است.

چهارم: عملکرد دولت اصلاحات را اگر با دولت اصولگرا مقایسه کنیم درمی یابیم که در هشت سال گذشته حداقل صاحبان قدرت برای “زنده باد مخالف من” هوایی برای تنفس باقی نگذاشتند.

پنجم : اساس مردم سالاری دینی که حرف همیشگی رهبر اصلاحات است بر مجلس استوار می شود بنا بر این برخی اهالی اردوگاه راست نگران صندلی سبز بهارستانی نباشند.

و یک سوال : اگر اظهارات حجاریان درباره اختیار انحلال مجلس توسط دولت، نهایت خودکامگی و استبداد می باشد ، ادعای پدرخواندگی نمایندگان مجلسی که خط و مشی سیاسی آنها با دولتی که مردم رای اعتماد به آن داده اند نیز ادعایی پوچ و بیهوده است چرا که بوضوح مشخص است که مردم مخالف رای و عقیده و نظر اکثریت نمایندگان فعلی مجلس هستند.اتفاقا ما هم مخالف استبداد رای هستیم اما گویی نمایندگان محترم فراموش کرده اند مهمترین وظیفه آنها قانونگذاری است نه تفسیر به رای قانون به نفع خودشان! که هیچ کجای قانون نیامده نمایندگان می توانند مدیران میانی را عزل و نصب کنند یا با خودکامگی نظر و سلیقه آنان در انتخاب مدیران لحاظ شود.چطور وقتی کسی عقیده دارد مجلسی که قانون شکنی کرد باید منحل شود،متهم به استبداد می شود،اما نماینده ای که برای استاندار تعیین تکلیف کند و بگوید یا حرف من یا تغییر استاندار ! مستبد نیست؟اگراینگونه است وای به حال ملت!

اگر به استقلال قوا معتقدیم که در میان اصلاح طلبان جز این نیست پس چگونه می شود که برای انتصاب یک مدیر در دور افتاده ترین شهر در استان فارس تا زمانی که نماینده مجلس در آن منطقه تماس تلفنی را جواب ندهد امکان صدور حکم برای آن فرد وجود ندارد؟کاش به فرهنگ لغت مراجعه کنیم و استبداد را باز تعریف کنیم!

چگونه می شود که مجلسیان برای استقلال خود این چنین آشفته می شوند اما به جای آنکه پیام انتخابات اخیر را بشنوند با فشار های مختلف سعی دارند تا دولت را با خود همراه کنند نه آنکه خود همراه دولت شوند؟

قطعا مجلس نماد مردم سالاری رشدیافته است و فرصت طلبان نیز حق ندارند ارائه نظریات توسط برخی افراد را به کل جامعه بسط دهند.

مجلس جایگاه نظارتی دارد اما بر همگان مشخص است که بین اکثریت مجلس کنونی و خط مشی دولتی که به حمایت آرا مردم انتخاب شده،تفاوت فاحشی وجود دارد حالا باید دید آیا مجلسی که ممکن است مردم در انتخابات آینده به نمایندگان کنونی آن رای ندهندبا دولت همراه می شود؟ یا رویه چوب لای چرخ گذاشتن مورد اتفاق نظر اکثریت قرار می گیرد؟

اما در این میان سخنان نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز طنز قابل توجهی است که البته معتقدم اگر حمایت های رهبر معظم انقلاب از این دولت وجود نداشت این تئوری نیز توسط این نماینده مجلس و همراهانش عملیاتی می شد.

امیر حسین قاضی‌زاده با بیان اینکه حجاریان نگران ناهماهنگی بین قوه مجریه و مقننه است در حالیکه قانون اساسی، اختیار انحلال دولت جهت برگزاری مجدد انتخابات را به مجلس داده است، گفته است : مردم از ما نمایندگان به دلیل سکوت در قبال حضور فتنه‌گران، مجرمان و افراد مسئله‌دار در دولت، ناراحت هستند و حق دارند دوره بعد به ما رأی ندهند.

پاسخ : کدام فرد مسئله دار؟ کدام فرد مجرم؟ کدام فرد فتنه گر ؟ اسامی دهید تا افکار عمومی تنویر شود و بعد دست به فرافکنی بزنید.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سعید حجاریان درباره تغییر قانون اساسی و امکان انحلال مجلس توسط دولت، گفته است: آقای حجاریان نگران ناهماهنگی بین مجلس و دولت نباشد، چرا که قانون اساسی نگرانی ایشان را رفع کرده و به مجلس اختیار داده در صورت صلاحدید دولت را منحل کند تا انتخابات ریاست‌جمهوری جدید برگزار شود.

وی صرحاتا اعلام می کند : قانون اساسی نیازی به اصلاحات ندارد؛ اگر به قول آقای حجاریان ناهماهنگی پیش آمد، مشکل با انحلال دولت توسط مجلس حل خواهد شد. در این صورت مجلس با اختیار قانونی خود، دولت را منحل خواهد کرد تا انتخابات ریاست‌جمهوری مجدد برگزار شود.

شوخی تلخی است. مشخص است که هنوز در مجلس شورای اسلامی پیام انتخابات درک نشده است.مشخص است که هنوز گوجه فرنگی سر کوچه برخی از نمایندگان مجلس کیلویی ۵۰۰ تومان است! مشخص است که پراید هنوز قیمتش برای برخی نمایندگان مجلس ۷ میلیون تومان است. مشخص است که برای برخی نمایندگان مجلس گفتمان در سیاست خارجی آن است که بگویند : ” آنقدر تحریم کنید تا …….”

مشخص است برای برخی نمایندگان مجلس در کهریزک اتفاقی نیفتاده است. مشخص است که در سازمان تامین اجتماعی اتفاقی نیفتاده است . مشخص است در بیمه ایران اتفاقی نیفتاده است . مشخص است پول وزارت نفت گم نشده است. مشخص است در شرکت ملی مس ایران اتفاقی نیفتاده است. مشخص است در پتروشیمی ایران اتفاقی نیفتاده است. مشخص است برای دانشگاه ایرانیان برداشتی از حساب دولت صورت نگرفته است و …… و ای کاش گفتمان ما نیز “بگم بگم ” بود!

با وجود آنکه سخن حجاریان در انحلال مجلس جای تامل دارد اما این گفته او که : اگر نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند ، آن وقت ببینند آیا مردم حوزه‌های انتخابیه‌شان آنها را به شهرشان راه می‌دهند؟ اگر این کار را بکنند مردم آنها را حتی به شهرهایشان راه نمی‌دهند، نیز گفته قابل تاملی است که مجلسیان باید برای چند سال آینده به فکر بنشینند.

و در آخر سخنی با نمایندگان محترم مردم فارس در خانه ملت

کسانی که در مجلس شورای اسلامی بر استقلال قوا تاکید دارند ، کسانی که به رای مردم احترام می گذارند، کسانی که معتقدند باید شکست در انتخابات را پذیرفت و…. چگونه این چنین اظهار لطف در مقابل رای مردم می کنند؟ ” امیدواریم در عزل و نصب‌ها در این استان با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هماهنگی شود.تاکنون نمایندگان مردم در خانه ملت احترام نگه داشته‌اند اما اگر این روند ادامه یابد، کم‌کم تریبون‌ها باز و اعتراض‌ها شروع می‌شود که نتیجه آن نیز عقب‌رفت این استان است”

بله اینها بخشی از اظهار نظر های دکتر جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفته است : تاکنون نمایندگان مردم در خانه ملت احترام نگه داشته‌اند اما اگر این روند ادامه یابد، کم‌کم تریبون‌ها باز و اعتراض‌ها شروع می‌شود که نتیجه آن نیز عقب‌رفت این استان است.

فادری معتقد است : یک مورد را نمی‌توان مثال زد که از اصولگرایان معتدل به پست‌های مدیریتی این استان منصوب شده باشد در صورتی که پست‌ها در فارس به تدریج در اختیار اصلاح‌طلبان تندرو قرار می‌گیرد.

 سوال اینجاست : جناب آقای قادری از آن چند صدنفر اصلاح طلب تند رویی که در فارس پست و مقام گرفته اند فقط به اندازه تعداد انگشتان یک دست مثالی بزنید.

حالا قضاوت کنیم مجلسی که با نظریه حجاریان این چنین  برافروخته می شود چگونه انتظار دارد با دخالت های وقت و بی وقت نمایندگانش در انتصابات مدیران جدید مردم نسبت به آنها برافروخته نشوند.

نکته آخر اینکه  انحلال مجلس، گفتمان کلیدی و احترام متقابل عباراتی است که مردان سیاست امروز شاید با آن قهر کرده اند و یا ناآشنا شده اند که باید برای خود چاره اندیشی کنند ، چرا که مرد مسیر نظام و انقلاب را بهتر از هر کسی می دانند.

19 دیدگاه برای “انحلال مجلس، گفتمان کلیدی،احترام متقابل / چند صدنفر اصلاح طلب تند رو در فارس پست و مقام گرفته اند؟!

 1. نماینده ای که در یک شهر 2 میلیونی با 20 هزار رای رفته مجلس چطور روش می شه برای دولتی که در استان فارس بالای 60 درصد رای داره تعیین تکلیف کنه

 2. گفتی یکی از کسانی که فتنه گر بوده و الان پست گرفته رو معرفی کنیم خیلی خب! آقای …در استانداری شش ماه محکومیت تعزیری به جرم امنیتی طی چند سال گذشته کشیده و در ضمن پرونده رشوه 25 سکه بهار ازادی هم در کارنامش هست که به همین خاطر عزل شده حالا همین آدم میخواست بشه معاون استاندار!! که با فشار نهادهای نظارتی شد …البته … با اختیارات فراتر از یک معاون! میگن موقعی که یزید شد حاکم به امام حسین ع گفتن نظرت چیه گفت علی الاسلام والسلام! حالا باید بگیم علی الاسلام والسلام که یه همچین آدمایی دارن میان تو راس میشینن بحث چپ و راست نیست بحث سالم و فاسده آقایون بفهمید!

 3. مشکل این نیست
  مشکل این است که یک نفر از جنوبی ترین شهر استان به شیراز می آید و با رابطه شهردار و نماینده مجلس از شیرازمی شود
  مشکل این است
  بنابراین نباید انتظار داشت که ایشان دلش برای شهر بسوزد
  تنها و تنها به منافع حزب و گروه خود فکر می کند
  و همین می شود که چنین شخصی علیرغم اینکه اکثریت مطلق اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز مخالف دکتر ایمانیه هستند ، جهت حفظ منافع حزبی نه منافع مردم تمام قد از ایمانیه حمایت می کند.

 4. با سلام لطفا به دوستان نگران فساد بپرسید قضیه پاساژ فاخر روبروی مسجد قبا چیست؟ ایا این ملک بنام حسینی الهاشمی بوده ؟ ایا صاحب ملک مادر ….. صاحب منصب ترین فرد در فارس نبوده؟ ایا صاحب ملک خاله ریاست سازمان …. که از بزرگان راست در فارس بوده نیست؟ چطور ممکن است ملکی با کاربری اموزشی وبر اساس استعلام از پسر خاله و در عرض دو سال اول مخالفت و در سال بعد موافقت کند؟ اگر رانت وفساد رادوستان راست دنبال میکنند اعلام کنند تا فهرست جامع از تک تک کسانی که فکر نمکنند ارائه شود؟ انشاله زمانی برسد که ادبیات وگفتمان عوض شود .

  1. این ملک از آن مرحوم رضازاده بوده که آن را وقف نموده است و وراث او نیز طبق وصیت نامه پدر به آن عمل میکنند.جهت اطلاع بگویم که آن خانم مالک آن نمیباشد بلکه متولی آن وقف میباشد.خواهشا اگر اظهارنظری میشود باعلم واطلاع شود که روزقیامت بتوانیم پاسخگو باشیم

 5. یک سوال از جناب آقای دکتر قادری دارم

  شما با چند دانشجو و استاد علوم پزشکی صحبت کرده اید که از ایمانیه حمایت می کنید؟
  احتمالا که نه قطعا شما هم از الطاف خاص استاد ایمانیه بهره بر ده اید

  1. متاسفنم برااونایی ک راه آدمهای طرد شده به دلیل مشکلاتی ک داشتن رو دارن ادامه میدن و همسو میشن تا استاد با اخلاق ؛درستکار ، مهربان ،دل نگرون مردم و… رو ترور شخصیت کنند.
   اینا چون کارهای خلاف شون رو شده و نتونستن به خواسته های کثیف شون برسن عقده ای شدن و الان دارن ب حساب خودشون از استاد گرانقدری چون دکتر ایمانیه انتقام میگیرن.
   قبل از هر حرفی ببین تو مسولیت هایی ک خودت داشتی گره کار چند نفر و باز کردی؟ چند تا کار انسان دوستانه و خداپسندانه انجام دادی و….. بعد در حق استاد ایمانیه بی انصافی کن…..

 6. عرف ومنطق ایجاب میکند وقتی حزبی ،جناحی ،گروهی ،دیدگاهی پیروز میشود افراد همراه و همفکر خودش را جهت اداره مملکت بر سر کار بیا ورد،که صد البته شرط سالم بودن و نداشتن سوابق منفی بخصوص فساد مالی از بدیهیات می باشد،این کار چند حسن دارد از جمله اینکه هر گروهی مسولیت کار های خودش را بعهده می گیرد و هنر خویش را به نمایش ودر معرض قضاوت دیگران می گذارد ومردم هم میدانند با انها چه کنند ،همانطوریکه تا بحال چند بار این کار را کرده اند،اما اینکه در فارس عقب مانده که بیکاری و دیگر شاخصه های عقب ماندگی در ان بیداد کرده و اظهر من الشمس میباشد این همه مقاومت در مقابل تغییر مدیریت ها از جانب افراد مسول بخصوص نمایندگان مجلس جای تعجب است،بهتر است اجازه دهید ،حتی کمک کنید افراد بیایند و سپس چنانچه ناکارامد بودند ویا خلاف کردند انوقت با دست پر انها را به صلا به بکشید، نه اینکه از پیش ،داوری کنید ،که میدانید بسیار نا پسند است و نه به صلاح مردم و نه مملکت میباشد.خدایا هماره شراره وجدان را در دل ما شعله ور نگه دار.

 7. اقای دکتر. ی نظر سنجی بین اساتید و دانشجویان بذارین. ایمانیه ده درصد هم هوادار نداره. به زور خودشو نگه داشته…

 8. من ایمانیه رو نمی شناختم. وقتی دیدم تو این سایت راجع بهش این قدر جو سازی شده گفتم شاید شانتاز باشه. از تمام بچه های تجربی دبیرستان و چند تا از دخترای فامیل که علوم پزشکی اند. پرسیدم. تقریبا همه مخالفش بودن. من دکتر قادری رو می شناسم. ادم خوبیه.
  اقای دکتر. همون جور که گفتم ی نظر سنجی بین اساتید و دانشجویان بذارین. ایمانیه ده درصد هم هوادار نداره
  خودتونو به این ادم گره نزنید

 9. از جمله کارهای ایمانیه، کارهای تبلیغاتی برای برخی نمایندگان است که اکنون دارند پاسخ حمایت های ایمانیه را می دهند و تمام قد از این مدیر که به عقیده خیلی از دانشجویان سرکوبگر است حمایت می کنند. افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی به دست این نمایندگان از جمله این کارهاست. یکی از نمایندگان هم در جلسه ای می گفت که از محل بودجه های خیریه و… برای کارهای تبلیغاتی انتخابات مجلس و شورای شهر استفاده کرده است

 10. آقای دکتر قادری
  حمایت شما از ایمانیه ممکن است به 4 علت باشد
  1.قصد نداشته باشید دور بعد کاندید شوید
  2.خود را محتاج به رای مردم ندانید و کانال انتخاب شما به شکل دیگری باشد
  3.به هیچ وجه اساتید و دانشجویان علوم پزشکی را آدم حساب نکنید
  4.الطاف مادی و معنوی ایمانیه آنقدر بوده که چشم بر حقایق ببندید

 11. متاسفانه آقای قادری به حقایق موجود در شیراز توجه ندارد و با حمایت غیرمنطقی از ایمانیه و رئیس دانشگاه شیراز رای مردم و دانشجویان را از دست خواهد داد.

 12. این گوشه ای از ایمانیه ای است که از
  آن حمایت می کنید

  بر اساس گزارش نهاد های حقوق بشر دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیشترین آمار احکام کمیته انضباطی در میان کل دانشگاههای علوم پزشکی کشور را داراست. این احکام انضباطی سنگین نه تنها فعالین سیاسی بلکه فعالین صنفی را نیز شامل می شود. از سال ۸۴ تا ۹۰ ، ۷۰در صد اعضای شوراهای صنفی خوابگاه دستغیب حکم انضباطی دریافت نموده اند و برای دوره بعدی رد صلاحیت شده اند حتی برخی از ایشان با تهدید به ارجاع به نهاد های خارج دانشگاه مجبور به استعفا شدند
  دکتر محمد هادی ایمانیه از اعضای نزدیک به حزب پایداری که از شاهکارهایش لغو مجوز ۸ نشریه دانشجویی در یک روز است تا کنون دستور به توقیف و لغو مجوز نشریاتی چون فردا،خاک پربار،توتم،ایده نو،ایران آرمانی،رهپویه،طلایه، نسیم شمال،بانو،کیان،پیک آزادی،راه سوم و… نموده است . احکام انضباطی برای مدیر مسئول نشریات ، سانسور ، بازبینی قبل از چاپ ، جعل نشریات دانشجویی و جلوگیری از پخش و جمع آوری نشریات مجوز دار را نیز باید به موارد فوق افزود
  اخراج و باز نشستگی اجباری اساتید منتقد مانند دکتر عشاق رتبه یک بورد، دکتر قیصری و … ، پرونده سازی در جهت احضار منتقدان ریاست دانشگاه ،انحلال انجمن اسلامی دانشجویان، همچنین انحلال برخی کانون های دانشجویی، ضرب و شتم دانشجویان در موارد متعدد مستقیما توسط حراست دانشگاه، لغو مراسم مجوز دار که به دستگیری دانشجویان منجر شد، از دیگر موارد کارنامه بسیار بد ایمانیه است
  ایمانیه نه تنها فعالین دانشجویی را مورد فشار قرار داده بلکه فضای عمومی دانشگاه را به پادگان تبدیل نموده است که از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  اول-استفاده از باتوم توسط حراست دانشگاه که با اعتراض دانشجویان و هیات علمی جمع گردید
  دوم- تجسس اتاق خوابگاهها و لپ تاب شخصی ایشان
  سوم-احضارهای دسته جمعی به بهانه پوشش دختران و کراوات برای پسران یا دسته جمعی به کافی شاپ رفتن.
  چهارم- تجسس کیف دانشجویان دختر به هنگام ورود به دانشکده پزشکی/ نصب شیر آب جهت شست و شوی آرایش دختران پیراپزشکی
  پنجم-نصب دوربین مداربسته متعدد حتی در خصوصی ترین مکان های زندگی دانشجویان مثل پنجره اتاق ها و برخی رختکن های خواهران
  ششم- انگشت نگاری از دانشجویان جهت حضور و غیاب مانند پادگان های نظامی
  هفتم- جاسوسی ردیابی و چک نمودن اینترنت پیام ها و کامنت های دانشجویان که ریاست دانشگاه بارها در تجمعات به ان اذعان نموده و اسناد ان موجود می باشد. ساخت صفحه جعلی حامیان ایمانیه در فیسبوک
  هشتم- لغو مراسم موسیقی مجوز دار در جشن ها ساعتی قبل از برگزاری و احکام انضباطی به جرم نواختن گیتار در عین مجوز دار بودن
  نهم- تهدید دانشجویان دختر به احضار به کمیته انضباطی درصورت خبری ساختن یا مصاحبه با نشریات دانشجویی در مورد مسمومیت غذایی در سه مقطع پشت سر هم
  دهم- نصب ایین نامه پوشش و رفتار که نه تنها ممنوعیت تی شرت و موی بلند برای اقایان و اندازه مانتو برای دختران و اندازه شلوار، نداشتن جواهرات و داشتن جوراب را برای همه شامل می شود در خصوصی ترین موارد مانند نحوه استحمام،بهداشت فردی و ناخن ها تعیین تکلیف می کند گویا دانشجویان توانایی تشخیص چنین مواردی را ندارند
  یازدهم- اجبار چندین دانشجو به سکونت در یک اتاق کوچک با هدف تبلیغی در برابر وزارت بهداشت که ما مشکل اسکان نداریم! برای مثال اسکان ۱۶نفر در یک فلت با یک حمام ودستشویی/ یا اسکان ۴۰۰ دانشجوی دختر در خوابگاه رودکی با ظزفیت ۱۶۰ نفر/ دو برابر کردن ظزفیت اتاق های خوابگاه فردوسی
  دوازدهم- تفکیک جنسیتی درب ورودی بسیاری از دانشکده ها ،تشکیل صف چک کردن حجاب در دانشکده دندان پزشکی، ساخت واحد کنترل پوشش در دانشگاه، هزینه دو میلیاردی جهت ایجاد بیمارستان اختصاصی زنان ، جداسازی برخی کلاس ها و جشن های دانشجویی، ممانعت از حضور دانشجویان پزشکی پسر در برخی بخش های زنان ، اخراج بی تامل دو کارمند که به زعم ایمانیه پوشش درستی نداشتند .
  سیزدهم- الزام دانشجویان تخصص و فوق تخصص به داشتن کارنامه فرهنگی و جمع آوری امتیاز جهت فارغ التحصیل شدن و گزینش که ملاک افزایش امتیاز فعالیت های همسو و حضور در تشکل های وابسته تعریف شده است به جای ملاک های علمی.پذیرش انتقالی افراد با صلاحیت علمی اندک اما هم سو. تغییر رشته افراد هم سو برای نمونه یک مورد از تخصص داخلی به قلب!
  چهاردهم- انتصاب افراد ی با پیشینه نظامی و …در دانشگاه، جذب هیات علمی ضعیف اما همسو، استفاده از امکانات دولتی جهت برگزاری جلسات حزب پایداری و حمایت مالی از افراد خاص در انتخابات های مجلس شورای شهر و ریاست جمهوری از بودجه بیت المال.

 13. من با تمام رفتار و گفتار آقای حجایان موافق نیستم ولیکن ای گفت ایشان چه اشکالی دارد؟
  “اگر نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند ، آن وقت ببینند آیا مردم حوزه‌های انتخابیه‌شان آنها را به شهرشان راه می‌دهند؟ اگر این کار را بکنند مردم آنها را حتی به شهرهایشان راه نمی‌دهند”
  در عمل مشاهده میشود که مجلس دارد اشکالات غیر اصولی از کارهای رئیس جمهور منتخب و وزرای ایشان می گیرد و عملاً کار دولت را مختل می کند. اگر وضع همینطور ادامه یابد مشکلات بیشتر خواهد شد. متاسفانه آقای دکتر قادری هم دارد در خلاف ارای مردم عمل می کند و از افراد و سیاست هایی حمایت می کند که در جهت خلاف اکثریت هستند.

 14. سلام کسانی که امروز برای عزل دکتر ایمانیه احساس تکلیف به آنها دست داده است کسانی هستند که به دنبال منافع خاص خودشان هستند که با وجود استاد به ان دست نخواهند یافت ومتاسفانه از دانشجویان واساتید خرج میکنند خدمات استاد بر کسی پوشیده نیست اگر دین ندارید لااقل ازاده مرد باشید.

 15. سلام به فردی که خود را مطلاع معرفی کرده بگویید تو ازکجا می دانی که این ملک وقف است . وقف چه کسی است. عام است یا خاص در زمانی که تقاضای نو سازی مسکونی داشت وقف بود یا بعد از دریافت مجوز پاساژ با 50 دهنه مغازه. وقف نموده . ملک اقای رضازاده نماینده مجلس شورای ملی زمان شاه بعد از مرگش به وارثین اش قمر الشریعه حسینی الهاشمی وفرزندانش استاندارسابق و… رسیده بنابراین شوخی نکنید والا بقیه اش را هم میگویم

 16. ایا بودن یا نبون اقای ایمانیه اینقدر اهمیت دارد اقای ایمانیه انسان عاقلی است بنظر من دیگران اورا شارژ به ماندن میکنند والا هر انسان عاقلی بعد از هشت سال میداند که باید به بازسازی دانسته هایش بپردازد وبر رسی اشکالات مدیریت اش .توصیه میکنم اجازه بدهید ایشان در فضای خرد ورزانه خود تصمیم درست را بگیرد .وتوجهی به سخنان دوستان کاسب ومخالفان عجول ندهد .البته اگر قبل ازتصمیم بالا دستی تصمیم بگیرد بهتر است والا تعویض ایشان خوراک تبلیغاتی دوستان راست و… میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.