انتقاد شدید دکتر دستغیب از مدیران اجرایی فارس و شیراز در صحن علنی مجلس / مردم از گزارش های دروغ و غیر واقعی بیزارند

خبر پارسی – در پی بارش های سنگین برف در ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان شیراز و عدم امداد رسانی به موقع و بوجود آمدن مشکلات برای مردم روستا ها و بخش های این شهرستان، نماینده مردم شیراز در نطقی به وزیران کشور  راه و شهرسازی و نیرو، در صحن علنی مجلس  شورای اسلامی تذکر داد.

دکتر دستغیب که در صحن علنی  مجلس،سخن می گفت،اظهار داشت: باید پیش بینی و تمهیدات لازم در مورد بارش سنگین برف علی رغم اعلام بسیاری از سایت های هواشناسی و وضعیت جوی صورت می گرفت.

دکتر دستغیب با اشاره به تلاش کارگران شهرداری ، راهداران و امداد گران هلال احمر که شب گذشته در بازگشایی مسیر ها ی مواصلاتی در شهر شیراز و خارج از شهر تلاش کردند گفت:  من دست کارگران شهرداری و امداد گران هلال احمر را می بوسم که شب گذشته را به سختی تلاش کردند، چرا باید تاوان بی تدبیری مسئولان را مردم و کارگران زحمت کش بدهند این نماینده مجلس تصریح کرد بر اثر بارش سنگین برف و باران  آب،برق و گاز در بسیاری از شهر شیراز و روستا ها قطع بوده و جالب است مسئولان دلایل متعددی را مطرح می کنند و می گویند : این بحران است و این بحران را مدیریت می کنیم.!

وی با بیان این که مردم نمایندگان مجلس ، مدیران و مسئولان را در زمان بحران می خواهند تاکید کرد در شرایط عادی که همه چیز خوب پیش می رود اما در شرایط بحران است که مردم انتظار دارند تمهیدات لازم توسط مسئولان صورت گیرد.

دکتر دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود در مجلس با تذکر به وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از راه های مواصلاتی شهرستان برف گیر است و هر سال نیز این اتفاق در بخش ارژن ، خان زنیان ، صدرا ، گلستان، گویم و راه های منتهی به یاسوج ، بوشهر و حتی اصفهان این شرایط را داشته اند که باید از قبل تدبیر و برنامه ریزی برای بحران ها می شد.

نماینده مردم شیراز خاطر نشان کرد متاسفانه شب گذشته بسیاری از مسافران در محور های مواصلاتی منتهی به شیراز برف گیر شده بودند و با خانواده های خود در جاده شب را گذراندند که این  واقعا زیبنده جمهوری اسلامی و مسئولان ما نیست نماینده شیراز همچنین در بخش دیگر سخنان خود از مردم شهرستان زرقان که به صورت خود جوش از فضای سبز و درختان نگهداری کردند قدردانی کرد.

دکتر دستغیب در پایان تاکید کرد وقتی از مدیران سوالی در مورد مسائل بحرانی صورت می گیرد انتظار داریم گزارش مثبت دهند بلکه از آنها می خواهیم که واقعیت را بیان کنند اگر مدام اطلاعات غلط بدهند نمی توان اوضاع را مدیریت کرد مردم هم از گزارش های دروغ و غیر واقعی بیزارند بیایید صادقانه مسائل را با مردم در میان بگذارید. بدون شک اتفاقی که در ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان شیراز افتاد یک آزمون بود . اگر چه با همت مردم از آن عبور کردیم و فاجعه رخ نداد.

نماینده ادوار هشتم و نهم مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد باید بسنجیم اگر خطراتی در آینده رخ داد چه اندازه در پدافند عامل موفق هستیم و می توانیم راه کار های لازم را بیندیشیم.

نماینده مردم شیراز اضافه کرد:چرا تلفن اتفاقات دستگاه ها پاسخگوی مردم نیست حتی اگر نمی توانید کاری برای مردم انجام دهید لا اقل پاسخگوی آنها باشید و گوش شنوایی برای دغدغه ها و نگرانی هایشان این نهایت بی احترامی است که دستگاه ها جواب شهروندان را نمی دهند.

دکتر دستغیب همچنین خواستار آمادگی دستگاه ها برای رویارویی و مدیریت در تکرار حوادث مشابه شد.

14 دیدگاه برای “انتقاد شدید دکتر دستغیب از مدیران اجرایی فارس و شیراز در صحن علنی مجلس / مردم از گزارش های دروغ و غیر واقعی بیزارند

 1. آقای نماینده اکثر مدیران اجرایی همانهایی هستند که از دولت قبل به ارث رسیده اند. ولی مشکل اساسی جایی است که جنابعالی و همکارانتان طی هشت سال گذشته با بیش از/800 میلیارد دلار پول بی زبون به جای اینکه دولت مهرورز را مواخذه کنند و بپرسند که با آن پول که میشد ایران را به دست کم 20 کشور مثل مالزی و قطر و کره (البته جنوبیش) تبدیل کرد، چکار برای سیستم امداد و نجات و بحران کشور چکار کرده، میآیید این مدیران رده پایین را مواخذه میکنید و آن موقع همه نمایندگان فکر لابی برای گماردن دوستان خود در پستهای مختلف بودید و یا چرت ملوکانه میزدید. وقتی رییس دولت قبل به جای رفتن به مناطق زلزلزده آذربایجان به سفر خارجی میرفت که همگی زبان باز نمیکردید. آقایون مشکل جای دیگری است و آن نبود قانون گرایی در همه است. خداوند منعال در رحمتش را صد بار باز نمیکند و آن 800 م دلار دیگه تکرار نمیشه و رحمتش برای ملت شد .

 2. یک چیزی هم از شهر دار بگویید !!!
  فکر میکنم شهر دار هم در قبال شهر و شهروند وظایفی دارد
  وظیفه شهردار فقطی حفظ سمت نیست !!!! ان هم با استفاده از هر ترفندی!!!

 3. آقای دکتر دستغیب ساعت خواب!
  چگونه شده که شما بالاخره یادتان افتاده نماینده مردمید و باید از حق و حقوق ایشان دفاع کنید.
  در سالهای گذشته کجا بودید؟ در حوزه سلامت استان هم که من در آن خدمت می کنم به یاد ندارم دفاعی از حق مردم و بیماران کرده باشید. دلیلش هم معلوم است. ایمانیه یار غار شما بوده و هست. چه معنی دارد که شما از ناکارآمدی او انتقاد کنید؟

  1. بنده هم با بهزاد موافقم واقعا جناب دکتر دستغیب که کمی ولوم صدا را بالا داده اند چرا در خصوص مسایل دانشگاه علوم پزشکی سکوت کرده اند ؟ شاید نگران تلفن شبانه دکتر ایمانیه به ابوی محترم و تذکر هستند؟!! مردم را .چی گیر آورده اید ؟

 4. با انتقاد از این دولت مشایی راضی میشه آقای دکتر؟؟ واقعا ارزش نداشت از رابطه ظاهرا دوستانتون با دولت قبل به جای رایزنی برای همراهی در سفرهای خارجی و نیویورک واسه حوزه انتخابیه تون رایزنی میکردید؟؟ یه کم پول میگرفتید؟؟ حداقل کمی ادعاهای فرهنگی خودتون رو جامه پوش عمل میکردید … آقای دکتر هواشناس!

 5. شما که السابقون هستید دیگر چرا ؟ سفر نیویورک با روحانی و همچنین احمدی نژاد و مشایی خوش گذشت؟

 6. واقعا که شرم اوره بعضی ها دیدن برف اومده سرشون کردن زیر برف اقای دکتر شما که به همه مدیرا ابراز لطف داشتید قبلا

 7. خودزنی دیده بودیم اینجورشو نه لطف میکردی درباره بابک زنجانی نطق میفرمودی

 8. انتخابات باید نزدیک باشد! در چند سال گذشته صحبتی از شما در مورد مسایل کشور و شیراز نشنیدیم. خدا را شکر بالاخره بیدار شدید. بهرحال همین هم مبارک است. امید است انتقادات سازنده ادامه داشته باشد.

 9. به نظر می رسد مدیران محترم اجرایی در فارس و شیراز بدجوری از سخنان این نماینده مجلس سوخته اند فارغ از این که دکتر دستغیب از چه جنایی است حرف درستی زده است
  حضرت علی نیز می فرمایند :نگاه نکنید چه کسی می گوید ببینید چه چیز می گوید.حرف ایشان درد دل مردم بود و خدا خیرشان دهد بالاخره یک نماینده پیدا شد درد مردم را بگوید من به عنوان کسی که در برف شیراز بسیار آسیب دیدم سخنان ایشان دلگرمی خوبی برایم بود حالم از امثال قادری و ذوالانوار بهم می خورد .کسانی که نمی شود به هیچ عنوان حرفشان را باور کرد که فقط به فکر منافع حزبشان می باشند و مردم در اندیشه آنها تا زمانی جای دارند که هم سو با اهداف حزبشان باشد بازهم درود بر شرف فرزند خلف آیت الله دستغیب که بیانش در دل مردم شیراز بود.

 10. آقای نما ینده / ای کاش کمی هم به فکر سلا مت مردم استا ن بودید تا خود و دکتر ایما نیه را از خواب سنگین طرح پزشک خانواده بیدار می کردید و اینقدر با سرمایه بیمه و وقت مردم بازی نمی کردید

 11. سلام . آقای نماینده
  شما لطف دارید که از
  مردم زرقان تشکر میکنید
  ولی خواهش میکنیم برای
  شهرستان شدن زرقان هم
  تلاش کنید تا خانواده شهدا
  ومردم عزیز زرقان شما
  را دعا کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.