انتقاد کم سابقه دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز از رئیس دانشگاه/دکترجم استعفااستعفا!

خبر پارسی – دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در اقدامی کم سابقه به بیان صریح انتقادات خود از ریاست این دانشگاه پرداختند و رئیس دانشگاه را به مواردی چون حراج اموال دانشگاه،تهدید دانشجویان به ارجاع به کمیته انضباطی،خفه کردن صدای منتقد، رفتار ناشایست برخی کارکنان دانشگاه با دختران دانشجو و …متهم کردند.

بنا بر گزارش خبرنگار خبر پارسی از دانشگاه صنعتی شیراز در جلسه پرسش و پاسخی که با حضور دکتر جم رئیس این دانشگاه و دانشجویان برگزار گردید،حدود ۷۰۰ نفر از دانشجویان در هر سه حوزه­ی آموزشی، دانشجویی و فرهنگی به صورت مجزا به بیان پرسش ها، انتقادات و دیدگاه های خود پرداختند.

بنا بر این گزارش پس از سئوالات شدیدالحن دانشجویان دکتر جم قصد پاسخگویی به دانشجویان را داشت که دانشجویی در اعتراض به ریاست دانشگاه خواستار استعفای وی شد و پاسخ های او را قابل قبول ندانست و به نشانه ی اعتراض جلسه را ترک کرد. بلافاصله جمعی دیگر از دانشجویان نیز با دادن شعار”دکتر جم دکترجم؛ استعفا! استعفا!” به سمت در خروجی سالن حرکت کردند. بدین ترتیب بیش از ۹۰ درصد دانشجویان، سالن آمفی تئاتر را ترک کردند. البته جلسه با همان تعداد افراد باقی مانده که حداکثر ۵۰ نفر بودند ادامه یافت!

IMG_0142

8 دیدگاه برای “انتقاد کم سابقه دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز از رئیس دانشگاه/دکترجم استعفااستعفا!

 1. دکتر جم بعد از 3 سال اومده تا تازه حرف های دانشجویان رو بشنوه.ولی در کل جلسه یک جواب قانع کننده یا راضی کننده از ایشان نشنیدیم. خوشحالم که دانشجویان جلسه رو به نشانه اعتراض ترک کردند و نگذاشتند دکتر جم به اهدافش که صحنه سازی و پاسخگو نشان دادن و گول زدن دانشجویان بود برسه.

 2. پس از سه ماه تلاش و جون کندن تیرتون در مورد ایمانیه بدجوری به سنگ خورد اصلا به روی خودتون هم نمیاریدا! خوشم میاد ازتون
  حالا بچسبید به جم و موذنی! شما اصلاح طلبا عجب موجوداتی هستیدا!

  1. دوست نه چندان گرامی. شما جیره خورهِ ایمانیه هستی یا خدای نکرده نسبت پدر پسری دارین که اینقدر از اینکه هنوز نرفته خوشحالی؟

   1. دوست عزیز سعی کنیم منتقد نظرات هم باشیم در عین رعایت حرمت یکدیگر.اما در خصوص دکتر ایمانیه:تیری به سنگ نخورده است.در عجبم که حب جاه ایشان را تا مرز سقوط به قهقرای ذلت و التماس کشانده است . صد حیف که ایشان عزت نفس خود را که به تاراج دادند هیچ.رحمی به حرمت پیشوند استادی خود هم نکردند.در عجبم از فوق تخصص استفاده از مثلث …, … و …ایشان گرچه در همین دو ماه به شیری بی یال وکوپال تبدیل شده اندو به ناگهان مزاجشان در اثر تغییر ایام معتدل شده اما رفتنی اند.کاش التماسهایشان برای ماندگاری را می دیدید آنگاه تاسفتان برای دانشگاهی بزرگ صد چندان می شد بخاطر داشتن رییسی چنین کوچک

  2. صمد آقا سلام
   درست میگی تیر به سنگ خورده، ما تیر را زدیم ولی قلب و دیوار امنیتی این آقا سنگ است. ولی این سنگ در حال خرد شدن است. ببینید که چرا خبر ابقا را از روی سایت پس از 2 ساعت برداشتن؟ اگر جوابشو دونستید به تحولات جدید پی خواهید برد.

 3. اونایی که با هوچی گری از سالن بیرون رفتن اصولا برای شنیدن جواب نیومده بودن فقط اومده بودن وقت و اعصاب بقیه دانشجوها رو فدای سیاسی کاری هاشون بکنن.
  دیدید که این مساله با اعتراض جدی دانشجویانی که برای حل مشکلات تو جلسه شرکت کرده بودن مواجه شد.

  1. خطاب به سحر:
   سوالاتی که پرسیده شدند، همواره طی سه سال و چهار ماه دوران ریاست دکتر جم از طریق نشریه های دانشجویی مطرح می شد اما جواب مسئولین چیزی جز تهدید و اجرای احکام انضباطی نبود.
   اتفاقا حرکت دانشجویان کاملا هوشمندانه بود تا رییس دانشگاه نتواند از این جلسه استفاده تبلیغاتی کند.
   امیدوارم با تغییر رییس و معاونین، مشکلات به صورت اتوماتیک حل شوند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.