املاک آموزش و پرورش فارس در گذشته به تاراج رفته است!

نماینده شیراز و زرقان در مجلس گفت: در گذشته بخش اعظمی از املاک و اراضی آموزش و پرورش فارس به تاراج رفته و صرف ساخت مجتمع‌های آموزشی شخصی شده است که از وزیر انتظار داریم با اعزام هیأتی این موضوع را بررسی کند.

ابراهیم عزیزی در نشست شورای آموزش و پرورش فارس که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: بخش اعظمی از املاک و اراضی آموزش و پرورش فارس در گذشته به تاراج رفته و چوب حراج به آن خورده است!

به نقل از دفتر نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی، عزیزی، با تاکید بر نقش نظارتی مجلس افزود: املاک آموزش و پرورش را تبدیل به مجتمع‌های شخصی خود کرده‌اند که انتظار داریم وزیر محترم با همراهی استاندار با تشکیل هیاتی نظارتی این تخلف را پیگیری کنند و این اموال را از حلقوم کسانی که این کار را کرده‌اند، بیرون بیاورند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: این افراد منابعی که حق مسلم دانش آموزان بوده را تبدیل به برج کرده و منافع شخصی خود را دنبال کرده‌اند.

عزیزی خواستار پیگیری جدی وزارت خانه آموزش و پرورش در خصوص این تخلفات شد و با اشاره به نیازهای آموزش و پرورش فارس به ویژه شیراز و زرقان نیز گفت: امروز آموزش و پرورش در بحث مکان‌های آموزشی، ورزشی و … دچار فقر است و برای روستاهای اطراف شیراز نیز هیچ فکری اندیشیده نشده است.

عزیزی با اشاره به تجهیزات قدیمی هنرستان ها ادامه داد: امروز تجهیزات هنرستان‌ها بسیار قدیمی است و نیاز امروز را تامین نمی‌کند.

او با بیان اینکه شیراز نیازمند گسترش نواحی است، افزود: یک ناحیه دیگر باید در شیراز ایجاد شود تا روستاهای اطراف را پوشش دهد، چرا که مشکلات در این مناطق بیداد می‌کند.

عزیزی همچنین خواستار توجه جدی به بازنشستگان آموزش و پرورش شد و گفت: یک مجموعه بزرگ فرهنگی، رفاهی ویژه بازنشستگان باید ایجاد شود که زمین را ما تامین می‌کنیم و ساخت آن بر عهده وزارت خانه باشد.

او همچنین توجه به دانشگاه فرهنگیان را مهم دانست و گفت: یک تصمیم عملی برای دانشگاه فرهنگیان نیاز است تا این مجموعه را تبدیل به یکی از بهترین مجموعه‌ها کنیم، چراکه امکانات آن نیز در معرض فرسودگی است.

عزیزی بر تامین فضاهای ورزشی در آموزش و پرورش نیز تاکید کرد و گفت: سرانه ورزشی فارس بسیار کم است و باید برای آن فکر جدی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.