اعضای کمیته سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس خطاب به وزیر بهداشت:نباید سهم مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز را سهمی ناهمگون با دولت تدبیر و امید،در نظر بگیرید

خبر پارسی – در آستانه سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان فارس، اعضای کمیته سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی و فعالان عرصه سلامت استان،در نامه ای به دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تغییر وضع موجود دانشگاه علوم پزشکی شیراز را خواستار شده و عنوان کرده اند که ریاست این دانشگاه با مقاومت غیر معمول در برابر تغییر و استفاده از ابزارهای غیر آکادمیک و غیر مرتبط با حوزه سلامت، خواهان نشستن مادام العمر بر این صندلی است.

همچنین در بخشی از این نامه که یک نسخه از آن در اختیار خبر پارسی قرار گرفته، خطاب به وزیر بهداشت آمده است: آقای وزیر، ما به دنبال بالا بردن سهم اسلام ربانی، اسلام مبنایی و اسلام معنایی در دانشگاه، دست کم به میزان اسلام مداحی موجود، هستیم و انتظار میرفت که تغییر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز زودتر از دانشگاه علوم پزشکی یزد انجام می‌پذیرفت و نباید سهم مدیریت دانشگاه بزرگی همانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز را سهمی ناهمگون با دولت تدبیر و امید، حتی برای مدتی کوتاه، در نظر بگیرید.       

در متن کامل این نامه که یک نسخه از آن برای استاندار فارس نیز ارسال شده،آمده است:                                             

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

با سلام و تحیات

خلق حماسه سیاسی ملت شریف و آگاه ایران در ۲۴ خرداد و گذر از دورانی پر مشقت که همراه با رفتارهای غیر مسئولانه‌ی برخی از دولتمردان قبل بود نشان از آینده‌ای درخشان برای این ملت شریف می‌دهد. پیروی نامه قبلی و درخواست تغییر در وضع موجود مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اینک در دو سطح نکاتی را به آگاهی جنابعالی می‌رسانیم، امید است در سایه حمایت بیدریغ این ملت بزرگ و الطاف الهی موفق و موید باشید:

الف) سطح ملی و وزارت بهداشت: چالش های زیادی در حوزه سلامت وجود دارد. بسیاری از آنها ریشه در ساختار اجرایی، فنی و تصمیم گیری از دیرباز داشته و بسیاری از این مشکلات ناشی از عملکرد ضعیف و بعضاً مغرضانه و غیر کارشناسانه در ۸ سال گذشته است. اینجانبان می‌دانیم که مشکلات جنابعالی و همکارانتان زیاد است ولی این دلیل نمی‌شود که خواسته‏های دانشگاهیان در ۲۴ خرداد نادیده گرفته شود. دست کم دو موضوع وجود دارد که رسیدگی و اصلاح فوری را می‏طلبید. یکی اینکه به شکایات اقشار مختلف دانشگاهی، به ویژه دانشجویان، که در هشت سال گذشته برایشان پیش آمده بود رسیدگی فوری می‌شد. تشکیل کمیته‏ای مستقل زیر نظر مستقیم جنابعالی (همانند وزارت علوم) مورد غفلت جدی قرار گرفته شده است. همانطور که مستحضرید وزارت علوم به دلیل رسیدگی جدی به مشکلات ایحاد شده برای دانشگاهیان، فشارهای شدید و سنگینی را از سوی افراطیون جناح مقابل متحمل شده است. با توجهبه حجم زیاد دانشجو و اساتید در وزارت متبوع، مناسب بود که کمیته‏ای مشابه تشکیل می‏شد و به شکایات و تبعیض‏ها و حقوق ضایع شده دانشگاهیان رسیدگی می‏کرد. این حرکت سمبلیک دست کم دو فایده داشت. یکی اینکه از فشارهای روی وزارت علوم، که به تنهایی تحمل می‏کرد، کاسته می‏شد و دیگر اینکه روح تغییر و گذر از دوران تاریک دانشگاه‏ها در اقشار مختلف دانشگاهی زنده می‏گشت. دومین موضوعی که انجام آن لازم بود اینکه از تمام کمیته‏های سلامت ستاد انتخاباتی آقای روحانی در سراسر کشور، که بهترین معتمد دولت تدبیر و امید بوده و در فضای بسته دانشگاهی گذشته جان بر کف و بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می‏کردند، می‏خواستید برنامه‏ها و خواست‏های دانشگاهیان را جمع آوری کرده و به مقامات مسئول در وزارت متبوع منعکس کنند.

ب) دانشگاه علوم پزشکی شیراز: همانطور که مستحضرید ریاست فعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نزدیک به نه سال است که به صورت رسمی و ۱۴ سال است که به صورت غیر رسمی سکاندار دانشگاه بوده است. تغییر مدیریت هر دانشگاهی در هنگام تغییر دولت امری عادی است. متاسفانه مدیریت فعلی با مقاومت غیر معمول در برابر تغییر و استفاده از ابزارهای غیر آکادمیک و غیر مرتبط با حوزه سلامت، خواهان نشستن مادام العمر بر این صندلی است. همانطور که در نامه قبلی به استحضار جنابعالی رساندیم ادامه مدیریت فعلی در دانشگاه با مشکلات جدی و اختلال در ارایه خدمات روبرو خواهد شد. اظلاع واثق داریم که جنابعالی بحث حوزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به دو استاد بزرگوار واگذار کرده‌اید و قرار گردیده تصمیم نهایی را شخص خودتان بگیرید. اینجانبان در جلساتی حضوری با این عزیزان اصل تغییر مدیریت را قطعی یافتیم. حال چنانچه گروهی یا افرادی بخواهند این تغییر را به تاخیر بیندازند، اولاً اقتدار وزارت متبوع  زیر سئوال برده می‌شود دوماً این بابی می‌شود که مدیریت ماندگار و همسو با جریانهای افراطی به یکه تازیهای خود ادامه دهند. بالاخره خواست مردم و دانشگاهیان در ۲۴ خرداد تغییر اساسی در مدیریت کشور بوده از رییس جمهور گرفته تا رییس دانشگاه. یک اشتباه در بین برخی از دولتمردان ما وجود دارد که اعتدال را معادل جمع جبری دیدگاه‏های سیاسی تمام مدیران خود می‌دانند ولی ما بر این عقیده‌ایم که اعتدال بایستی در دیدگاه هر یک از مدیران نهادینه شده باشد آنهم نه در حرف بلکه در رفتار و سابقه ایشان. در یک مثال واضح نمی‌توان پذیرفت که اگر جمع جبری نمره چشم مردم ایران خوب باشد پس وضعیت بینایی مردم ایران خوب است بلکه بایستی نمره چشم هر یک از آحاد مردم خوب و قابل قبول یاشد.

آقای وزیر، ما به دنبال بالا بردن سهم اسلام ربانی، اسلام مبنایی و اسلام معنایی در دانشگاه، دست کم به میزان اسلام مداحی موجود، هستیم. انتظار میرفت که تغییر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز زودتر از دانشگاه علوم پزشکی یزد انجام می‌پذیرفت. تغییر مدیریت یک تقاضا نیست بلکه یکی از وظایف مدیران ارشد کشور در پاسخ به خواست و اراده ملی است. ابنجانبان که خودمان را برای انتخابات آینده مجلس آماده می‌کنیم و می‌خواهیم نمایندگانی مدبر، متفکر، ثابت قدم، فرهیخته و آزادی خواه را راهی مجلس نماییم، به جنابعالی یادآوری می‌کنیم که نباید سهم مدیریت دانشگاه بزرگی همانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز را سهمی ناهمگون با دولت تدبیر و امید، حتی برای مدتی کوتاه، در نظر بگیرید. در پایان توفیق جنابعالی و همکارانتان را از خداوند متعال خواهانیم.

                            

والسلام

        اعضای کمیته سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی  و فعالان عرصه سلامت در استان فارس

رونوشت: استاندار محترم استان فارس

14 دیدگاه برای “اعضای کمیته سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس خطاب به وزیر بهداشت:نباید سهم مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز را سهمی ناهمگون با دولت تدبیر و امید،در نظر بگیرید

 1. وزیر محترم.این حداقل خواسته ی قاطبه ی دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز است.یعنی شما هم باورتان شده در فارس قحط الرجال است؟ادامه ی حضور وی دیگر نه به صلاح دانشگاه علوم پزشکی شیراز است نه به صلاح امید مردم به دولت تدبیر و امید.ادامه ی حضور وی یعنی به شماره افتادن زودهنگام نفسهای مشی اعتدالی در فارس واین خیانتیست نابخشودنی به آرمانهای 58 درصد طرفدارگفتمان تحول خواهی در فارس.ما خواهان حذف کسی نیستیم.خواهان ترک کرسی فرماندهی بی چون و چرای ایشان بر متاسفانه پادگان علوم پزشکی شیرازهستیم تا کسی دانشگاه را ملک شخصی خود نداند.ما خواهان حضور فردی با مشی اعتدالی و معتقد به قرائت رحمانی -و نه قرائت طالبانی-از دین بر مسند مدیریت دانشگاه هستیم و این کف انتظارات ماست

 2. سلام
  شنیدیم که دارین با آقای دکتر ایمانیه مذاکره میکنین. دم خروس و قسم حضرت عباستون

  1. سلام بر بینوای انشاالله بانواوعرض ارادت.
   هیچگونه مذاکره ای بین کمیته سلامت و آقای دکتر صورت نگرفته.علیرغم پیشنهاد متحدین ایشان. واصرار انها ضمن احترام به شان ایشان این درخواست از سوی این کمیته رد شد.ما معتقدیم ضمن رعایت شان وی ادامه ی خدمت نامبرده در دولت جدید نه به صلاح دانشگاه است نه خود ایشان.انشا الله پس از دوره ای استراحت و بازبینی برخی سیاست های نا صواب و اصلاح آن بتوانند با شکلی نو و صواب به ادامه ی خدمث بپردازد

 3. من نمی دونم تو این استان فقط دانشگاه علوم پزشکیه که مشکل مدیریتی داره یا شما مشکلتون فقط با اونه!!
  مگه تو این استان کسایی مثل خرد نیستن که 10-15ساله تیشه به ریشه کشاورزی استان زدن کسی هم ککش نگزیده !
  خوب به اینم بپردازید …ماشاالله تا دلتون بخواد هم سند از خودش گذاشته که نخواید هی شانتاز بی سند ومدرک راه بندازید…

 4. واقعا وزیر بهداشت درمان در خصوص تغییر در دانشگاه علوم پزشکی هیچ بر نامه ای ندارد اگر اینجور باشد جای تاسف دارد بدلیل سوء مدیریتدانشگاه در شرایط کنونی جنازه ای بیش نیست باید با تغییر در مدیریت احیاء شود

 5. این همه تلاش بی مورد و دروغ های بی مبنا برای چیست؟ هر کس با دانشگاه علوم پزشکی شیراز آشنا باشد دروغ های این گروه ها و غرض های سیاسی این افراد را می شناسد.
  توصیه می کنم اینقدر آب در هاون نکوبید، نه دکتر ایمانیه بر خلاف دروغ های امثال شما به دنبال پست و مقام هست و نه وزیر تصمیمش برای ابقا دکتر ایمانیه عوض می شود.
  در ضمن سایت خبری ای که کارش شده گیر دادن به یکی از مدیران استان و نصف مطالبش به تخریب اون فرد می پردازه ماهیت و پشت پرده ی خودش را رو کرده، کاش یک کم حرفه ای تر عمل می کردید؟

  1. دکتر ایمانیه یه روز هایی التماس دولت اصلاحات رو می کرد برای پست معاونت درمان و معاونت پشتیبانی یه روز هم گفتمانش شد گفتمان هاشمی رفسنجانی چون در سال 84 احتمال میداد اون رئیس جمهور بشه، فرداش هم گفتمانش شد گفتمان تندروی های احمدی نژاد و در این زمینه در بین تمام دانشگاهها گوی سبقت را از دیگران ربود، دیروز هم مصاحبه کرده که دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر مدار اعتدال است و گفتمانش شد گفتمان دولت روحانی
   چی بگه آدم به این بشر؟آقا برو به اون اسلامی که اعتقاد داری این رفتارها درست نیست باور کن با رفتن کوچیک نمی شی با موندن کوچیک می شی!

   1. علیمحمد اقا1
    هر کس هنری دارد وهر هنری را هر کسی ندارد.هنر پایش جهت وزیدن بادها رمز خیلی از ماندن هاست.آری هرگز طنازیهای رنگارنگ ایشان از یادمان نمی رود.در عجبم و دریغ از عزت نفسی که به نظر دیگر قدیمی شده است.بگذاریم و بگذریم………..آخه دوس داره چیکارش دارید استاد عزیزمونو.جاتونو تنگ کرده؟مگه 13-14 سال بیشتره که خر مرادو سواره؟یکم دیگه مهلتش بدید مگه چنتا مدیر طناز تو استان پهناورو فرهنگ خیزو علم خیزمون داریم.قهر میکنه استعفا !!!؟؟؟ میده میره ها .اون وقت دیگه خره بینوامون از بیکاری میمیره هااااااااااا

  2. دانشجوی عزیز و محترم سلام
   اول اینکه بر خلاف بی تقواییهای دوستان که از سه ماه قبل مدام میگویند اقای دکتر ابقا شده هیچ گونه ابقایی صادر نشده. ثانیا مدارک تخلفات این دستگاه در صورت ماندگار شدن رییس فعلی رسانه ای خواهد شد گر چه تاکنون بدلیل غیر اخلاقی دانستن سیاست زشت بگم بگم رییس دولت قبل و نیز التزام به حفظ حرمت ایشان از این کار خودداری شده است

   1. پس اگه موندگار نشد هر کاری کرده کرده؟! یعنی حق مردم کشک؟ این آقا تو این 8 سال گند زده به همه جوانب بهداشتی درمانی استان از دارو گرفته تا وضعیت آموزش پزشکی. هر کی ریش بلندتر و تو حزبش باشه شده استاد بعد شما میگید اگه شد تخلف هاش رو میگید؟!!

  3. ایمانیه بدنبال پست ومقام نیست؟ او که بال بال میزنه برای پست. نمونه اش فرستادن چند دانشجو برای امضاء گرفتنه. انگار جنابعالی خواب تشریف داشتید موقعی که وی تعدادی دانشجو را برای ابقای خودش جهت جمع کردن امضاء به خیلی جا ها گسیل کرده بود. شاید هم با موندنش به بعضی ها چیزی می ماسه!

 6. تا حالا در استان فارس بخصوص شیراز سابقه نداشته که تعویض یک مدیر ان هم پس از 14 سال با این همه مقاومت انجام شود،یعنی در شهر شیراز و دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه شیراز هیچ تحصیلکرده دیگری نیست که هم مسلمانی متدین ووفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد وهم توانایی اداره امور دانشگاه وحوزه سلامت را داشته باشد؟ فکر نمی کنید این یک توهین به همه اساتید زبده وکار امد هست؟

  1. بهتر است یک هیات گذشته مالی دانشگاه را بررسی کند خوهید دید چه رانتهایی و به چه کسانی واگذار شده است

 7. برای بررسی مدیریت ضعیف ایمانیه کافی است جلسه ای با هیات علمی دتنشگاه گذاشته شود تا ببینید زیر این نقاب چی پنهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.