استاندار فارس: تشکیل زنجیره‌های انسانی نسنجیده به فارس و شیراز ضربه می‌زند/ بیش از ۹۵ درصد انتصاب‌ها در استان اصلاح‌طلب هستند/ انتصاب یک پاسدار به عنوان فرماندار جرم و جنایت نیست/تغییر فرماندار شیراز را تکذیب می کنم

خبر پارسی – استاندار فارس انتقادها در خصوص تغییر در سطوح مدیران دستگاه‌های اجرایی را ناوارد دانست و گفت: تلاش کرده‌ام از تمام ظرفیت‌های مدیریتی موجود بدون توجه به دسته‌بندی‌های سیاسی استفاده کنم، البته به خودم انتقاد دارم که از نیروهای اصولگرا کمتر استفاده کرده‌ام.

سید محمد احمدی امروز در دومین نشست خبری خود با اصاحبه رسانه استان فارس با تبریک فرا رسیدن روز حلق حماسه سیاسی در ۲۴ خردادماه که منجحر به پیروزی دولت تدبیر و امید شد، بیان کرد: در طول یکسال گذشته دولت توانست با دوری از افراط و تفریط و پیگیری مشی اعتدال در شعار خود مبنی بر تدبیر و ایجاد امید در دل تحقق ببخشد.

27407

*بیش از ۹۵ درصد انتصاب‌ها در استان فارس اصلاح‌طلب هستند

به گفته استاندار فارس بیش از ۹۵ درصد انتصاب‌ها در استان فارس اصلاح‌طلب هستند، اما به‌عنوان استاندار دولت تدبیر و امید اعتقاد به استفاده از تمام ظرفیت‌های مدیریتی داشته و دارم، کشور متعلق به یک جناح و گروه فکری و سیاسی نیست.

*انتصاب یک پاسدار به عنوان فرماندار جرم و جنایت نیست

وی با بیان اینکه برخی از او به‌دلیل انتصاب یک پاسدار به‌عنوان فرماندار یکی از شهرستان‌های استان، خرده می‌گیرند، گفت: مگر پاسدار بودن جرم است، مگر پاسداران ظرفیت این کشور نیستند، چرا نباید از آنان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد؟ تنها به دلیل اینکه لباس سبز می‌پوشند، آیا نیروی انتظامی و ارتش و سپاه تنها برای شهادت و جنگ هستند و در عرصه‌های دیگر نباید از ظرفیت آنها استفاده کرد.

وی افزود: از ۲۹ فرماندار استان تنها یکی از آنها بر اساس ضرورت و پیگیر‌ی‌های نمایندگان مجلس و امام جمعه شهرستان کازرون، فرمانده سپاه است و در تمامی سایت‌ها علیه من در این باره خبر منتشر کرده‌اند مانند این است که من جنایتی را مرتکب شده‌ام.

استاندار فارس بزرگ کردن اصولگرا و اصلاح‌طلب و ایجاد دسته‌بندی‌های سیاسی در عرصه‌های اجرایی را آفت دانست و گفت: این اتفاق ما را از رسیدن به هدف باز می‌دارد.

احمدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی اولویت‌دهی به برنامه‌های استانی، گفت:  بیشترین دغدغه‌هایی که در سفرهای شهرستانی مطرح می‌شود اولویت‌های عمرانی است که در ابن باره می‌توان گفت که در بخش آبرسانی تنها دو هزار میلیارد تومان برای اب روستایی و سه هزار میلیارد تومان نیز برای آب شهری تاکنون هزینه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه رینگ ریل  راه آهن ما ناقص است که در این بخش توسعه استان متوقف شده است، بیان کرد: به دنبال فاینانس کردن ریل برخی از شهرستان‌های استان هستیم.

احمدی پیشرفت جدی آزاد راه شیراز-اصفهان با تزریق اعتبار و پیگیری خط دوم آبرسانی شیراز با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار را از برنامه‌های در حال انجام استان ذکر و اضافه کرد: در رابطه با ایجاد اشتغال در استان قد‌ م های خوبی بر داشته شده است که زمین ۸۰ هکتاری در منطقه آزاد اقتصادی شیراز برای جذب سرمایه گذار و تولید سه هزاز شغل یکی از این اقدامات است.

*به دنبال آمار سازی نیستیم و  شاغل شدن در ادارات را به نام شغل نمی‌دانیم

وی همچنین با بیان اینکه به دنبال آمار سازی نیستیم و  شاغل شدن در ادارات را به نام شغل نمی‌دانیم، خاطرنشان کرد: باید کسی را استخدام کنیم که بتواند برای استان ثروت تولید کند؛ چرا که در حال حاضر استان فارس سهم مطلوبی در تولید ثروت در کشور ندارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس به وجود ۳۰۰ هزار نیروی افغانی شاغل در مشاغل مختلف استان اشاره و گفت: در حالی این تعداد مشاغل استان را اشغال کرده‌اند که خود ۲۸۰ هزار بیکار را داریم که در این رابطه  به دنبال خروج اتباع بیگانه از استان هستیم.

* در دانشگاه شیراز کسی علیه کوچکترین شعاری سر نداده است

احمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تأمین امنیت توسط استانداری فارس و فرمانداری شیراز در برگزاری همایش و جلساتی که با سخنرانان مطرح کشوری از جمله سفر دو روز گذشته محمدرضا عارف به دانشگاه شیراز، گفت: در این جلسه علیه آقای عارف کسی کوچکترین شعاری سر نداده است، همانگونه که هیچ کس علیه آقای یونسی شعار نداد.

وی افزود: حجت‌الاسلام یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری در اقلیت‌های مذهبی ۲۴ برنامه ظرف مدت دو روز برگزار کرد که خود ایشان نیز تقدیر و تشکر کرد و در برگزاری جلسات اینچنینی تمام تلاش ما این است که بدون حاشیه برگزار شود و زمانی که ما می‌گوییم فرمانداری‌ها باید به همایش های  سیاسی مجوز دهند باید تمامی ابعاد را در نظر بگیرند.

وی با تصریح اینکه خصوصیت دولت‌های مردم‌سالاری، توجه به حرف‌های مخالف است، گفت: ما نمی‌توانیم جلوی مردم را بگیریم و بگوییم حرف نزنند، زبان کسی را ببندیم که انتقاد نکند، نمی‌تونیم نقاد را خفه کنیم. همواره در این کشور دو گروه فکری بوده که ابتدا به چپ و راست و بعدا به اصولگرا و اصلاح‌طلب معروف شده‌اند، این خاصیت جامعه آزاد است.

استاندار فارس با تصریح اینکه کسی به آقای عارف اعتراض نکرده و برعلیه او شعار نداده‌اند، گفت: برخی به‌حضور یکی از افراد در جلسه سخنرانی آقای عارف انتقاد داشته‌اند، سخنرانی آقای عارف در دانشگاه انجام شده و ذات دانشگاه هم همین است،‌ حتی در زمان رژیم گذشته هم که آزادی امروز نبود، دانشجویان مخالف سخنرانی برخی افراد را برهم می‌زدند.

رئیس شورای تامین استان فارس با بیان اینکه علت انجام نشدن برخی برنامه‌ها، اختلاف نظر بر سرمحل برگزاری مراسم بوده است، گفت: وقتی که براساس قوانین موجود محلی را برای برگزاری یک سخنرانی مناسب تشخیص نمی‌دهند، باید تابع قانون بود.

IMAGE635267686093084348

* تشکیل زنجیره‌های انسانی نسنجیده به فارس و شیراز ضربه می‌زند

نماینده عالی دولت در استان فارس اضافه کرد: به دنبال جمع کردن تمامی حواشی در جلسات هستیم تا جلسه‌ای درخور فرهنگ مردم شیراز برگزار کنیم.

احمدی همچنین به تأمین امنیت سرمایه گذار در استان اشاره و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری دغدغه تمامی مسئولان است و به دنبال این هستیم تا از ظرفیت خدادادی کشور استفاده کنیم سرمایه گذاران نیز به جایی می‌روند که امنیت برای آنان حاصل شود.

وی یکی از راه توسعه گردشگری استان را چسبندگی اقتصادی بین دو ساحل برای سرمایه گذاری بین استان فارس و کشورهای عربی ذکر و تصریح کرد: حرکت‌های نسنیجیده  برخی با تشکیل زنجیره‌هاس انسانی به فارس و شیراز ضربه می‌زند در حال که ما به چیزی جز اعتلای ایران و به تبع آن فارس فکر نمی‌کنیم.

* اینکه گفته می‌شود برج‌ عامل فساد است، معنی نمی‌دهد/ مگر مردم سایر شهرهای ایران لامذهب هستند

استاندار فارس با اشاره به زمین در نظر گرفته شده برای ساخت برج های دوقلو گفت : زمین برج دوقلو کاربری باغ دارد اما نه آب دارد و کارایی گیاهی و باغی که در آینده خشک می‌شود این همه سرو صدا حقش نبود  و هرچه تلاش کردیم به شبکه سراسری راه نیابد اما این اتفاق افتاد.

استاندار فارس طرح برخی موضوعات از سوی منتقدان و معترضان ایجاد برج دوقلو در شیراز را غیرمنطقی خواند و با بیان اینکه امروز در بسیاری از شهرهای ایران، حتی شهر مشهد به‌عنوان حرم اول اهل بیت(ع) سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای انجام شده است،‌ گفت: مگر مردم سایر شهرهای ایران لامذهب هستند، اینکه گفته می‌شود برج‌ عامل فساد است، معنی نمی‌دهد.

احمدی افزود : در این دو برج ساخت چندین پارگیینگ طراحی شده است، در ده سال گذشته این پروژه بر زمین مانده است و سوال ما این است که چه اشکالی دارد از ده سال گذشته عبرت بگیریم؟ آیا بد است که مردم خوب زندگی کنند؟ اگر به این قضیه کمک نشود، باور کنید سرمایه گذار به شیراز نمی‌آید.

استاندار فارس افزود:سرمایه‌گذاری یکی از مهمتری دغدغه‌های ما است، همه هم این موضوع را دنبال کرده و می‌کنند، اما سرمایه‌گذار جایی می‌رود که امنیت باشد، آوردن سرمایه‌گذار کار آسانی نیست، ما زمینه را فراهم می‌کنیم و عده‌ای از سر ندانم‌کاری یا هر چیز دیگر، رفتارهایی نسنجیده و شاید هم سنجیده را انجام می‌دهند که به فارس و شیراز لطمه می‌زند.

*در دوران زند بازار وکیل داشتیم،جمهوری اسلامی نباید بازار داشته باشد؟

وی گفت: در دوران زندیه بازار وکیل داشتیم ، چرا نباید در دوران جهموری اسلامی بازاری خاص به وجود بیاید؟ کجای هتل سازی گناه است؟ برخی با حرص و ولع از دبی به شیراز برای سرمایه گذاری در قسمت ساخت هتل به شیراز آمده بودند اما به دلیل حوادث این چنینی دلسرد شدند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای موضوع یک سرمایه‌گذاری شفاف در شیراز را به رسانه ملی کشاندند، گفت: روند سرمایه‌گذاری و تصویب یک طرح،‌ مشخص است، شهرداری، معاونت فنی شهرداری، شورای شهر، کمیسیون ماده ۵ و دیگر مسیرهای قانونی، حال عده‌ای بدون طی کردن این مسیر طرح را به کمیسیون ملی شهرسازی کشور برده‌اند، این خلاف قانون است و ما هم مقابل آن ایستادیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه اگر به حال هزار هکتار باغات قصردشت فکری نشود  در آینده نزدیک همه آنها خشک و می‌سوزند.

استاندار فارس با یادآوری اینکه در شورای عالی شهرسازی نیز تنها محیط‌زیست با طرح مخالفت کرده بود، گفت: باور کنیم که اگر اندیشه مناسبی برای باغ‌های قصردشت‌هم نداشته باشیم، سرنوشت آنها هم مشخص است، باغ‌داری برای نسل امروز معنا ندارد، این باغ‌ها به‌دلیل نبود آب و ارزش افزودن مناسب، یا خشک می‌شود یا تخریب، بنابراین باید راهکاری اندیشید و از الان برای حفظ آنها اقدام کرد.

وی تصریح کرد: اگر این رفتارها ادامه پیدا کند هیچ سرمایه‌گذاری به شیراز نخواهد آمد، این برج‌ها از ابتدا تا انتها سرمایه‌گذاری و زمینه‌ساز اشتغال و درآمد است.

احمدی گفت: سرمایه‌گذار که نمی‌رود در زرین‌دشت و داراب برج و مجتمع‌های تجاری و خدماتی و هتل بسازد، باید شیراز را که محل توجه گردشگران است هدف قرار داد تا بعد تاثیر رونق اقتصادی به سایر استان‌ هم برسد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از سرمایه‌گذاران که با علاقه برای ساخت هتل به شیراز آمده‌ بودند، به واسطه این رفتارهای افراطی، پشیمان شده‌اند، گفت: فردا همین شما خبرنگاران و رسانه‌ها در پایان کار دولت از استاندار می‌پرسید آیا عملکرد موفقی داشته‌ است، استاندار چه پاسخی باید بدهد.

*در انتصابات شفاف عمل می‌کنیم / دریوزگی مدیریت از کسی نکرده و نخواسته‌ام

استاندار فارس ضمن تاکید براینکه نباید شایعات مختلف در خصوص تغییرات مدیریتی را دامن زد، گفت: من در هیچ‌کجا دریوزگی مدیریت از کسی نکرده و نخواسته‌ام مدیر به ما معرفی کنند، از بعضی خواهش می‌کنیم که وارد عرصه مدیریتی شوند اما نمی‌پذیرند و در عوض عده‌ زیادی هم هستند که ۲ هزار تا واسطه می‌فرستند تا پست بگیرند.

احمدی تاکید کرد: در بحث مدیریتی نباید به‌دنبال ایده آال‌ها بود، در شرایط امروز که تحریم‌ها وجود دارد، به حتم مشکلاتی هم هست، ما باید تلاش کنیم که به شرایط مطلوب برسیم و متناسب به امکانات در اختیار و شرایط موجود عمل کنیم.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در انتصابات شفاف عمل می‌کنیم، گفت: تمام مدیران ستادی ما همه با شناسنامه مشخص هستند.

*برکناری و استعفای فرماندار شیراز را تکذیب می کنیم

وی ضمن تکذیب شایعه استعفای فرماندار شیراز یا برکناری وی توسط استانداری  فارس خاطرنشان کرد: این مساله کذب است ما با همه با رفاقت پیش می‌رویم و با همه طبق ارزش‌ها رفتار می‌کنیم.

*برای اعتلای استان هیچ یک از نمایندگان استان شهرستانی فکر نمی‌کنند

استاندار فارس با بیان اینکه انتصابات استان فارس از همه استان‌ها پیشی گرفته است، تصریح کرد: کشور متعلق به یک جناح نیست و یک جناحی فکر کردن کشور را به اینجا رسانده است؛

برای اعتلای استان هیچ یک از نمایندگان استان شهرستانی فکر نمی‌کنند.

احمدی همچنین با بیان اینکه در هیچ جلسه‌ای نگفته‌ایم که نمایندگان مجلس نیرو معرفی کنند و این را به صراحت اعلام می‌کنیم، افزود: بنای خود را بر این گذاشته‌ایم که استان فارس استان پیاده شدن اهداف کشوری رئیس جمهوری است و استان باید در چارچوب دولت و نظام اسلامی پیش رود.

*برای فرهنگ و ارشاد،تربیت بدنی و راه و شهرسازی مدیر جدید می آید

وی در پاسخ وضعیت برخی از ادارت استان بیان کرد: سه نفر برای مدیریت فرهنگ و ارشاد، شش نفر راه و شهرسازی و سه نفر تربیت بدنی استان را تاکنون به دولت معرفی کرده‌ایم.

نماینده عالی دولت در استان فارس  به عدم امکان رسیدن به وضع ایده‌آل و مطلوب میراث فرهنگی در طول دو سه ماه اشاره و گفت:  کار کردن در این کشور به جد سخت است به گونه‌ای که در سال گذشته اعتبارات خشکسالی که به استان تعلق گرفته در برابر وضعیت خشکسالی‌ها بسیار ناچیز بود.

استاندار فارس با تصریح بر اینکه ایجاد خط ۵۰۰ کیلومتری اتان به شیراز در حال اقدام است، بیان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا متولی  پنج مرکز اتان و اتیلن مرکزی پتروشیمی استان شده است.

استاندار فارس به ویژگی‌ها و ظرفیت‌های استان فارس در بعد گردشگری به ویژه در شیراز اشاره و تصریح کرد: شاهد افزایش حدود ۲۲۰ درصدی توریسم خارجی در شیراز بوده‌ایم به گونه‌ای که از هم اکنون هتل‌های شیراز برای ایام عید ۹۴ رزرو شده است.

*امیدواریم طی هفته‌های آینده شاهد راه‌اندازی آزمایشی قطار شهری در فاز یک باشیم

احمدی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره‌ای اجمالی به واگذاری ارتفاعات شیراز به شهرداری گفت: دولت نمی‌تواند برای آنان پروژه تعریف کند بلکه تنها با جهت دهی از آنان حمایت می‌کند که در این راستا در جلسه با معاون وزیر مسکن مجوز ارتفاعات شیراز را از انها برای بخش خصوصی گرفتیم تا جاذبه توریستی ایجاد کند.

وی در رابطه با مشکلات سد تنگ سرخ نیز گفت:  به دنبال رساندن مشکلات این سد به نقطه مطلوب هستیم.

وی در خصوص راه‌اندازی مترو در شیراز نیز گفت: تلاش‌های زیادی انجام شده است و امیدواریم طی هفته‌های آینده شاهد راه‌اندازی آزمایشی قطار شهری در فاز یک باشیم اما تاکنون مطلب و موضوعی در خصوص ایجاد مونوریل در جلسات مطرح نشده است.

3 دیدگاه برای “استاندار فارس: تشکیل زنجیره‌های انسانی نسنجیده به فارس و شیراز ضربه می‌زند/ بیش از ۹۵ درصد انتصاب‌ها در استان اصلاح‌طلب هستند/ انتصاب یک پاسدار به عنوان فرماندار جرم و جنایت نیست/تغییر فرماندار شیراز را تکذیب می کنم

  1. چشم ها را باید شست
    اصلاح طلبی و مرام آقایان؟؟
    نکند امثال ایمانیه و کمانه و مشفقیان و……. اصلاح طلب بوده اند و بقیه نمیدانسته اند

  2. لطفا به اقای استاندار بفرمایید یکی که ریاضیش خوبه سری به انتصابات دانشگاه علوم پزشکی در صفحه روابط عمومی دانشگاه بزنه می بینه 5 درصد اصلاح طلب هم بین این 30 نفر انتصابی نیست احتمالا منظور 95 درصد اصولگرای اصلاح دوست میباشد

  3. نکنه استاندار سه نفر تربیت بدنی با خود کمانه حساب کرده که اگر اینجوری باشه نیاز به معرفی کمانه نبود استاندار قبل او را معرفی کرده بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.