خانه » اخبار ویژه » از دو نماد جبهه پایداری در فارس یکی فرو می ریزد؟/آقای استاندار ما منتظر دومیش هستیم!/ نمایندگان استان با دولت و ملت همدل و همزبان باشند!

از دو نماد جبهه پایداری در فارس یکی فرو می ریزد؟/آقای استاندار ما منتظر دومیش هستیم!/ نمایندگان استان با دولت و ملت همدل و همزبان باشند!

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=8139

خبر پارسی –فرزاد صدری – دولت و ملت همدلی و همزبانی – عبارت با مسمایی که مقام معظم رهبری برای تامگذاری سال جدید از آن استفاده کرند تا با این نامگذاری، حمایت پررنگی از دولت به عمل آورده باشند.
همدلی و همزبانی مد نظر رهبر فرزانه انقلاب البته تداعی کننده یک رابطه دوسویه بین ملت به عنوان مردم(همان ها که در انتخابات رای به تغییر دادند) و دولت که برآمده از خواست و اراده ملت است،می باشد.
بیشتر از یکسال است استاندار فارس به عنوان نماینده عالی دولت در فارس منصوب شده و در این مدت تلاش کرده خواسته ملت را که تغییر به سود منافعشان است را اعمال کند.تغییراتی که البته در نگاه منتقدین کند صورت گرفته و انتظار می رفت سرعت بیشتری داشته باشد.این روزها خوشبختانه نسیم خوش ندبیر را از ورای تصمیمات استاندار بیش از هر زمان دیگری می شود حس کرد تا شهروندان استان فارس بیش از همیشه امید به فردای بهتر داشته باشند.
موج جدید تغییرات در راستای همدلی و همزبانی ملت و دولت در حالی میان مدیران استان فارس کلید می خورد که بسیاری از نخبگان و تشکل های دانشجویی حامی دولت چشم به تغییر نمادهای جبهه پایداری در استان هستند. نمادهایی که پر رنگ ترینشان ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشفقیان مدیر برق منطقه ای فارس و بوشهر است.نمادهایی که از حمایت قاطع برخی نمایندگان استان سود می برند و علی رغم تلاش فراوان استاندار برای تغییر این دو مدیر منصوب به جبهه پایداری با لابی نمایندگان مجلس تا امروز به نتیجه نرسیده بود.

با آغاز سال جدید و نامگذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان دولت و ملت همدلی و همزبانی ،استاندار فارس نیز تلاش بسیار کرد تا از رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ پاسداری کرده و با خواسته مردم همذات پنداری کند و با تدبیر دست به تغییر بزند!
استان فارس در حالی خود را آماده ورود به خرداد،ماه حادثه و پیروزی می کند که قرار است فردا ۳۰ اردیبهشت ماه شاهد خداحافظی مدیری باشد که بیش از ۹ سال در برق منطقه ای فارس حکمرانی کرده و با وجود اینکه سن وی از بازنشستگی هم گذشته شنیده می شودحاضر به ترک مسئوولیت نبوده و همچنان با آویزان شدن به نمایندگان دنبال ابقای خود است!

شنیده های خبر پارسی حاکی از آن است که برخی از نمایندگان در حالی که حکم مدیر کل جدید برق منطقه ای امضا شده و قرار است در روز ۳۰ اردیبهش ماه معارفه شود ،همچنان می خواهند وزیر نیرو را تحت فشار استیضاح گذاشته بلکه این پیرمرد حزبی برق منطقه ای فارس را همچنان حفظ کنند!شنیده هایی که اگر حقیقت داشته باشد ایستادگی برخی تمایندگان استان مقابل خواست و اراده ملت و نیز دولت برآمده از رای مردم را نشان می دهد.جالب اینکه این دسته از نمایندگان خود را ذوب در ولایت می دانند اما به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری طراحی شده پشت می کنند و نه با دولت و نه با ملت همصدا می شوند.
خواست دولت و نماینده عالی او در استان فارس تغییر جناب مشفقیان است و نمایندگان محترم به هیچ عنوان نیاید جلوی این اراده ایستادگی کنند.هرگونه ایستادگی نمایندگان در مقابل تغییرات مدیران خلاف قانون و دخالت در قوه مجریه محسوب می شود بخصوص اینکه سال جدید قرار است همدلی و همزبانی ملت و دولت باشد بنابراین هرگونه مانع تراشی برای ایجاد تغییرات مد نظر دولتی که قرار است با او همدل و همزبان باشیم پشت کردن به توصیه مقام معظم رهبری است.(انشاالله که نمایندگان محترم فارس هوشمندانه به توصیه های رهبر انقلاب عمل کرده و می کنند).
نمایندگان محترم باید توجه داشته باشند که نخبه کم نداریم. فرار مغزها هم کم تعداد نیستند،دشمن برای ناکار کردن نظام-به زعم خود- هنوز تئوری فسیل شده ترور را برای نخبگان در پیش می گیرد.در این شرایط حق داریم از اتصال دو بند اول این پاراگراف بپرسیم نخبه ها کجا باید میدان را در اختیار بگیرند؟
مدیریت مهندس مشفقیان آیا عاری از هرگونه خطا و لغزش بوده و توانایی او تا به آن اندازه است که پس از اینکه سال ها از بازنشستگی وی می گذرد هم وسواس کار در سپردن سکان برق فارس به دست دیگری ، اجازه این جابجایی را نمی دهد؟
او مغر متفکر برق، او اصلا ادیسون (ایمانیه نیز مغز متفکر پزشکی او اصلا ابن سینا،لویی پاستور) اما آیا نمایندگان به گردش نخبگان اعتقادی دارند؟ آیا مشفقیان و ایمانیه فکر نمی کنند باقی ماندن در این منصب به بهای از دست دادن یک مدیر جوانتر برای نظام خواهد بود؟
مفهوم این نوع مدیریت آیا این نیست که نتوانسته ایم در دوران کنونی مدیر تربیت کنیم و برای عزل مدیرانی که اتفاقا در حیطه کاری خود ضعیف هم عمل کرده اند اما اهرم های حمایتی شان مانع از پس گرفتن صندلی ها از آنها شده و همچنان به ماندن و ادامه شیوه های خود اصرار می ورزند دست به عصا باشیم؟ تکیه بر مدیران بازنشسته و مدیرانی با سابقه حکمرانی ده ساله در منصب خود،آیا نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی را زیر سئوال نمی برد؟
در پایان ضمن اینکه از برخی نمایندگان محترم فارس دعوت به همدلی و همزبانی با دولت و ملت می کنیم خطاب به استاندار فارس می گوئیم: ما منتظر دومیش هستیم بعد از برق چشم به پزشکی هستیم!

19 دیدگاه

 1. واقعا برق فارس ۹ سال طاقت فرسا، ۹ سال بی تدبیری آقای مشفقیان، ۹ سال باند بازی و کنار گذاشتن نخبگان مثل معاونینی که هر یک در توانیر شناخته شده بودند، ۹ سال پروژه های بی مصرف و فاقد ارزش ، ۹ سال پر و بال دادن به افرادی مانند معاون طرخ و توسعه( ی ح) که جز معدل ۱۲ لیسانس و ۳ سال تجربه هیچ چیز در چنته نداشتند، مانند مجری طرح ها(ش) و هزاران مثال از باند بازی ایشان، را پشت سر گذاشت..
  بخدا قسم امروز در معاونت بهره برداری کارگران شیرینی پخش میکردند..
  از مدیر عامل جدید استدعا داریم از افراد متخصص استفاده کنند، افراد متخصص قبلی را مجددا به حرفه خود برگردانند..
  آقای مشفقیان از انسان فقط یک نام می ماند، امیدوارم رویی برای نگاه کردن به چهره کارگران داشته باشید..

 2. با سلام
  به اطاعتان برسانم که بالاخره این لابی نمایندکان که(قادری و ذوالانوار) خوب گفتی که خودشان را ذوب در ولایت میدانند ولی فقط ادعای این حرف را دارند و در عمل فقط به فکر منافع خودشان هستند اثر کرد و با تهدید وزیر به استیضاح و تهدید دیگر نمایندگان به عدم تایید صلاحیت در دور دهم مجلس توانستند هدف خود را پیش ببرند و از این تغییر جلوگیری کنند و همچنان اقای مشفقیان بر مسند خدمت به مردم(و نه اصلا مسند قدرت که دقیقا ایشان مصداق بارز تشنگان خدمتند نه شیفتگان قدرت) باقی بمانند
  وای بر مردم با وجود نمایندگانی چون ذوالانوار و قادری
  و من مانده ام که چرا اگر هر شخص دیگری غیر از خودشان برای بدست اوردن یا ماندن در پستی تلاش کند عملی خلاف ضرع و اسلام انجام داده اما اگر خودشان اینچنین کنند عین عمل به اسلام است

 3. با سلام
  به اطاعتان برسانم که بالاخره این لابی نمایندکان که(قادری و ذوالانوار) خوب گفتی که خودشان را ذوب در ولایت میدانند ولی فقط ادعای این حرف را دارند و در عمل فقط به فکر منافع خودشان هستند اثر کرد و با تهدید وزیر به استیضاح و تهدید دیگر نمایندگان به عدم تایید صلاحیت در دور دهم مجلس توانستند هدف خود را پیش ببرند و از این تغییر جلوگیری کنند و همچنان اقای مشفقیان بر مسند خدمت به مردم(و نه اصلا مسند قدرت که دقیقا ایشان مصداق بارز تشنگان خدمتند نه شیفتگان قدرت) باقی بمانند
  وای بر مردم با وجود نمایندگانی چون ذوالانوار و قادری
  و من مانده ام که چرا اگر هر شخص دیگری غیر از خودشان برای بدست اوردن یا ماندن در پستی تلاش کند عملی خلاف شرع و اسلام انجام داده اما اگر خودشان اینچنین کنند عین عمل به اسلام است

 4. در مورد ایمانیه اشتباه می کنید. استاندار نیز در ابقای او نقش داشت و اینگونه است که ایمانیه که از آذرماه ۹۴ در این سمت قرار گرفته در دولت تدبیر و امید نیز ماندگار شده است. لابد این هم تدبیریست و شعله امیدی؟!!

 5. مشفقیان با حمایت استاندار محترم و نمایندگان ذیل ابقاء شد
  ۱ذوالانوار
  ۲جعفر قادی
  ۳ دوگانی
  ۴سقایی
  خبرها حاکی از این است که لابی گسترده ای توسط ذوالانوار برای وی انجام شده است و برخی دیگر از نمایندگان بخاطر عدم همراهی تهیدید به عدم تعیید صلاحیت گردیده اند راستی این همه حمایت از یک ماموت فسیل برای چیست و بودجه عمذانی در کجا قرار است هزینه شود لطفا تحلیل فرمایید و برداشت با خدتان

  • درود بر بازماندگان دولت پاک
   ۱- مدیر عامل محمدرضا مشفقیان
   ۲-معاون بهره برداری – شاهرخ خالقی
   ۳-معاون مالی و پشتیبانی -رحیم معدلی
   ۴-معاون طرح و توسعه – یداله حقیقی
   ۵-مدیر امور کارکنان – امین کیخا
   ۶-مجری طرح خطوط فوق توزیع – مهدی شفیعی
   ۷-مدیر دفتر مهندسی طرح ها – ابوذر دقت
   ۸سرپرست دفتر هیات مدیره و مدیرعامل – زیلا توکل با خدا
   ۹-ریاست اداره مالی بهره برداری – منوچهر دریانوردان
   ۱۰-معاون برنامه ریزی و تحقیقات – جلال زراعت پیشه
   ۱۱-سرپرست مجری طرح دیسپاچینگ و مخابرات –
   ۱۲-معاون هماهنگی – شعرا

   • امير نمازي

    اووووف با این پاچه خواری که کردی چه اضافه کاری توووپی در انتظارته..
    هر کسی بالاخره یه لحظه با خودش تنها میشه و خلوت میکنه..
    امیدوارم تو خلوتت به وجدانت رجوع کنی، بعد معنی دولت پاک رو با خودت مرور کنی..
    کسی که از دولت قبل تعبیر دولت پاک داشته باشه، باید هم افراد بی کفایت و غیر مسوول فوق رو خوب بدونه..
    نه داداش وقتی با خودت خلوت کردی به این فکر کن که کسی که برای رضای خدا و خدمت به خلق کار میکنه بعد از ۳۹ سال برای یک صندلی به ۷۲ ملت التماس و التجا نمیکنه و خودش رو کوچیک نمیکنه…
    وجهه مدیر عاملمونو عششششششششششششقه:(((((((((

 6. بالاخره نمایندگان پیروز این کشمکش سیاسی شدند و مهندس مشفقیان ماندگار شد ./

  • جعفر بی مخ

   کهنه رندی بود نام نامی‌اش بابا کرم

   گه فروتن بود و گه انبانه فیس و ورم

   دوخت هر دم کیسه و اندوخت دینار و درم

   زیست عمری کامیاب و مالدار و محترم

   چون زعهد کودکی تا آخرین ساعت که مرد

   نان به نرخ روز خورد!

   در جوانی مدتی لبّاده و دستار داشت

   بعد تا چندی کراوات و کت و شلوار داشت

   او، که در اصلاح روی و موی خود اصرار داشت،

   دیدمش روزی که از اصلاح صورت عار داشت

   گاه مو بر رخ نهاد و گاه موی از رخ سترد

   نان به نرخ روز خورد!

   آنکه در مجلس، به پهلوی مدرس می‌نشست،

   ناگهان از او برید و با رضاخان داد دست

   چون رضا خان جیم شد، خود را به حزب توده بست

   چون ورق برگشت و حزب توده هم شد ورشکست

   رفت و بر درگاه فرزند رضاخان سر سپرد

   نان به نرخ روز خورد!

   در برِ اهل وفا رنگ وفا کیشان گرفت

   در بساط میگساران، ساغر از ایشان گرفت

   چون به درویشان رسید آئین درویشان گرفت

   گرگ با نیرنگ، جا در جامه میشان گرفت

   بر گلوی گوسفندان زبون دندان فشرد

   نان به نرخ روز خورد!

   گر فتاد اندر ته دریای قلزم، شد نهنگ

   ور به جنگل‌های افریقا درآمد، شد پلنگ

   گشت مستفرنگ، اندر محفل اهل فرنگ

   گاه شد رومی رومی، گاه شد زنگی زنگ

   گاه ترک و گاه تازی، گاه لر شد گاه کرد

   نان به نرخ روز خورد!

   گشت در هر راه نان و آب داری رهنورد

   یافت هر دم صورتی دیگر، چو طاس تخته نرد

   گاه نر شد، گاه ماده، گاه زن شد، گاه مرد

   چون به دینداران رسید از باده‌خواری توبه کرد

   چون به میخواران رسید آن توبه را از یاد برد

   نان به نرخ روز خورد!

   در بر بودائیان، آئین بودا را ستود

   در بر زرتشتیان، زند و اوستا را ستود

   چون مسیحی دید، انجیل مسیحا را ستود

   چون کلیمی یافت، ده فرمان موسا را ستود

   چون مسلمان دید، خود را از مسلمانان شمرد

   نان به نرخ روز خورد!

   مؤمنان او را یکی از مؤمنین پنداشتند

   صالحان او را نکوکار و امین پنداشتند

   دزدها او را به دزدی بیقرین پنداشتند

   از چه رو جمعی چنان جمعی چنین پنداشتند؟

   چونکه هم در زهد شهرت داشت، هم در دستبرد

   نان به نرخ روز خورد!

   ابوالقاسم‌ حالت/ هفته نامه گل آقا. شماره هشتم. آذر ۱۳۶۹

   مشفقیان دوستت داریم ولی ………………………………….. کاش نبودی
   آرزو می کنم نباشی

  • واقعا باید برای به حال برق تاسف خورد که چه کسی مدیر عامل برق است و جعفر قادری برای برق تصمیم می گیرد

 7. ایمانیه باید برود

  • جعفر قادری در انتخابات کاندید بشو عزیزم

   • راستی علت حمایت هم جانبه ذوالانوار و قادری از مشفقیان چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید یادم نبود انتخابات در راه است

  • کجا بره بهتر از اینجا
   اصلا استان مال خودشه
   به توچه
   مردم هم مردن به درک
   ایمانیه سلامت باشد
   ولی دم استاندار گرم از بس تعلل می کنه !

 8. انشاالله به زودی شاهد جابجایی ریاست ایمانیه با فردی لایق و دلسوز باشیم به امید آن روز

 9. ببین صدری جان! شما یه سایت بزنی به نام دلسوختگان بهتر نیست؟!
  مشفقیانم که نرفت که!
  در آن کامنت هم همون تهدید به عدم «تعیید» درسته :))
  خواستم قبلا برایت بنویسم که یک بار دیگر جریان های سیاسی را بررسی کنی تا فرق راست سنتی
  و پایداری را بهتر بفهمی دیدم بد ذات تر از آن هستی که ندانسته کاری انجام بدهی.
  بهتر است مخاطبین محترم بدانند که یکی از مخالفان سرسخت پایداری همین آقای مشفقیان است.

 10. سلام
  آقای مشفقیان هرچه قدر هم که بد باشه که البته نیست
  مثل یه عدهاز مسولان دزد نیست

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme