اجرای طرح شناسنامه دار کردن ساختمان‌ها در شیراز

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز، از آغاز طرح شناسنامه دار کردن ساختمان‌ها به منظور جلوگیری از ساخت ساختمان‌ها ناایمن در این کلانشهر خبر داد.

محمدهادی قانع عصر دوشنبه ۹ خرداد در آیین اختتامیه سومین جشنواره بزرگ شهر ایمن در شیراز با ارائه گزارشی به تشریح اقدامات انجام شده در جریان برگزاری سومین جشنواره شهر ایمن پرداخت و افزود: سازمان آتش‌نشانی شیراز پس از برگزاری موفق دو دوره جشنواره شهر ایمن در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در سال ۱۴۰۰ سومین مرحله از این جشنواره را با آموزش‌های گسترده به شهروندان و بازدیدهای پیشگیرانه در پنج محور محلات، مدارس، بسیجیان، مساجد و داوطلبان حوزه حمل و نقل آغاز کرد.

او هدف از برگزاری جشنواره بزرگ شهر ایمن را آگاه‌سازی و پیشگیری از حوادث و تشویق شهروندان به رعایت نکات ایمنی عنوان کرد و گفت: با همت آتش نشانان و نیروهای داوطلب این سازمان پس از شش ماه تلاش این جشنواره در اسفند ماه ۱۴۰۰ با آموزش ۷۷۷۴۰ نفر ساعت و بازدید ایمنی ۱۰۲۰ منطقه به پایان رسید.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با تاکید بر اینکه در رسیدن به شهر ایمن متوقف نمی‌شویم، از آغاز چهارمین مرحله این جشنواره در سال ۱۴۰۱ خبر داد و عنوان کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده طی چهار سال گذشته، چهارمین مرحله این جشنواره با شعار داوطلبین نجات، واکنش اضطراری محلات آغاز و تکمیل کننده تلاش‌های چهار ساله این تیم خواهد شد.

قانع همچنین همچنین ضمن همدردی با هموطنان آبادانی با اشاره به واقعه تلخ ساختمان متروپل یادآور شد: پرداختن به ایمنی ساختمان‌ها به ویژه ساختمان‌های با اهمیت بالا قبل از وقوع حادثه بسیار با اهمیت است از این روز سازمان آتش‌نشانی شیراز به منظور جلوگیری از ساخت این قبیل ساختمان‌ها طرح شناسنامه دار کردن ساختمان‌ها را آغاز و در صورت هر گونه ناایمنی تا رفع موارد موجود ساختمان غیر قابل بهره برداری خواهد بود.

در ادامه این مراسم مسعود زارعی، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری  شورای اسلامی نیز ضمن تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره اظهار کرد:  تلاش‌های ارزنده آتش نشانان که در بزنگا های حوادث به کمک و یاری مردم می شتابند جای قدردانی دارد.

او با اشاره به حادثه ساختمان متروپل افزود: در شهر شیراز نیز باید به جدیت بحث ایمنی ساختمان‌ها در دستور کار قرار گیرد که بخش مهمی از این امر نیز به عهده سازمان آتش‌نشانی است و با تلاش این عزیزان میتوان با آگاهی بخشی به شهروندان و بازدیدهای پیشگیرانه این چنین حوادث غیر قابل جبران را به حداقل رساند.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم خلیل عبدالهی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز به اهمیت موضوع ایمنی در راستای کاهش مخاطراتی همچون واقعه متروپل اشاره کرد و نقش سازمان آتش‌نشانی را در پیشگیری حوادث و آگاهی بخشی به شهروندان موثر دانست.

در پایان این مراسم پس از رونمایی از چهارمین مرحله جشنواره شهر ایمن، از فعالان جشنواره قدردانی و به رسم یادبود تندیس با محتوای شهر ایمن اعطا ش‌ و از کارشناسان سازمان و آتش نشانان داوطلب قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.