خانه » اخبار ویژه » آشنایی با گیتهورن دهکده بدون جاده معروف در اینستاگرام

آشنایی با گیتهورن دهکده بدون جاده معروف در اینستاگرام

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=12009

خبر پارسی – دهکده گیتهورن در استان اورایسِل هلند واقع شده و به “ونیز هلند” معروف است، اما گیتهورن بر خلاف شهر آبی ایتالیایی ونیز، فاقد خیابان و سیستم حمل و نقل مدرن است و کانال های آب، تنها مسیر تردد در این دهکده هستند.
اگر کسی بخواهد به گیتهورن برود باید اتومبیل خود را خارج از دهکده بگذارد و با قایق وارد دهکده شود. معمولا قایقی که برای تردد در این دهکده استفاده می شود از نوع “ویسپِر” است که موتور آن برقی و بدون صدا می باشد، زیرا استفاده از موتورهای دیزلی در این منطقه ممنوع است. اکثر خانه های این دهکده در جزیره های کوچکی قرار گرفته اند که از طریق پل با یکدیگر ارتباط دارند. بیش از ۱۸۰ پل در دهکده گیتهورن وجود دارد.
اگر کسی بخواهد به گیتهورن برود باید اتومبیل خود را خارج از دهکده بگذارد
لقب “ونیز هلند” توصیف خوبی برای گیتهورن نیست، زیرا تصویر غلطی را در مورد اندازه، جمعیت و ابعاد تجاری منطقه در ذهن افراد به وجود می آورد. اینجا شبیه ونیز یا آمستردام نیست بلکه منطقه ای دوردست و بسیار ساکت و آرام می باشد. حتی در وبسایت این دهکده نوشته شده است: “بلندترین صدایی که معمولا در این منطقه به گوش می رسد، صدای اردک ها و سایر پرندگان می باشد.”
زندگی در این منطقه را تصور کنید، هر روز با قایق به خانه خود در جزیره کوچک و شخصی تان می رسید و از مناظر خیره کننده ای که از پنجره اتاق نشیمنتان پیداست، لذت می برید. سکوت، زیبایی و آرامشی که البته وقتی دهکده مملو از گردشگر نیست، می توانید آن را تجربه کنید.
سکوت، زیبایی و آرامش در گیتهورن
توصیه های کوتاه:
بهترین زمان برای بازدید: از اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه اکتبر، فصل پر مسافر هلند است. در این فاصله زمانی می توانید از گیتهورن دیدن کنید، اما بهتر است ماه اوت را برای این کار انتخاب نکنید، زیرا تعداد گردشگران در این ماه بسیار زیاد است.
مدت زمان اقامت: نزدیکی گیتهورن به آمستردام موجب شده است که در یک سفر یک روزه بتوانید از این دهکده دیدن کنید، اما بهتر است برای یک تا دو شب در این دهکده اقامت داشته باشید تا از سکوت و آرامش این منطقه لذت ببرید.
بهترین مکان برای اقامت: اگر قصد اقامت در هتل را دارید بهتر است هتل هارمُونی را امتحان کنید. این هتل در بخش آرامتر گیتهورن یعنی در امتداد کانال شمالی دهکده قرار دارد. کرایه یک خانه روستایی نیز گزینه ای ارزانتر برای اقامت می باشد.
بهترین مکان برای خوردن غذا: فَن فِر، معروفترین کافه در گیتهورن است. این کافه از سال ۱۹۵۸ و از زمانی که بِرت هانسترا فیلمساز هلندی تصویر برداری بخشی از فیلم کمدی خود به نام “فَن فِر” را در آنجا انجام داد، شهرت زیادی پیدا کرد.
آنچه که نباید از دست داد: حتما تا زمانی که در گیتهورن هستید یک قایق کرایه کنید. این بهترین راه برای گردش در دهکده است. چشم انداز دهکده از میان آب بسیار بهتر از زمانی است که صرفاً در امتداد کانال قدم می زنید. گزینه های زیادی برای کرایه قایق وجود دارند و اِسمیت گیتهورن یکی از بهترین ها است.
“سلام” و “متشکرم” در زبان هلندی: “هالو” و “بِدانکت”
حتما تا زمانی که در گیتهورن هستید یک قایق کرایه کنید
حقایق جالب:
گیتهورن به معنای شاخ بز است و علت انتخاب این نام، کشف صدها شاخ بز در این منطقه می باشد. متاسفانه امروزه هیچ شاخی را در این منطقه نمی توان یافت.
در زمستان، کانال های این منطقه منجمد می شوند و ساکنان محلی و گردشگران از آن برای اسکی روی یخ استفاده می کنند.
گیتهورن در بین گردشگران چینی محبوبیت زیادی دارد. هر سال تقریبا ۲۰۰ هزار گردشگر از چین برای دیدن این دهکده می آیند. با توجه به جمعیت این دهکده که ۲۶۲۰ نفر است، این تعداد گردشگر رقم قابل توجهی است.
در سال ۲۰۱۵، گیتهورن به عنوان یکی از شهرهای صفحه بازی مونوپولی انتخاب شد. در این رقابت طرفداران بازی مونوپولی به شهرهای مورد علاقه شان رای دادند. تلاش اینترنتی مرکز گردشگری گیتهورن برای انتخاب شدن در این رقابت، طرفداران زیادی در چین پیدا کرد و در نتیجه این دهکده توانست آرای کافی را برای یافتن جایگاهی در صفحه بازی مونوپولی بدست آورد.
علی رغم تعداد گردشگران و توجه عموم مردم به این دهکده به خاطر انتخاب شدن در رقابت مونوپولی، گیتهورن همچنان یکی از خوش منظره ترین و بکرترین مقاصد گردشگری در اروپاست.
گیتهورن به عنوان یکی از شهرهای صفحه بازی مونوپولی انتخاب شد
گیتهورن به عنوان یکی از شهرهای صفحه بازی مونوپولی انتخاب شد
گیتهورن به عنوان یکی از شهرهای صفحه بازی مونوپولی انتخاب شد
گیتهورن به عنوان یکی از شهرهای صفحه بازی مونوپولی انتخاب شد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme