خانه » ورزشی » مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس: موزه ورزش استان راه اندازی می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس: موزه ورزش استان راه اندازی می شود

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=5732

خبر پارسی – مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان این مطلب که طرح راه اندازی موزه ورزش استان درحال تدوین نهایی است گفت: زنده نگاه داشتن حماسه سازی های جوانان استان در عرصه های ورزشی یکی از مهمترین  دغدغه های دستگاه متولی ورزش وجوانان  در استان است.

غلامرضا کمانه صبح امروز دوشنبه ۲۳تیرماه در جمع خبرنگاران  با تاکید بر این نکته که ساخت یا راه اندازی  مکانی به نام موزه ورزش استان  فارس یکی از الزامات پیش روی جامعه ورزش استان است افزود: بی شک احترام به پیشکسوتان  و نگاه داشتن قدر و منزلت این قشر در عرصه ورزش و همچنین زنده نگاه داشتن حماسه سازی های جوانان استان در عرصه های ورزشی یکی از مهمترین وظایف دستگاه متولی ورزش در استان محسوب می شود.

وی تلاش هایی که در حوزه ورزش باهدف زنده نگاه داشتن افتخارات استان فارس توسط پیشکسوتان استان صورت  گرفته را ستود و افزود:ضرورت جمع آوری اطلاعات پیشکسوتان به عنوان دایره المعارف ورزش فارس  یک ضرورت غیر قابل انکار است .

کمانه ادامه داد : نسل های بعد باید بدانند که مردان و زنان این استان  درادوار مختلف ودر میادین ورزشی چه افتخاراتی را برای میهن اسلامیمان به ارمغان آورده اند.

وی ادامه داد : متاسفانه در شرایط کنونی  آرشیو جامعی از مدال آوران استان  وجود ندارد و مشخص نیست که  این همه مدال‌ و مدال آور کجا هستند، لذا می بایست  با جمع آوری اطلاعات قهرمانان و مدال آوران، ضمن ایجاد یک موزه دایمی این ا طلاعات را در یک کتاب جامع چاپ کردتا قهرمانی ها و افتخار آفرینی های مردان و زنان این استان دراذهان ماندگار باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به  تاکید استاندارفارس بر لزوم توجه به مقوله گردشگری افزود: راه اندازی موزه ورزش  می تواند زیر ساخت های توسعه صنعت  تورسیم رادرحوزه  ورزش در استان فراهم سازد.

2 دیدگاه

  1. واقعا فارس یه موزه کم داره باید افتتاح کنی و عملکردهای کمانه رو که نشون از خلاقیت او داره را در یه بخش ویژه اون قرار بدن مخصوصا تکنولوژی رنگ کردن چمن و یا .. بگذریم تور و خدا ما رو رنگ نکن موزه نمی خوایم از این استان بری گردشگران خودشون راهی فارس می شن به امید خدا !!

  2. حتما کمانه میخواد تاهنوز از این استان راهی نشده موزه ای را درست کنه که مقامات کسب شده خودش و …را توش نگهداره و الا ایشون دلش بحال کسی نسوخته ضمنا از کمانه میخواهیم فکری بحال ورزش وجوانان فارس بکنه ولازم نیست به فکر صنعت توریسم باشه ضمنا یک نگاهی هم به نوشته های جناب کامیاب بندازه…

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme