خانه » اجتماعی » ۱۷ مرداد و پاسداشت نفس گرم خبرنگاران

۱۷ مرداد و پاسداشت نفس گرم خبرنگاران

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=13751

خبر پارسی – عبدالکاظم دریساوی : امروز هفدهم مرداد روز خبرنگار است . برای این روز و آدم هایش چه باید گفت و نوشت که خطوط کلیشه های رایج را بشکند و چهره و قامت این  دردمند را به تمامی نشان دهد ؟!

عرصه رسانه و اطلاع رسانی، انسان های متعهد و خادم و فرصت طلب زیادی را به خود دیده است . برخی برای تعهد و ادای دین به جامعه و برخی برای رسیدن به مال و مقام و مرتبت به این عرصه آمدند واز این عرصه رفتند اما آثارشان همچون اسنادی زنده برای قضاوت اجتماعی باقی ماند . آنان که علی رعم دشواری های زندگی بی توجه به انواع وسوسه ها و جذابیت ها در جهت انعکاس حقایق نوشتند ودر راستای مصالح عمومی روشنگری و اطلاع رسانی کردند در دل و حافظه اجتماعی و ملی ماندند و آنان که از قلم و عرصه خبرنگاری وسیله و بستری برای رسیدن به اهداف فردی و منافع مادی خویش ساخته و بهره ها بردند مورد سرزنش اجتماعی قرار گرفتند .

بدون شک سرزنش اجتماعی و طردشدگی از سوی مخاطبان و وجدان اجتماعی همواره عذاب وجدان و انزوا را درپی داشته است که از آن هیچ گریز و گزیری نیست . آنان که شرافت و اصالت قلم خویش را به هیچ وسوسه ای نفروخته و نمی فروشند نشانه ای از آن روح بزرگ حقیقت جوی انسانی را به نمایش می گذارند تا زندگی از چشمه های آن بنوشد و زشتی و بدی و ظلم و خباثت را نهی کند .

امروز روز خبرنگار است ! روز بازخوانی و آسیب شناسی تنگناهای زندگی اهالی و اعضای صنفی که در معرض انواع فشارهای روحی وجسمی و مادی و آسیب هااست . به این قامت های در خود فرو رفته اما پرانگیزه و روشنگران راه و رسم زندگی باید حرمت گذاشت و آنان را دریافت تا در تامین هزینه های زندگی درمانده نشوند . بی توجهی به این قشر سرخوردگی را رقم خواهد زد و در ادامه تغییر شغل و حرفه را درپی خواهد داشت که پیامدهای آن برای جامعه بسیار زیانبار است . وجودصاحبان اندیشه و قلم در عرصه خبرنگاری و اطلاع رسانی عامل مهمی در تلطیف و تدقیق قضاوت های فردی و اجتماعی است . به همین دلیل باید این نفس های گرم را پاس داشت تا قبل از آنکه از از نفس افتاده وبی رمق شوند. روز خبرنگار مبارک باد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme