خانه » اجتماعی » ۱۷ ربیع الاول را فراموش نکنیم/ به جای هیاهو خیابان ها و مساجد را آذین ببندید!

۱۷ ربیع الاول را فراموش نکنیم/ به جای هیاهو خیابان ها و مساجد را آذین ببندید!

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=7065

خبر پارسی – فرزاد صدری-۱۷ ربیع الاول و سال عام الفیل برای هرکس جاذبه نداشته باشد،قطعا برای ما مسلمانان جاذبه و شادی توامان دارد هم از آن جهت که خداوند ابابیل را بر سر سپاهیان ابرهه فرود آورد و هم از آن جهت که ربیع الاول ماه تولد آخرین فرستاده خدا و پیامبر ویژه مسلمانان است، پیامبری که به رحمت و مهربانی شهره است.
می دانیم و می دانید که تمام انبیاء الهی ، بشارت آمدن پیامبر اکرم (ص) را به پیروان‌شان داده بودند و پیامبراکرم (ص) در ‌چنین ایامی قدم به عرصه گیتی نهاد.دست بر قضا همین دیروز ۴ دی ماه تولد عیسی مسیح بود و کیست که نداند برای تولد وی چه جشن ها و شادی ها که شاید از ماهها قبل تدارک دیده نشده بود.
نیازی به گفتن نیست که رسول اکرم (ص) بنیان‏گذار حکومت اسلامی است.اگر موسی را هنگام تولدش بر تخته ای شناور گذاشتند تا به صورت معجزه آسایی در دربار فرعون بزرگ شود و یا عیسی در بدو تولد سخن گفت و از آینده خبر داد، صبح روزی که حضرت محمد مصطفی (ص) متولّد شد، همه بت‌های عالم به رو بر زمین افتادندایوان کسری لرزید و ۱۴ کنگره آن افتاد و طاقش از میانش شکست و دو قطعه شد.آتشکده فارس که هزار سال خاموش نشده بود در آن شب خاموش ‍ شد و در آن صبح، تخت همه پادشاهان وقت، سرنگون شده بود و در آن روز، همه پادشاهان ، لال شده بودند و نمی‌توانستند سخن بگویند و در آن روز، علم کاهنان از بین رفت و سِحر ساحران باطل شد و….بسیار معجزات دیگر.معجزاتی که نشان از بزرگی کودک متولد شده می داد.آن کودک بعدها آخرین فرستاده خدا لقب گرفت و مایه فخر ما مسلمانان شد. اکنون تولدش نزدیک است.برای شهادت فرزندش بیش از دوماه سیاه پوشیدیم،بر سرو صورت زدیم و در فراقش چه اشک ها که نریختیم چرا که او نوه رسول خدا بود و البته شهادت نوه رسول خدا (ص) با آن شرایط سخت و جانگداز است.اکنون اما تولد خود رسول الله است چقدر خود را برای این اتفاق میمون و فرخنده آماده کرده ایم.کدام ستاد زادروز و یا هیات شادی را تشکیل داده ایم؟برنامه ریزی برای تهیه بزرگترین کیک تولد هم داشته ایم یا فقط آش عزا را می توانیم طبخ کنیم؟!!مولودی هایمان قر ار است باز شکل نوحه به خود بگیرند؟!همه هنرمان ارسال پیامک های تکراری تولد رسول خدا (ص) است؟!
در روایت وارد شده که شیطان در میان فرزندان خود فریاد زد تا همه نزد او جمع شدند و گفتند: چه چیز تو را اینچنین پریشان کرده است؟ گفت: وای بر شما! از اوّل شب تا به حال احوال آسمان و زمین را متغیّر می‌یابم، حادثه عظیمی در زمین واقع شده است که از وقتی که عیسی (ع) به آسمان رفته، مثل آن واقع نشده است، بروید و بگردید و تفحّص کنید که چه امر غریب حادث شده است؛ پس متفرّق شدند و گردیدند و برگشتند و گفتند: چیزی نیافتیم. شیطان گفت که تحقیق این امر، کار من است. پس در دنیا جولان کرد تا به حرم (محدوده حرم در سرزمین وحی که بدون احرام نمی‌شود وارد آنجا شد) رسید، دید که ملائکه اطراف حرم را گرفته‌اند، چون خواست که داخل شود ملائکه بانگ بر او زدند پس برگشت و مانند گنجشکی کوچک شده و از جانب کوه حِرا داخل شد، جبرئیل گفت: برگرد ای ملعون! گفت: ای جبرئیل، سؤالی دارم، بگو امشب چه اتفاقی افتاده؟ جبرئیل گفت: محمّد (ص)، بهترین پیغمبران، امشب، متولّد شده است. پرسید که آیا مرا در او بهره‌ای هست؟ گفت: نه، پرسید که آیا در امّت او بهره دارم؟ گفت: بلی، ابلیس گفت: راضی شدم!
قرار است ما جزو کدام امت رسول الله باشیم؟همان امتی که شیطان از او بهره دارد؟!!اگر می خواهید شیطان را نا امید کنید و اگر راست می گویید که عاشق آخرین پیام آور الهی هستید بسم الله! شروع کنید! خیابان ها را آذین ببندید،شهر را رنگ آمیزی کنید،جشن و سرور برپا کنید.برای نهم دی چقدر برنامه ریزی دارید و برای ۱۷ ربیع الاول چقدر؟!!شنیده ایم همه دغدغه تان شده اجرای یک کنسرت در فلان تالار شهر!!امت رسول الله هستید؟ تولد اوست هجمه علیه دولتی که توسط اولاد رسول الله تنفیذ شده چرا؟ شما که ذوب در ولایت بودید!

۱۳۹۱۱۰۳۰۰۰۰۴۹۴_PhotoL

آذین بندی خیابان های پاکستان به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص)
سایت مدعی دینمداری تولد رسول خدا را فراموش کرده و با نظر سنجی دنبال اثبات فتنه گری سید اولاد پیغمبر است که لباس او را بر تن دارد و در هیچ محکمه ای هم به فتنه گری محکوم نشده و مقام عظمای ولایت نیز در هیچ سخنرانی نامی از او به عنوان فتنه گر نبرده.گویی برای این جماعت حاشیه دین مهمتر از اصل آن است! آیا برای منِ بچه مسلمان چه شیعه و چه سنی واقعه ای مهمتر و بالاتر از تولد نبی اکرم(ص)؟ تو را به خدا بیایید به جای سیاسی کاری و سیاسی بازی دست در دست هم تولد رسول خدا را جشن بگیریم.هفته وحدت شیعه و سنی نزدیک است ما که چه اصلاح طلب باشیم چه اصولگرا شیعه دوازده امامی هستیم.شیعه و سنی می توانند برای یک هفته هم که شده وحدت داشته باشند اما احزاب درون نظام نمی توانند؟بگذارید به بهانه تولد حضرت محمد مصطفی (ص) برای یک هفته هم که شده استان فارس و شهر شیراز این سومین شهر حرم اهل بیت آرامش داشته یاشدو بیایید دست به دست هم دهیم و فکر کنیم چگونه می توانیم جشن با شکوهی به این مناسبت برگزار کنیم باور کنید می شود کیک بزرگی مهیا کرد و ما و شما کام خود را با آن شیرین کنیم.

۱۳۹۱۱۰۳۰۰۰۰۵۲۶_PhotoL

آذین بندی خیابان های پاکستان به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص)

می شود در آستانه تولد پیامبر اکرم (ص) خیابان های شیراز را خوش رنگ و لعابترین خیابان های دنیا کرد تا ما را فقط با عزاداری هایمان نشناسند.بیایید حداقل ماه ربیع الاول را شیپور صلح بنوازید که تولد پیامبر رحمت در این ماه است.فکر کنید ببینید مساجد شهر را چگونه می توان در این ماه به زیباترین شکل آذین بست؟تولد پیامبر را بهانه کنیم و یک ماه را جشن بگیریم که امام راحل فرمود: این ولادت دنبالش برکات پی در پی بود و منتهی شد به بعثت و نزول وحی از جانب خدای تبارک و تعالی بر قلب مبارک آن سرور ….
بیایید تولد رسول خدا(ص) را بی هیچ حاشیه ای یکدست و یک صدا جشن بگیریم که هیچ گروهی در دولت های مسیحی در آستانه تولد مسیح اختلافات داخلی را دامن نمی زند باور کنید ۱۷ ربیع الاول از هر حادثه دیگری مهم تر است…

۸۱۸۳۶۵

آذین بندی خیابان ها ی مشهد مقدس به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص)

3 دیدگاه

  1. بیشتر مطالبی که باعث خوشحالی نویسنده از میلاد پیامبر ابراز شده اتفاقا در نه دی اتفاق افتاد بتها شکست فتنه گرها وایادی کفر نسبت به انقلاب لال شدند
    شما که از سید اولاد پیامبر این گونه دفاع میکنید خوب مردم هم نه دی از جگر گوشه پیامبر حمایت کردند شما چرا خوشحال نیستی یعنی امام حسین علیه السلام به اندازه خاتمی برات صرف نداره

  2. حالت خوبه؟ گل پسر، اولا هنوز هفته وحدت نیومده، ثانیا سید بودن هیچ کسی را به تطهیر نمی کند. استدلال منطقی داشته باش.
    شان سایتت را به یک وبلاگ شخصی زرد تقلیل داده ای برادر حرفه ای!

    • تو هم زردی اومدی اینجا؟ عقل کل بحث ما هم همینه تا وقتی نیومده باید فکر کرد/ خاتمی خط قرمز ماست از تمام آدم های مورد وثوق شما هم پاکتره مظهر کامل پاکی و طهارت درود می فرستیم بر وجود سراسر پاکش/چشم بصیرت می خواد پاکی خاتمی رو ببینی /دیگه هم اینجا کامنت نذار که سایت ما رو نجس می کنی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme