خانه » اجتماعی » صابر سهرابی خبر داد:آموزش جامع قانون مطبوعات در دادگستری استان فارس

صابر سهرابی خبر داد:آموزش جامع قانون مطبوعات در دادگستری استان فارس

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=10227

خبر پارسی معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از اولین دوره آموزش جامع و جزء به جزء قانون مطبوعات در محل دادگستری استان فارس، خبر داد.

صابر سهرابی ، با اشاره به اینکه نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند، مگر آنکه مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشند، گفت: تفصیل آن را قانون دراصل ٢۴ قانون اساسی معین می‌کند.

وی  با اعلام اینکه، اولین دوره آموزش جامع و جزء به جزء قانون مطبوعات در محل دادگستری استان فارس با حضور اصحاب رسانه استان فارس برگزار می‌شود، اظهار کرد: این دوره آموزشی جهت بالا بردن سطح آگاهی و دانش مدیران مسئول و صاحبان امتیاز رسانه‌های استان فارس است.

سهرابی افزود: کارگاه یاد شده برای روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، دوهفته‌نامه‌ها، ماهنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌هاست که با همکاری معاونت آموزشی دادگستری کل استان فارس درتاریخ ۲۹ بهمن از ساعت ٨ صبح الی ١٣ بعد از ظهر در سالن همایش شهید قدوسی دادگستری استان برگزار می‌شود.

وی  بیان کرد: آموزش این دوره توسط دکتر نیکنام از اساتید دانشگاهی دادگستری استان فارس انجام می‌شود و در پایان این دوره به کلیه شرکت‌کنندگان گواهی دوره آموزشی تعلق خواهد گرفت که از کلیه همکاران مطبوعاتی دعوت می‌شود تا در این دوره آموزشی شرکت کنند.

سهرابی بیان کرد: از آنجا که رسالت رسانه نقد آگاهانه و سازنده در راستای ارتقاء سطح آگاهی جامعه و اطلاع‌رسانی صحیح است و عدم اطلاع برخی اصحاب رسانه و یا عموم منجر به برداشت‌های متعارضی در خصوص عناوین مختلف مجرمانه ازجمله تشویش اذهان عمومی ویا نشر اکاذیب می‌شود لذا ضروری است اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی با آگاهی و وقوف کامل از حقوق خود ضمن رعایت حقوق اشخاص وجامعه به درستی به رسالت خود عمل کنند.

او گفت: دادگستری استان فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی حمایت از حقوق مطبوعات قصد دارند با اجرای این دوره آموزشی ضمن ایجاد زمینه آشنایی اصحاب رسانه با حقوق مطبوعات از طرح شکایات متعدد نسبت به مطبوعات نیز پیشگیری انجام شود.

2 دیدگاه

  1. سلام یک سوال دارم ایشان که معاون مطبوعاتی مدیر کل ارشاد هست عمر ا ز مطبوعات چیزی بداننند اقای مدیر مسول سایت حداقل چند تا مقاله ای از همین چرت و پرت های که خودت برغور می کنی برای ایشان درج کن تا از زشتی این کار کاسته شود صد البته که مریدی یک مشت کارمند از خودش حقیر تر را دور بر خودش جمع کرده به اصطلاح در حال مدیریت فرهنگی است روزانه سخنان سراسر دروغ و مفتش از رسانه های استان می بینید حال ببینیم این نظر را درج می کنید

    • منتشر کردم تا دیگران هم از ادبت فیض ببرند حیف که اونقدر جسارت نداشتی خودت را معرفی کنی با ادب!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme