کدام مدیر در فارس دلش با دولت نیست؟/ مشکل فقط مدیرانی که دل در گرو دولت ندارند نیست!/آقای استاندار خانه دوست همین حوالی است پشت پرچین فاصله ها دو قدم مانده به تصمیم درست!

خبر پارسی – فرزاد صدری – یکی از انتقاداتی که متوجه استاندار پیشین و صیور فارس بود انتخاب معاونینی نه چندان قوی و با برنامه بود.سید محمد احمدی خودش هم استاندار بود هم معاون سیاسی هم معاون برنامه ریزی و هم معاون عمرانی! معاونین نه چندان قوی و با برنامه استاندار نیز حتی انگیزه کافی برای خدمت نداشتند چه اینکه قامت مشاورین استاندار از قامت معاونینش بالاتر بود! استاندار پیشین فارس در اشتباهی استراتژیک برادر خود را که یک نیروی خوشفکر،سالم و با سواد بود را از حوزه ریاست استانداری دور کرد و نیروهایی به مراتب ضعیف تر را به خود نزدیک کرد برادری که ختی می توانست یک گزینه بسیار خوب برای فرمانداری شیراز باشد به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی فرستاد تا فردی نالابق و کم تجربه بر مسند فرمانداری شیراز تکیه بزند!
احمدی حتی در انتخاب مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز موفق عمل نکرد همانطور که مشاور فرهنگی اش از بدترین انتخاب هایش بود. اوحتی به ترکیب ایرنا به عنوان خبرگزاری دولت دست نزد تا رسانه ای هم برای دفاع از عملکردش نداشته باشد هرچند خبر پارسی هم به جهت اینکه او نماینده دولت بود و هم به جهت سلامت نفسش از او حمایت کرد و هرگز از این حمایت پشیمان نیست هنوز هم معتقدیم دکتر احمدی سلیم النفس بود اما اشتباهاتش در چینش مهره ها کار دستش داد کاش مدیران و معاونین او از مشاورانش جایگاهی والاتر داشتند کاش نفر دوم استانداری فارس معاون سیاسی اش بود کاش تصمیم ها را قلب سلیمش می گرفت…با این همه احمدی استانداری متواضع و دست پاک بود تمام سعی اش را کرد که معتدل باشد و از توان همه گروه های سیاسی سود ببرد اما برخی مشاوره های غلط باعث تصمیماتی ناصحیح شد که دودش یه چشم خودش برود.
احمدی در چند ماه پایانی استانداری اش عملکرد بسیار خوبی داشت و پشت مدیرانی که به آنها باور داشت ایستاد و در مقابل نمایندگان تمام قد از آنها دفاع کرد. ایستادگی اش در قبال نمایندگان استان به جهت تغییر مشفقیان در برق منطقه ای فارس ستودنی بود و نشان داد که نماینده دولت در امور اجرایی را استاندار باید تایید کند نه نمایندگان.
استاندار جدید اما با این شعار به میدان آمده که مدیران پایبند به دولت را حفظ کند و سمت بدهد.
محمد علی افشانی در روزهای اول استانداری اش اعلام کرده هر مدیری دلش با دولت نیست برود.اما کدام مدیر است که بگوید دلم با دولت نیست؟! مدیری که دلش یا دولت نیست مدیری است که همین الآن یک گزارش دروغ در جیبش دارد و به استاندار تحویل می دهد! مدیری که دلش با دولت نیست در خوابگاه دانشجویی دوربین مدار بسته گذاشته و معاونینش سهم خواهان سست اراده ای در پوست حامیان دولت هستند! مدیری دلش با دولت نیست که فعالترین قسمت اداره اش تشکیلات حراستش است! مدیری دلش یا دولت نیست که پس از ۱۰ سال رسما اعلام می کند برای رفتن به حجت شرعی نرسیده است! او نه صدای مخالف را می شنود و نه اساسا به مخالف اهمیت می دهد برای او حجت شرعی مهم است نه رای مردم و نه انتخاب آنها!
آقای استاندار دانشگاه های فارس جزو مهمترین نقاط استانند چه به لحاظ علمی چه به لحاظ سیاسی چه به لحاظ فرهنگی و چه به لحاظ اجتماعی جزو حساسترین مراکز تصمیم گیری در استان هستند و نوع مدیریت این دانشگاه ها می تواند استان را به سمت توسعه و وفاق ملی سوق دهد یا برعکس می تواند عامل توسعه نایافتگی و تفرقه شود. بدون تردید مدیر دانشگاهی که دلش با دولت است دنبال توسعه و وفاق ملی است اما متاسفم بگویم هستند مدیران دانشگاهی که دل در گرو دولت ندارند!
جناب استاندار مشکل فقط مدیرانی که دل در گرو دولت ندارند نیست خیلی ها دل در گرو دولت دارند اما دوستیشان دوستی خاله خرسه است!حمایت این جماعت از دولت نیز بر اساس آگاهی نیست که اگر بود دوستیشان به خرس ها نمی ماند!دولت فعلی دولت تدبیر است اگر توانستید تدبیر کنید و مدیرانی را در راس امور قرار دهید که هم دل در گرو دولت دارند و هم دارای برنامه و راه و روشند امید را در دل مردم این استان زنده نگه می دارید اما اگر دل به چوپان های دروغگو ببندید دیری نمی پاید که امید را به چنگال گرگ می سپارید! لطفا تدبیر کنید و امید را برای مردم استان به ارمغان بیاورید.فرصت بسیار کوتاه است این یاداشت را که خواندید نشانی خانه دوست را بگیرید!خانه دوست همین حوالی است پشت پرچین فاصله ها دو قدم مانده به تصمیم درست خانه دوست آنجاست!

3 دیدگاه برای “کدام مدیر در فارس دلش با دولت نیست؟/ مشکل فقط مدیرانی که دل در گرو دولت ندارند نیست!/آقای استاندار خانه دوست همین حوالی است پشت پرچین فاصله ها دو قدم مانده به تصمیم درست!

  1. این را هم اضافه کنید که مدیری دلش با دولت نیست که با بی ایمانی و دور زدن قانون پولهای کلانی به جیب نهادها ، موسسات و افراد مخالف دولت واریز میکند و برای خود حمایت همانها را میخرد!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.