خانه » اخبار ویژه » کانون رهپویان وصال تعطیل شد

کانون رهپویان وصال تعطیل شد

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=8085

خبر پارسی -جلسات هفتگی و مناسبتی کانون رهپویان وصال یکی از پر رونق ترین محافل مذهبی شیراز به دلیل اختلاف با تولیت حسینیه سیدالشهدا و اداره کل اوقاف استان فارس تعطیل شد.
این کانون که توسط حجت الاسلام سیدمحمد انجوی نژاد اداره می شود و انفجار بمبی تروریستی در سال ۱۳۸۷ منجر به شهادت ۱۴ نفر از اعضای آن شد، با صدور بیانیه ای تعطیلی جلسات هفتگی و مناسبتی خود را اعلام کرد.
در این بیانیه ضمن تشویق اعضا و حامیان کانون رهپویان وصال به خویشتنداری آمده است: از آنجا که قبلا اعلام کرده بودیم پیرامون امر پیرو تولیت حسینیه تابع نظر شرعی و قانونی اداره اوقاف هستیم و اداره اوقاف هم حکم تولیت را موروثی اعلام کرده است، بدینوسیله پایان تشکیل جلسات کانون را در محل حسینیه سیدالشهداء اعلام می داریم.
هیات مدیره رهپویان وصال در اطلاعیه خود از حامیانش خواسته است از هرگونه برخورد احساسی اجتناب کنند. چرا که هرگونه بحث و دلخوری در مورد مکانی که متعلق به امام حسین (ع) است را خارج از آموزه هایی می دانسته که در این مدت با هم آموخته اند.
این بیانیه خواستار پی گیری های مستمر همه دلسوزان را برای تهیه امکانات جدید شده و آورده است: پی گیری هزینه های مالی که به نام کانون فرهنگی رهپویان وصال در این مکان شده است را حق شرعی و حقوقی خود می دانیم.
در ادامه این بیانیه تصریح شده بعد از هفده سال هزینه جوانی و امکاناتی، رسیدن حسینیه در جایگاه یک برند ملی را تجربه ای می دانیم برای سایر مجموعه های فرهنگی که در زمین خود بازی کنند و طبیعتا حق کانون است که از این به بعد در زمین خود بازی نماید.

4 دیدگاه

  1. انفجار کانون رهپویان وصال سال ۸۷ بود نه۷۹
    لطفا خبرتون رو تصحیح کنید

  2. بمب گذاری سال ۸۷ بود. اصلاح کنید

  3. بمب گذاری کانون سال ۸۷ بوده نه سال ۷۹ ! تصحیح بفرمایید .

  4. کانون و منفجر و تعطیلی……… بسه دیگه حالا که خوب تونستید جول و پلاستان را در دانشگاه و استانداری پهن کنید تعطیلش کردید.
    اگه جرات دارید دوباره بیایید تو انتخابات شورا تا ببینید این کانون جمعیت افزا چقدر خواهان داره……

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme