کامیاب: “بسیج” یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است

خبرپارسی – مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه بسیج یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است، افزود: این سرمایه اجتماعی برای هیچ شخص و گروهی قابل انحصار نیست.

حیدر علی کامیاب که در دیدار با فرمانده سپاه ثارالله شیرازسخن می گفت،  با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا درتروریست خواندن  سپاه پاسداران به عکس العمل به موقع جامعه ورزش همراه با دیگر اقشار جامعه، به این اقدام اشاره کرد و گفت: برخی قدرت های خارجی از این حقیقت غافل هستند که هروقت توطئه ای این چنینی طراحی می شود مردم  ما منسجم تر از قبل می شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به شکل گیری هسته اصلی بسیج در روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب گفت:هیچ کس فراموش نمی کند که بسیج به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی به دور از هیاهو و ادعا در بسیاری از بزنگاه های تاریخی وارد عمل شد و خدمات بزرگی را برای کشور انجام داد.

کامیاب با انتقاد از خط کشی های سیاسی در مسیر خدمت رسانی به مردم افزود: اگر خدمت کردن به مردم یک اصل باشد این اصل در غالب گروه و جناح های سیاسی محدود نمی شود.

وی با تاکید بر لزوم اتحاد همه گروه ها افزود: اگر آینده کشور و جوانمان برایمان مهم است،باید به اتحاد فکر کنیم نه منافع فردی و گروهی.

دبیر ستاد ساماندهی امورجوانان استان افزود: نباید فراموش کنیم که همه ما برای یک هدف یعنی سربلندی کشورمان کارمی کنیم.

کامیاب بابیان اینکه اگر متحد نباشیم جوانانمان را ازدست می دهیم افزود: اگر ما برای تامین زمین در شهر شیراز فریاد می زنیم می دانیم که مشغول شدن جوانان به ورزش یعنی کم شدن بزه های اجتماعی و فرهنگی!

وی با انتقاد از نگاه منفعلانه ای که به بهانه های واهی خدمت رسانی به مردم را با سرعت کمی انجام می دهد افزود: برای کار کردن در این مملکت فقط اراده لازم است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از سخنانش به نقش مساجد در پیوند دادن نسل جوان با آموزه های فرهنگی و دینی اشاره کرد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان آمادگی همکاری های گسترده با مساجد خصوصا مساجد واقع در محلات آسیب پذیر را در حوزه های فرهنگی و ورزشی دارد.

کامیاب با تاکید بر لزوم نقش جوانان در جامعه، به اهمیت کارکرد مساجد در شکل گیری شخصیت جوانان اشاره کرد و افزود: تحولات روزافزون دنیای مدرن‌ و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌سو و تربیت دینی جوانان به‌مثابه‌ی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی اجتماعی ازسویی‌دیگر‌ اهمیت مسجد را در تربیت نسل جوان بیش‌ازپیش روشن کرده است.

وی با بیان اینکه بایدبرای جذب جوانان برنامه داشت افزود: متاسفانه امروز تلقی بخشی از نسل جوانان از مسجد تنها عزاداری و گریه است در صورتیکه دین اسلام بر لزوم ایجاد شادی و نشاط در جامعه تاکید فراوان دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: شادی همواره امری معنوی و واکنش توأم با رضایت انسان در مقابل اتفاقات پیرامونی است.

کامیاب در پایان با تاکید بر لزوم توجه به خواست نسل جوان افزود: برخلاف ادعای برخی تفکرات که اسلام رادینی تک‌بعدی و دارای حزن و اندوهی پیوسته می دانند، ما معتقدیم که براساس اصل اسلام، این دیدگاه اشتباه است چراکه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در مورد اینکه چگونه ساعات زندگی خود را به شادی بگذرانیم، سفارشاتی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.