خانه » اخبار ویژه » پارسایی: جا دارد در راستای منافع مردم از بخشنامه ها عبور کرد/ مردم نباید تصور کنند آنان را برای راه پیمایی و صندوق رای می خواهیم

پارسایی: جا دارد در راستای منافع مردم از بخشنامه ها عبور کرد/ مردم نباید تصور کنند آنان را برای راه پیمایی و صندوق رای می خواهیم

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=16184

خبرپارسی – نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مدیران پای کار حمایت می کنیم، گفت: در راستای منافع مردم جا دارد از بخشنامه ها عبور کرد .

بهرام پارسایی، پنجشنبه ۱۸ بهمن در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شیراز بابیان اینکه، با وجود مشکلات در بخش‌های مختلف اما اعتقاد داریم که در کشور بن بست وجود ندارد،گفت: تنها در عرصه‌هایی نیازمند جسارت در تصمیم‌گیری مدیران هستیم .

او اعتقاد دارد مدیران باید جسارت لازم را برای تصمیمگیری در عرصه‌های دشوار را داشته باشند و در راستای تامین منافع مردم گاه باید از دستورالعمل و بخشنامه عبور کرد

پارسایی، اتخاذ تصمیمات دشوار در زمینه صدور پروانه، صدور مجوز، حمایت از سرمایه‌گذار و برداشت سنگ از مسیر ایجاد کنندگان اشتغال را متذکر شد و گفت: ما هم می توانیم بی تفاوت از کنار مسائل عبور کنیم، هم می توانیم با احساس مسئولیت در کنار مردم گام برداریم .

وی با تصریح اینکه نباید به تفرقه و مشکلات دامن زد، گفت: وقتی ایران سرافراز و ایرانی موفق خواهد بود که همه از هر گروه و جناحی در کنار هم باشند، گفت: ما ایران را با تمام قومیت ها، اقوام، طوایف و … می خواهیم؛ ایران بدون استانهای خوزستان و آذربایجان و کردستان و سیستان و بلوچستان مقبول ما نیست .

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی که خواسته یا ناخواسته به تفرقه خصوصا تفرقه بین مردم، اختلافات قومی و قبیله ای دامن زده و می زنند، مرتکب خیانتی بزرگ نسبت به ایران و ایرانی می شوند؛ شرایط امروز چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالی نمی شناسد همه باید در کنار هم گره گشای مشکلات باشیم .

او همچنین گفت: شرایط فعلی کشور به گونه ای است که مردم متحمل فشار زیادی خصوصا در زمینه اقتصادی شده اند، این مردم وفاداری خود به نظام و انقلاب را اثبات کرده اند، امروز نباید به گونه ای عمل کنیم که مردم تصور کنند آنان را برای  راه پیمایی ها و صندوق های رای  و بهره برداری های سیاسی و اجتماعی و … نیاز داریم .

پارسایی با تصریح اینکه همه باید حقوق حقه مردم در بخش های مختلف را رعایت کرده و از این حقوق دفاع کنیم، گفت: تحریم ها مردم را در فشار قرار داده است، بعضی ها هم در این شرایط مدام به دولت هجمه وارد می کنند، اما این افراد بدانند که مردم ایران دارای حافظه تاریخی قوی هستند .

او ادامه داد: زمانیکه وفور نعمت بود و نفت را تا ۱۵۰ دلار می فرختیم، به دلیل سوء تدبیر به سمت قطعنامه های متعدد سازمان ملل رفتیم و قطعنامه ذیل فصل هفت شورای امنیت می توانست مقدمه جنگ باشد؛ شرایط امروز ناشی از عملکرد کسانی است که قطعنامه ها را کاغذ پاره خواندند .

پارسایی هجمه به دولت را اخلاقی ندانست و گفت: شرایط امروز ثمره بی تدبیری دولتهای قبل است، همان کاغذ پاره ها ما را نیازمند برجام کرد؛ اما حالا به برجام حمله می کنند، برجامی که تا اذن رهبری نبود شکل نمی گرفت .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه امروز هم مجمع تشخیص مصلحت باید مدبرانه به موضوع اف ای تی اف و پالرمو، ورود داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس وظیفه خود را در این موضوع انجام داده اند، اکنون نوبت مجمع تشخیص مصلحت نظام است .

او تصریح کرد: باید متوجه باشیم که اقدام مجمع تشخیص مصلحت در تصویب اف ای تی اف و پالرمو، حداقل موجب خواهد شد که فشارهای وارده به مردم از آنچه هست بیشتر نشود؛ عدم تصویب آن هم زمینه ساز افزایش فشارها به مردم خواهد بود .

پارسایی با بیان اینکه شرایط تحریم، بودجه و منابع مالی را امروز کسی نمی تواند انکار کند، تصریح کرد: در این شرایط مدیر بی تدبیر، نباید سوء مدیریت خود را به گردن تحریم بیندازد، هر فردی مسئولیتی را در این شرایط پذیرفت باید کامل پای کار باشد؛ اگر مدیری فکر می کند راه حلی برای شرایط کنونی وجود ندارد، نباید بماند؛ ما قدردان مدیرانی هستیم که پای کار هستند .

او اضافه کرد: از هیچ فردی پذیرفتنی نیست که به بهانه تحریم و کمبود بودجه، شانه از مسئولیت خالی کند، همه باید تا آخر بایستیم و نباید ناامیدی را به واسطه ناتوانی خود به مردم تحمیل کنیم، موظف هستیم امیدوارانه مسیر را ادامه بدهیم .

پارسایی اعتقاد دارد که هر مسئولی از سطح کارشناسی تا بالاترین سطوح، با درایت می تواند حداقل یک گره از کار مردم بگشاید و کار را به پیش ببرد و اگر مدیری فکر می کند تحریم اجازه کار نمی دهد، مسئولیت را به دیگران واگذار کند .

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه نمایندگان در کنار هم از مدیران دلسوز حمایت می کنند، گفت: ما با استاندار فارس در جابه جایی مدیرانی که نمی خواهند گره از کار مردم بگشایند، همراه خواهیم بود.

این مراسم با قدردانی  از خدمات حیدر عالیشوندی قرماندار سابق و احمدی منش سرپرست پیشین و معرفی محمد رضا امیری به عنوان فرمادار جدید شیراز پایان یافت .

در این مراسم با قدردانی از حیدر عالیشوندی فرماندار سابق و احمدی منش سرپرست فرمانداری، امیری به عنوان فرماندار جدید شهرستان شیراز معرفی شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme