واکنش یک ورزشی نویس به رضایت استاندار از ورزش فارس: اینجا با همه جای دنیا فرق دارد

خبر پارسی – یکی از مخاطبین سایت خبر پارسی که از ورزشی نویسان جوان است در نقد سخنان استاندار و تقدیر وی از عملکرد مدیر کل ورزش و جوانان یاداشتی کوتاه به خبر پارسی فرستاده  و از ما خواسته است که نامش را ذکر نکنیم عین این یاداشت را در ادامه می خوانیم:

در همه ی جای دنیا جهت ارزیابی عملکرد هر سازمان، شاخص هایی قابل اندازه گیری برای فرایندها و توان مدیریتی مدیر تعریف و در مقطع زمانی خاص این شاخص ها مورد اندازه گیری قرار گرفته و نتایج آن در اختیار مدیران بالا دستی قرار گرفته و مدیران بر حسب اینکه بهره وری فرایندها و مدیر مثبت  و روند صعودی و رو به رشد باشد مدیر مربوطه مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفته و حتی ممکن است ارتقا درجه نیز بدهند. همچنین اگر بهره وری منفی و روند رو به نزول باشد مدیر تنبیه یا عزل می شود اما انگار این موضوع در استان ما معکوس است می پرسید چرا؟ پس تا آخر بخوانید

چندی پیش در سایت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به نقل از استاندار خبری با این عنوان وجود داشت:

استاندار فارس”ورزش فارس در کشور سرآمد است”(۴/۷/۹۳ -۱۳:۲۷)

با فرض امانت داری انتقال مطلب  توسط سایت مربوط و درست بودن تیتر بالا من بعد باید سرآمد بودن ورزش این گونه تعریف شود

۱-کسب رتبه پانزدهم کشور و سهم ۱/۸ درصدی از ورزشکاران اعزامی به مسابقات آسیایی اینچؤن کره جنوبی در مقابل سهم ۲/۵ درصدی مسابقات آسیایی گوانژو چین( دوره قبل )

۲- کسب تنها یک مدال نقره آنهم در رشته تیمی کبدی توسط یک بانو و سهم ۱/۷ درصدی از ۷۵ مدال کسب شده توسط کاروان ورزشی ایران (سهم ۱/۷ درصدی مشارکت استان در عزت و افتخار ملی در سطح آسیا) در مقابل  کسب چهار مدال در رشته های کشتی ، وزنه برداری و جودو و سهم ۶/۷ درصدی از ۹۵ مدال کسب شده در مسابقات آسیایی گوانژو چین( دوره قبل)

۳- نداشتن هیچ تیمی در سطح لیگ برتر مسابقات فوتبال،هندبال، بسکتبال ،والیبال … کشور

۴- افتتاح پروژه های قبلا افتتاح شده

۵- نداشتن حتی یک سالن برگزاری مسابقات بین المللی

……

همچنین باز در تاریخ ۱۲/۷/۹۳ خبری با این عنوان وجود داشت

“تقدیر استاندار از مدیر کل ورزش و جوانان”(۱۲/۷/۹۳  ۰۹:۰۹ )

تقدیر استاندار از مدیر کل به دلیل کسب رتبه سوم در گروه یک کشور که توسط بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته است. این در حالی است که  در ارزیابی که در سال ۹۱ توسط همین واحد بعمل آمده اداره کل ورزش و جوانان بعد از خوزستان موفق به کسب رتبه دوم گروه یک و همچنین موفق به کسب رتبه سوم بعد از استان های تهران و خوزستان در کل استانها گردیده بود ولی در ارزیابی سال ۹۲ اداره کل ورزش و جوانان فارس با یک پله نزول موفق !!!به کسب رتبه سوم بعد از استان های آ.شرقی و مازندران در گروه یک و با سه پله نزول موفق!!! به کسب رتبه ششم در کل استان ها بعد از استان های آ.شرقی،تهران،مازندران،همدان و گلستان گردید.شاید این  تعریف و تمجید از عملکرد اینگونه  یک مدیر دوباره ما را یاد جمله بالا بیندازد که بله واقعا “اینجا با همه جای دنیا فرق دارد”.شاید اینجا بقیه مدیران دیگر خیالشان راحت است که هر چه بیشتر باعث پسرفت جایگاه وسرافکندگی مردم فارس شوند بیشتر مورد تقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت و اصلا ضرورتی در فارس احساس نمیشود که با تاسی از نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری مبنی بر عزم ملی و مدیریت جهادی در جهت خدمت رسانی به مردم شریف استان و برای  رضایت مردم از دولت تدبیر وامید  حداکثرتلاش و کوشش کرد اری اینجا با همه جای دنیا فرق دارد.

7 دیدگاه برای “واکنش یک ورزشی نویس به رضایت استاندار از ورزش فارس: اینجا با همه جای دنیا فرق دارد

 1. ادم میمونه چی بگه به این مسئولین استانی.واقعا ای کاش اجازه میدادن منتقدین رودررو با این مدیر کل صحبت کنن توی یه برنامه تلویزیونی.نمیدونم چرا اقای استاندار این کار رو کرده ولی میدونم همش زیر سر مشاورش در زمینه ورزش و جوانان هست.اونکه دوست جون جونیه رجایی معاون اداره کل هست و همش با هم این بر و اون بر میرن .پس نباید انتظار داشت که اخبار راست به استاندار بدهند.خدا بداد ورزش استان برسه.

 2. اول باید از استاندار استعلام گردد ایا چنین صحبتی را انجام داده یا نه و بعد قضاوت نمود چون این روزها سایت اداره ورزش و جوانان با چند روزنامه همپالکی کارشان فقط تبلیغات جهت اداره ورزش و جوانان میباشد و دریغ از یک مسئول دلسوز در استان که بخواهد حقایق تلخ اداره ورزش را از منتقدان ورزش استان بشنوند.

 3. سلام. حدود 5، 6 سال پیش بود فک کنم یکی از مسئولین فوتبالی بود میگفت استان ما تنها استانی هست که دربی فوتسالی داره تو یکی از شهراش تو لیگ برتر. دو تا تیم فوتبال داشتیم. ی تیم بسکتبال داشتیم.همشون در سطوح بالای ورزشی.
  نمیدونم چی شدیم.
  وقتی تقدیر میشه یعنی کارشونو درست انجام دادن آقایون؟
  شاید از اول باید اینطوری میشد.چرا جوونامون برن سراغ ورزش و سلامت جسمی و روحی؟ بزار برن سراغ مواد و گذران وقت داخل پارکها و خیابونا.
  سال آخری که ارژن داخل لیگ فوتسال بود با یکی از بازیکناش که میگفتن بهترین بازیکن جوان استانه چند دقیقه صحبت کردم. تازه از مسابقات کشوری مدارس برگشته بودن. به نظرم 17، 18 سالش بود. اینقد بگم که بچه داراب بود. گفت آقای…. مربی ارژن باهام صحبت کرده. اومده بود شیراز برا قرارداد بستن. گفتم قرار شده چقد بهت بدن.گفت 250 تومن ماهانه فک کنم بیمه هم میشم. سه سال پیش بود فک کنم. نمیدونم آخرش کجا رفت.
  یا بازیکن هندبال اهل لاری که آخر کارش به اعتیاد کشید و…
  داستان رسول پرویزی رو یادتون هست؟؟ زیر پلاسی مندرس مرد.
  جوونای این استان خیلیهاشون سرنوشتشون همونه وقتی میبینن نمیتونن حقشونو بگیرن…
  یکم جستجو کنیم از این مثالها فراوون میبینیم.
  همه میدونیم سرمنشا این نابسامانیهای استان فارس کجاست.
  بگذریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.