خانه » اخبار ویژه » نوشین طافی خبر داد:آلبوم «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» منتشر شد

نوشین طافی خبر داد:آلبوم «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» منتشر شد

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=7362

خبر پارسی – نقل از خبرگزاری ایلنا – نوشین طافی از انتشار آلبوم «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» به همراهی محسن کرامتی و آهنگسازی پیمان خازنی خبر داد.

۲۴۶۲۳۱-۷
این خواننده موسیقی ایرانی، ضمن اعلام خبر صدور مجوز این اثر از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که چندی پیش صادر شد، گفت: این اثر مجموعه‌ای از تصانیف پیمان خازنی است که مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی و نگاهی ارکسترال شکل گرفته است.
طافی در ادامه افزود: تولید «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» از سال ۱۳۸۹ آغاز شد و بعد از همزیستی من با ادبیات معاصر به انتخاب اشعاری از بزرگان ادبیات معاصر از جمله مهدی اخوان ثالث و هوشنگ ابتهاج و همچنین مرتضی کیوان هاشمی و حسام‌الدین هروی منجر شد که پیمان خازنی با آن سلیقه متفاوتش دست به آهنگسازی زد.
وی در خصوص طولانی شدن روند تولید این آلبوم گفت: وسواس‌های من و دقت نظر آقای خازنی درلحظه لحظه این اثر و رویکرد کیفی به تولید موجب شد زمان تولید طولانی شود. اما این این وسواس به خاطر تعهدی بود که ما به مردم داشتیم و داریم و خواهیم داشت.من فکر می‌کنم صاحبان واقعی هنر، مردم هستند. آنها هستند که با استقبال از یک اثر آن را به گنجینه تاریخ آن هنر می‌سپارند.
نوشین طافی در پایان از همکاری محسن کرامتی گفت: استاد محسن کرامتی برای من نه فقط یک استاد آموزش آواز که یک معلم معنوی است. من در محضر ایشان علاوه بر هنر آواز ایرانی، عشق و معرفت هم آموختم.به همین دلیل از ایشان درخواست کردم مثل همیشه کنارم باشد. ایشان هم در کمال استادی و تواضع پذیرفتند و در تمام آلبوم در کنار من بودند.
«تو را ای کهن بوم بر دوست دارم» شامل قطعه‌ای با همین عنوان، سرای بی کسی، پیش رخ تو، سودای تو ای عشق شب یلداست.
نوشین که دانش آموخته رشته موسیقی است، آواز را نزد محسن کرامتی، پری ملکی، معصومه مهر علی و پریسا واعظی فرا گرفته است و علاوه بر حضور در آلبوم عطارنامه، در جشنواره آسیا پاسیفیک ۲۰۱۲ و دانشگاه‌های تایپه نیز به معرفی موسیقی ایرانی پرداخته است.

2 دیدگاه

  1. منطقی باید فکر کردببینید دوستان توی جلسه رونمایی از آلبوم این خانم یکی گفته لازم نیست خانم ها تشکر کنند زیرا این حقشان است
    باید ابتدا ببینیم واقعاموسیقی حق است اصلا چقدر برای جامعه و پیشرفت نیاز است ؟ البته اگر موسیقی برای احقاق حق استفاده شود تازه وسیله خوبیست ولی هیچگاه نه لازمه جامعه است و نه حق.دقت کنید می بینید دلقک و نوازنده نزد شاه هردو حکم سرگرم کننده داشتند و در امور مملکت هیچ اثر خاصی نداشتند . شاید فکر کنید من فرق توپ و طالبی رو نمیدونم جهت اطلاع و نه تعریف که چیز مهمی هم برایم نیست باید بگویم من بیست و پنج سال سابقه در عرصا نوازندگی نی و سه تار و کمی تار و اودو ضربانگ و دیوان(باقلاما )داشتم
    sade4848@yahoo.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme