نخستین کنفرانس ملی “مطالعات کاربردی نوین در علوم ورزشی و سلامت” در شیراز برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه زند شیراز، از برگزاری نخستین کنفرانس ملی مطالعات کاربردی نوین در علوم ورزشی و سلامت به میزبانی این دانشگاه در ۲۶ و ٢٧ مهرماه جاری خبر داد.

سید ابراهیم حسینی امروز دوشنبه در یک نشست خبری با اعلام خبر فوق بیان کرد: نگاه به ایجاد بستر و شرایط لازم برای ارتقای سلامت روحی و جسمانی جامعه، مهمترین هدف از برگزاری این کنفرانس است.

وی، بهترین راهکار برای رسیدن به ارتقای سلامت جسمانی جامعه را بیان آثار فعالیت بدنی با ورزش برای آحاد جامعه ذکر و عنوان کرد: یکی از راهکارهای بیان اهمیت ورزش در بعد سلامت جامعه، برگزاری چنین کنفرانس‌هایی است.

رئیس دانشگاه زند شیراز با بیان اینکه این کنفرانس با حضور اندیشمندان و صاحب نظران حوزه تربیت بدنی برگزار می‌شود، گفت: در برگزاری این کنفرانس، دانشگاههای تهران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید چمران و … کرده‌اند.

اسکندر رحیمی، دبیر علمی این کنفرانس نیز بیان کرد: یکی از ماموریت‌های ما این است که در زمینه‌های علمی، اطلاعات نوین در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با تصریح بر اینکه فعالیت‌های بدنی امروز به عنوان طب جانبی و مکمل نام برده می‌‌شود، گفت: از آنجا که مشخص شده که این فعالیت‌ها در درمان بیماری‌های غیرواگیر همانند دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، برخی از سرطان‌ها، چاقی و …بسیار موثر است، لذا وظیفه داریم که اطلاعات نوین را در اختیار جامعه قرار دهیم و به همین دلیل اقدام به برگزاری اولین کنفرانس ملی “مطالعات کاربردی نوین در علوم ورزشی و سلامت” شد.

هما شیخانی شاهین، دبیر اجرایی این کنفرانس نیز فیزیولوژی ورزشی، مدیریت ورزشی، رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، آسیب شناسی ورزشی و بیو مکانیک ورزشی را از مهمترین محورهای این کنفرانس ذکر و خاطرنشان کرد: ١٧٠ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده که پس از داوری، ١٠٠ مقاله به صورت سخنرانی شفاهی و پوستر پذیرفته شدند.

وی یادآور شد: در حاشیه این کنفرانس نیز کارگاههای تحقق سلامتی و تندرستی با تاکید بر ویژگی‌های فیزیکی بدن و بهره گیری از قوانین فیزیکی، تغذیه ورزشی و اصول تمرین در تناسب اندام و کاهش وزن برگزار می‌شود.

شیوا صدیقی، معاون دانشگاه زند شیراز نیز در ادامه این نشست بیان کرد: از اساتید نخبه سراسر کشور برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آمده است. وی عنوان کرد: از دستگاههای اجرایی سراسر کشور نیز به منظور حمایت از این رویداد دعوت شده که مورد استقبال قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.