معرفی کاندیداهای اصلاح طلب در شیراز؛اولین کاندید،جوانشیر کدخدا پور

خبر پارسی – با وجود گذشت ساعاتی از مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مجمع اصلاح طلبان استان فارس هنوز به جمعبندی کاندیداهای خود در شیراز نرسیده تا مشخص شود سیاست ورزی و سیاستمداری کار آدمه های پر مدعا در این عرصه نیست و برخی سیاست پیشگان در شیراز به جای انباشت پول باید به انباشت سرمایه فکری خود توجه کنند و جریان اصلاحات را فقط حمایت مالی کنند نه اینکه تصمیم گیرنده این عرصه باشند!
خبر پارسی صد البته از لیستی حمایت می کند که مورد اتفاق اصلاح طلبان است اما برای احترام به سایر کاندیداهای اصلاح طلب به معرفی آنها می پردازد هرچند توصیه می کند قاطبه کاندیداهای اصلاح طلب با انتشار لیست فراگیر اصلاح طلبان به نفع لیست کنار روند تا آرای اصلاح طلبان دچار تشتت و چند گانگی نشود،اتفاقی که اگر صورت بگیرد برنده نهایی نه منتخبین مردم که کنار رفتگان به نفع اصلاحات مردمی است !
اولین کاندیدای اصلاح طلبی که در شیراز او را معرفی می کنیم یک غیر شیرازی به نام جوانشیر کدخداپور است. کسی که نامش در فهرست نهایی اصلاح طلبان شیراز نیست اما تجربه نشان داده که انتخابات و مجلس شورای اسلامی مردان کاربلد می خواهد نه اینکه کاندیداها الزاما در حوزه انتخاباتی زادگاه خود به مجلس بروند.تجربه ای که پیش از این در شیراز شکل گرفته و عطاالله مهاجرانی و مصطفی معین با وجود اینکه استان فارسی نبوده اند اما از شهر شیراز راهی خانه ملت شده اند. معین دوست داشت این تجربه را یک بار دیگر در شیراز داشته باشد اما تایید صلاحیت نشد تا فهرست اصلاح طلبان هم دچار سردرگمی شود.هرچند انتظار می رفت اصلاح طلبان فارس پلان b و cو حتا d خود را در آستین داشته باشند اما بازی شروع شده و سرمربی تیم اصلاحات در فارس هنوز ترکیب خود را نمی داند! نتیجه این بازی اگر با برد اصلاح طلبان فارس تمام شود قطعا اندیشه های تاکتیکی مربیان اصلاحات در فارس عامل این پیروزی نبوده و این برد احتمالی را باید به پای معجزه نوشت.تاکید می کنیم اگر بازی انتخابات را اصلاح طلبان ببرند،اگر!

images.jpg33
جوانشیر کدخداپورمتولد دشتستان استان بوشهراست دوره ابتدایی وسیکل اول دبیرستان را درشبانکاره وسعداباد بوشهر ودبیرستان رادررشته ریاضی درکازرون گذراند .پس از سربازی دراداره کشاورزی نورابادممسنی استخدام شد سپس به فیروزاباد منتقل شد وباقبولی درازمون سراسری دررشته شیمی وارددانشکاه کرمان شد باپیروزی انقلاب وتعطیلی دانشکاهها درسال ۶٣ فارغ التحصیل وبه استانداری کرمان مامورشد .
سال ۶۶ معاون فرمانداربافت شد وازسال۶٨مسیولیت های زیرراداشته است
فرمانداراقلید۶٨تا٧٠
فرماندارمرودشت٧٠ تا٧۴
مدیرکل سیاسی استانداری فارس ٧۴تا٧۶ فرمانداراهواز ٧٧ تا ٧٨
مدیرکل شهرداریها وزارت کشور ١٣٧٩
معاون پشتیبانی سازمان شهرداریها ودهیاریها ی کشور١٣٨١تااول ٨۵
که اوج رونق شهرداریها وبهسازی روستاها وتشکیل دهیاریها ازخدمات به یادماندنی ایشان می باشد
عموم شهرداران وشوراهاسالهای ٨٠ تا٨۵ رادوران طلایی شهرداریها می نامند که باتاسیس سازمان شهرداریها وتقویت بنیه مالی وماشین الات شهرداریها واحداث پارک وشهربازی دراکثرشهرها همراه بود
ازیادنبرده اند. نه تنها .
استانهای فارس و بوشهر شاهد شکوفایی ورونق شهرداریها بودندبلکه قانون تجمیع عوارض وافزایش عوارض سهم شهرداریها ازلیتری دهشاهی (نیم ریال) بابت هرلیتربنزین به ده درصد بهای هرلیتر سوخت ازکارهای به یادماندنی دوران خدمتی وی بود که از محل همان عوارض روستاها هم بی نصیب نماندند.منبع اعتباری طرحهای بهسازی روستاها وتشکیل دهیاریها از همان جاست که امروزتمام روستاها ازان بهره مندمیشوند
وی ازکزینه های اصلی استانداری بوشهر دردولت اقای روحانی بود .
زمستان ٩٢به سمت معاون سیاسی استانداری هرمزکان وازابان ٩٣به سمت معاون سیاسی استانداری فارس منصوب شد . استاندارپیشین فارس که کدخداپوررا عامل عزل خودمیدانست دراقدامی بی سابقه وهمزمان باعزل خود وی را نیز عزل نمًود. همزمانی این موضوع بامهلت قانونی استعفا فرصت مناسبی دراختیار کدخداپور قرارداد که باتوجه سابقه خدمات دهساله دراستان فارس وشناختی که ازاستان وخصوصا شیرازدارد ودرانتخابات مجلس هشتم نیز نفراول دشتستان شده بود ولی بدلیل ابطال انتخابات ازراهیابی به مجلس بازماند اینبار تجارب خودرا جهت خدمت به مردم شریف وبافرهنک شیرازعرضه نماید .
وی اکنون دانشجوی دوره دکترای DBA سازمان مدیریت صنعتی شیرازمی باشد.

1 دیدگاه برای “معرفی کاندیداهای اصلاح طلب در شیراز؛اولین کاندید،جوانشیر کدخدا پور

  1. درود بر مهندس کدخداپور.ایشان با اینکه در لیست اصلاح طلبان قرار نگرفتند ولی از از آنهایی که در لیست هستند اصلاح طلب تر هستند و سوابق درخشان تری نسبت به بقیه دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.