خانه » اخبار ویژه » کمپین برای تغییر ناخدا محمد بی فایده است!/ مردانِ عاشقِ مونولوگ در فارس

کمپین برای تغییر ناخدا محمد بی فایده است!/ مردانِ عاشقِ مونولوگ در فارس

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=12019

 خبر پارسی- فرزاد صدری – وقتی در اولین روزهای دولت روحانی همه حامیان او در استان فارس امیدوار به  تغییر محمدِ دانشگاه علوم پزشکی شیراز شدند بدبین ترین حامی دولت نیز تصور نمی کرد او تا پایان دولت یازدهم همچنان بر مسند قدرت بنشیند و حمایت ضمنی استاندار مورد تاییدشان را نیز داشته باشد!

اینکه “سید محمد اول” یا “سید محمد دوم” (استانداران فارس در دولت یازدهم) نخواستند یا نتوانستند “محمدِ” دانشگاه علوم پزشکی شیراز را عوض کنند دو معنا بیشتر ندارد یا سید محمد ها قدرت لازم را برای تغییر او نداشته اند یا محمدِ دانشگاه علوم پزشکی قدرتی بالاتر از سیدهای همنام خود را دارد. هر دو استاندار در برنامه های مختلف با محمدِ دانشگاه عکس یادگاری دارند و هردو تصور می کنند که محمدِ دانشگاه علوم پزشکی شیراز مردِ بدون جانشین استان است!

اگر سید محمد اول به واسطه داشتن یک مشاور رسانه ای گاهی تن به دیالوگ می داد و حرف منتقدین را دست کم گوش می داد تا به عنوان یک فعال رسانه ای یادمان بماند دیالوگ یکی از مفاهیم مدرن امروزی است،تا دو طرف یک ماجرا به یک فهم مشترک از آن ماجرا برسند،سید محمد دوم به هیچ عنوان قائل به دیالوگ نیست و درک درستی از میزان دریافت مخاطب ندارد.ایرادی که نه تنها او بلکه نمایندگان شیراز نیز دارند.دکتر بهرام پارسایی اگرچه جا به جا و در مصاحبه های خود ساخته یا در سخنرانی ها از ادامه ریاست محمدِ دانشگاه علوم پزشکی انتقاد می کند اما رفتار او مصداق بحث سیاسی است تا دیالوگ.پاسخ هایی که ریاست دانشگاه به صحبت های او می دهد نیز کاملا بحث سیاسی است و هرگز این دو نفر نه با هم و نه با یک رسانه مشخص دیالوگ نمی کنند و هر دو طرف به تعریف کلمات اصلی یک گفت و گو با یک محور مشخص نمی پردازند.

سید محمد  دوم و محمدِ دانشگاه و همچنین نماینده محترم شیراز هرکدام اعتقاد خود را بیان می کنند و به نوعی به گفته های خود “باور” دارند اما این “باورها” بستر بحث قرار نمی گیرد و هیچکدام حاضر نیستند بر پایه دیالوگ به گفت و گو یی مبتنی بر تحلیل روی بیاورند.هرکدام از آنها جملاتی کلی و مبهم خطاب به همه رسانه ها عنوان می کنند بی آنکه درک مخاطب را عمیق کنند.

این روزها تشکیل کمپینی برای تغییر محمدِ دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فضای مجازی نتیجه مستقیم مونولوگ و اهمیت ندادن به مخاطب است.کمپینی که از همین ابتدا شکست خورده است چرا که نه نمایندگان شیراز و نه  سید محمد دوم اعتقادی به دیالوگ ندارند.وقتی روابط عمومی دستگاه عریض و طویل استانداری فارس را یک مدرس دانشگاه و نه یک متخصص این حوزه،اداره می کند و مهمترین دغدغه اش “دکتر” خطاب کردن اوست چگونه می توان با مدیر ارشد استان برای تغییر محمدِ دانشگاه علوم پزشکی به فهم مشترک رسید؟!فهمی که در نشست نمایندگان استان حاصل نشد تا نتیجه اش تشکیل کمپین تغییر باشد.

در پایان به کمپین برای “تغییر” یادآور می شوم  شعار تدبیر و امید را چنانچه در یک کفه ترازو و چنین انتصابی را در کفه دیگر قرار دهیم ، واحد سنجشی از جنس متر و معیارهای دولت قبل می خواهد تا بتواند چینی ترک خورده اعتمادمان را بند بزند و آن را منطقی بدانیم.به شما اطمینان می دهم تا محمدِ دانشگاه به حجت شرعی برای رفتن نرسد نه کمپین شما کارساز خواهد بود،نه مونولوگ جناب نماینده و نه نگاه از بالای سید محمد دوم .روزگاری رئیس جمهور این مملکت به حجت شرعی رسیده بود که یازده روز خانه نشین باشد و حامیانش به حجت شرعی رسیده بودند که او “هاله ای از نور” دارد.امروز سید محمد دوم به حجت شرعی رسیده است که تنها ناجی کشتی سلامتِ فارس کسی نیست جز ناخدا محمد! اساسا محمد دوم کدام مدیر را تغییر داده که نوبت به محمدِ دانشگاه برسد؟حالِ زار صنعت فارس خبر از حال زار مدیرش می دهد و نرخ بیکاری در استان ناشی از “اصول” آن مردِ خود “مختار” است!مصیبت گردشگری را نیز لابد  باید از “مصیب” پرسید! مصیبت مدیران ناکارآمد در فارس نتیجه عشق افراطی به مونولوگ است رفتاری که پیش از این فقط از احمدی نژاد دیده بودیم!

 

8 دیدگاه

 1. این نوع رفتار استاندار و نادیده گرفتن گرفتن نظرات دیگران و خود را عقل کل دانستن، زیبنده دولتی که نامش تدبیر و امید است، نیست.
  این شیوه مدیریت با مدیریت احمدی نژادی چه تفاوتی دارد؟ او هم خودش رو عقل کل می دونست و به نظرات دیگران اهمیتی نمی داد.

 2. چرا از مدیریت باسمه ای و نمایشی و ویترینی مدیرکل ارشاد چیزی ننوشته اید؟ یک بام و دو هوا خوب نیست آقای صدری. کاش مثل همیشه شجاع و منصف بودید

  • تو که ادعای شجاعت می کنی چرا با نان رییس فدراسیون فوتبال کامنت می ذاری پس قضاوتت ایراد داره

 3. نام من نباشد بهتر است

  سلام جناب صدری من اگر از شما بیشتر از ایمانیه متنفر نباشم کمتر نیستم.ولی تحلیلتان سرشار از بی انصافی است.
  اگر من در پاسخ شما یادداشتی بنویسم در رسانه جالبتان منتشر میکنید؟

  • شما توانایی اداره یک نانوایی هم ندارید!حتا قادر به نوشتن نام خود هم نیستید!با این حال ما نوشته شما را اگر توهین نباشد منتشر می کنیم

 4. خدا باید کمک کنه که أین إقا پست و ریاست رو وها کنه وگرنه إز قدرت بنده های خدا خارجه.

  • کاش پارتی هاش دست از حمایتش بر میداشتند ،شاید به حجت شرعی برای رفتن میرسید.کاش میتونستن به نظر مردم فارس بیشتر از منافعشون اهمیت بدهند.

 5. میگم سردبیر چرا کامنتها رو با توهین جواب میدهند؟ ینی حتا یک نظر مخالف رو هم بر نمی تابد؟ چطور داعیه روشن فکری و اصلاح طلبی دارید؟ جای بسی تامل داره !? 🙂

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme