خانه » اخبار ویژه » مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس:تغییر بخشدار زرقان در کمال ادب و اخلاق صورت گرفت/ دعوتنامه مراسم تودیع و معارفه را فروزان امضا کرده بود/ فروزان تمایلی به بخشدار بودن نداشت

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس:تغییر بخشدار زرقان در کمال ادب و اخلاق صورت گرفت/ دعوتنامه مراسم تودیع و معارفه را فروزان امضا کرده بود/ فروزان تمایلی به بخشدار بودن نداشت

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=6403

خبر پارسی – آئین تودیع و معارفه بخشدار زرقان در حالی صبح امروز در تالار اجتماعات شهرداری زرقان برگزار شد که بخشدار پیشین در این مراسم حضور نیافت.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با اشاره به اصرار فروزان که از ماه های گذشته خواستار مشخص شدن تکلیف ادامه فعالیتش در بخشداری بود، اضافه کرد: استاندار با ادامه کارشان موافق بوده و رضایت داشتند و رسما اعلام شد اما با تماس های مکرری که خودشان در این رابطه داشتند و سپس ارسال مصوبه شورای اسلامی شهر زرقان مبنی بر معرفی غلامحسین فروزان به عنوان شهردار به این نتیجه رسیدیم که آقای فروزان تمایلی به بخشدار بودن ندارند.
سیدیحیی هاشمی ادامه داد: فرماندار نیز به وی اعلام کرده بود که با شهردار شدنش مخالف است و در پست بخشداری زرقان کار را ادامه دهد در حالی که اخبار مختلفی در مورد دراختیار گرفتن مسئولیت در شهر شیراز توسط فروزان شنیده می شد.
وی تأکید کرد: حتی با توجه به سابقه و تجربه خوبی که از خود نشان داده بودند پیشنهاد سمت در شهرهای دیگر استان داده شد که موافقت نکردند.
هاشمی با بیان اینکه این تغییر در کمال ادب و اخلاق صورت گرفته و به فروزان از قبل اعلام شده بود که مقدمات کار را در راستای برگزاری جلسه شورای اداری فراهم کند گفت: بنده به همراه آقای تنگستانی پنجشنبه گذشته به محل بخشداری جهت تحویل امور مراجعه نمودیم که آقای فروزان حضور نداشتند و خبری از برگزاری جلسه تودیع و معارفه نیز نبود.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت: پس از بازگشت ایشان از بازدید روستاها به پیشنهاد خودشان مقرر شد که جلسه در هفته جاری تشکیل شود و دعوتنامه ها نیز با امضای آقای فروزان ارسال شده است که عدم حضورشان در این جلسه به نشانه قهر ما را متعجب کرده است.
هاشمی با اذعان به همراهی و هماهنگی با ائمه جمعه به عنوان پدران دینی و نیز نمایندگان محترم مجلس به عنوان وکلای مردم از آغاز دولت یازدهم در تمامی امور تصریح کرد: در عزل و نصب ها نیز بنای ما بر تعامل و هماهنگی با این عزیزان بوده اما در این رابطه برخی رسانه ها اظهارات غیرمسئولانه ای را از سوی مدیران منتشر کرده اند که از همین تریبون اعلام می کنم تغییر مدیران، حق قانونی استاتدار است و هیچ کودتائی در کار نبوده است.
وی به موضوع تعیین بخشدار جدید زرقان اشاره کرد و گفت: پس از هماهنگی های صورت گرفته آقای تنگستانی نژاد به عنوان سرپرست معرفی و حکم ایشان از سوی استاندار محترم صادر و مراتب نیز به بخشداری زرقان اطلاع داده شد.
در ادامه سرپرست بخشداری زرقان با اظهار خشنودی از قبول این مسئولیت به برنامه های خود در راستای توسعه اجتماعی و اقتصادی بخش اشاره کرد و گفت: تخصیص بودجه سال جاری براساس شاخص های توسعه استانها بوده که در همین راستا ما نیز با اجرای طرح آمایش شاخص های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، بهداشتی و … را ارزیابی نموده و براساس اطلاعات بدست آمده از شاخص های موردنظر، برنامه ریزی خواهیم کرد. مهمترین معضل ما در روستاها تأمین آب شرب و کشاورزی است که سبب مهاجرت بسیاری از افراد به شهرها شده که جهت رفع آن تلاش می نمائیم.
محمد تنگستانی نژاد شرط استمرار شعار تدبیر و امید را اجرای سیاستهای عمومی دولت دانست که با محوریت توسعه مشارکت سیاسی در قالب گفتمان اعتدال تحقق می یابد و اضافه کرد: در زمینه توسعه فرهنگی نیز به رفع منازعات قومی و توسعه تولید علمی با توجه به پتانسیل دانشگاهی موجود و ارتقاء آن خواهیم پرداخت.
وی تقویت هویت ایرانی و اسلامی را از دیگر برنامه های خود عنوان نمود و بیان کرد: رفع مشکل دریافت شبکه های دیجیتال را پیگیری خواهیم کرد همانگونه که جلساتی نیز در این رابطه تشکیل شده و امیدواریم موانع راه اندازی ایستگاه با هماهنگی دستگاه های ذیربط هرچه زودتر برطرف شود
تنگستانی نژاد همچنین از روسای تمامی ادارات خواست که گزارش کارشناسی از وضعیت موجود ، نیازمندی ها و راهکارهای رفع مشکلات را جهت اولین جلسه شورای اداری بخش آماده و ارائه کنند.
در پایان، غلامحسین فروزان که در مراسم حضور نیافته بود با قرائت تقدیرنامه تودیع و محمد تنگستانی نزاد به عنوان سرپرست بخشداری زرقان معارفه شد.
گفتنی است که در ابتدای مراسم، امام جمعه و رئیس شورای اسلامی شهر زرقان از نحوه برکناری بخشدار پیشین گلایه کرده بودند.

7 دیدگاه

 1. بر سر برکناری آقای فروزان چه اشک ها که ریخته نشد.

 2. ایمان کشتکار

  سلام سردبیر
  جناب فرزاد صدری

  • آقایی که هر بار با یک نام کامنت می گذاری بسته دیگه بابا! ضرغام صادقی پدر من را هم که کشته باشد اینقدر بد و بیراه به او نمی گویم یک میلیون بار نوشتی ابوالمشاغل فهمیدیم اووووووف

   • اردلان احیایی

    سردبیر لطفا از ایمان کشتکار حمایت کن

   • ایمان کشتکار

    سلام جناب فرزاد صدری
    شما هم اگر مثل من و مثل خیلی های دیگر اگر 2 سال شبانه روز بدون چشم داشتی و بر اساس تکلیف برای ضرغام صادقی زحمت می کشیدید و جانی ،مالی ،قدمی ،زبانی در انتخابات برای ایشان بی دریغ ، بی وقفه شبانه روز از جان خودتان برای ایشان هزینه می کردید و پس از رای آوردن و ورود به مجلس ایشان تلفن هم جواب نمی دهد، ناراحت می شدید و بعد متوجه بشوید که از نردبان ما و ده ها نفر مثل ما سو استفاده کرده و به مجلس رفته ولی حالا به جای خدمت به مردم به دنبال پست های متعدد و حقوق های چند ده میلیونی است . پست های ایشان را قبلا به خدمت عرض کردم . 11 مورد را که ما مستند داریم مابقی ا… .اعلم
    پس حق بدهید که من و امثال من از عملکرد ضرغام صادقی نارحت و از عملکرد خودمان پشیمان باشیم و دعا می کنیم که خدا ما را ببخشد و بیامرزد و ایشان را نیز هدایت کند

 3. سلام
  بنده هم فرمایشات آقای ایمان کشتکار قبول دارم

 4. محمد نریمانی

  زنده باد ایمان کشتکار
  فرزاد صدری حمایت حمایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme