فرماندار شهرستان زرقان: راه اندازی اداراتی که در شهرستان مستقر نیستند اولویت ما است

خبرپارسی – فرماندار شهرستان زرقان: در برنامه کوتاه مدت تعریف شده برای شهرستان زرقان، ارتقای جایگاه ادارات و راه‌اندازی اداراتی که در شهرستان مستقر نشده‌اند در دستور کار قرار گرفته است.

اسفندیار احمدی منش چهارشنبه در نشست خبری  با بیان اینکه  قرارگرفتن زرقان یین دروازه قرآن و دروازه ملل و در مسیر ارتباطی چهار شهرستان استان فارس از ویژگی‌های مهم این شهرستان است، افزود: زرقان دارای مزیت‌های متعددی در حوزه‌های مختلف است و یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی استان فارس را در خود جای داده اما تاکنون و به دلیل قرار داشتن زیر سایه شیراز، متناسب با ظرفیت‌ها توسعه پیدا نکرده است.

او با اشاره به وجود شهرک صنعتی آب باریک در منطقه استحفاظی خود گفت: اولین مرکز اقتصادی استان فارس در شهرستان زرقان راه‌اندازی شده که اکنون ۴٢٠ واحد صنعتی، ۶٠٠ واحد کارگاهی و هفت هزار واحد صنفی در آن فعال است.

فرماندار شهرستان زرقان با بیان اینکه زرقان به دلیل قدمت بالا و برخورداری از ساکنین اصلی و بومی در حوزه مسائل فرهنگی بسیار غنی و بافت احتماعی متمرکز مطلوبی دارد، گفت: یکی از اولویت‌های مهم در اجرای زیرساخت‌ها در شهرستان زرقان، توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی نظیر سینماها، فرهنگسراها و مباحث مرتبط با آن است.

احمدی منش اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن زرقان در مجاورت مسیر ترانزیت شیراز به تهران، اولین کمربندی آزادراه-شیراز از زرقان به بیضا متصل خواهد شد.

او امنیت مطلوب را از مولفه‌های مهم شهرستان زرقان دانست و گفت: در برنامه کوتاه مدت تعریف شده برای این شهرستان، ارتقای جایگاه ادارات و راه‌اندازی اداراتی که در شهرستان مستقر نشده‌اند در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان زرقان گفت: تلاش می‌کنیم در یک برنامه کوتاه مدت یکساله به مطالبات مردم پاسخ مناسب بدهیم.

احمدی منش با بیان اینکه موضوع بررسی مشکلات صنایع مستقر شهرک صنعتی آب باریک در دستور بررسی قرار گرفته است، عنوان کرد: در این نشست‌ها تاکید شده است که استفاده از نیروهای بومی در طرح‌های توسعه‌ای حوزه صنعت، اولویت باشد.

او تاکید کرد: به دلیل حساسیت منطقه‌ای نسبت به مسائل زیست محیطی این شهرستان، طرح توسعه پالایشگاه شیراز در قالب پالایشگاه دوم منتفی شده و اصلاح وضعیت موجود و تولید بنزین یورو ۴ در دستور کار این پالایشگاه قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان زرقان همچنین حرکت به سمت کشاورزی نوین را از دیگر رویکردهای تعریف شده برای این شهرستان در راستای اصلاح وضعبت کشاورزی آن برشمرد و گفت: عملیات ساخت اولین فاضلاب روستایی و تصفیه خانه به زودی آغاز خواهد شد.

احمدی منش از تعریف بسته‌های سرمایه گذاری در حوزه‌های صنعتی، گلخانه، صنایع تبدیلی و گردشگری سخن گفت و اضافه کرد: ایجاد شهرک دوم صنعتی، توسعه کشاورزی در حوزه گلخانه‌ای و ایجاد شهرک صنایع‌دستی، از برنامه‌ها و اولویت‌های مد نظر در راستای توسعه مناسب و منطقی شهرستان زرقان است.

فرماندار شهرستان زرقان با بیان اینکه در حال حاضر نرخ بیکاری شهرستان زرقان بین ٩ تا ١٠ درصد است، گفت: براساس قانون توزیع ارزش افزوده مراکز صنعتی مستقر در هر استان، براساس شاخص جمعیتی بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود؛ در استان فارس هم سهم ۳۵ شهرستان ۵۰ درصد از کل ارزش افزوده و یک شهرستان ۵۰ درصد دیگر ارزش افزوده است؛ این موضوع نه تنها زرقان که تمام شهرستان‌های برخوردار را متضرر کرده است.

احمدی‌منش تاکید کرد که یکی از اولویت‌های مد نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، می‌تواند بازنگری در توزیع ارزش افزوده بین شهرستان‌های مختلف باشد.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر امسال ١٠ پروژه زیرساختی در حوزه‌های بهداشت و درمان، راه روستایی، تصفیه خانه، مراکز آنتن دهی مخابراتی، سالن‌های ورزشی و گلخانه‌ها به ارزش ٢۴ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد که این حرکت را می‌توان اولین گام در راستای حرکت پر شتاب به سمت توسعه شاخص‌های مختلف  به افتتاح و به بهره برداری و همچتین کلنگ زنی می‌رسد.

فرماندار شهرستان زرقان با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۴۲ شعبه اخذ رای این شهرستان برگزار خواهد شد، گفت: بالغ بر هزار نفر نیروی انسانی در بخش‌های مدیریتی، اجرایی و پشتیبانی برای برگزاری انتخابات همکاری خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.