فراخوان دومین دوره فستیوال معمار شیراز اعلام شد

خبرپارسی – دبیرکل فستیوال معمار شیراز از انتشار فراخوان دومین دوره فستیوال معمار شیراز با موضوع هویت گمشده معماری و شهرسازی خبر داد .

ابوالفضل بادآهنگ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فستیوال معمار شیراز که سال گذشته اولین دوره خود را در شیراز برگزار کرد، امسال با تغییراتی، فراخوان دومین دوره خود را منتشر کرد، گفت : دومین دوره فستیوال معمار شیراز را در حالی برگزار میکنیم که با اضافه کردن بخش مقالات علمی پژوهشی به دو بخش دانشجویی و حرفه ای،این فستیوال با سه بخش کار خود را دنبال میکند .

او محوریت برنامه معمار شیراز در دومین دوره برگزاری جهت گیری به سمت مبحث هویت معماری و شهرسازی عنوان کرد و افزود: با توجه به حساسیت بالای این موضوع تغییراتی در روند برگزاری به وجود آمد تا هر چه بیشتر بتوان با تکیه بر مباحث علمی و پژوهشی برای رسیدن به این مهم گام برداریم.

دبیرکل فستیوال معمار شیراز در خصوص موضوعات خواسته شده در این دوره از معمار شیراز گفت : موضوعات خواسته شده در بخش علمی و پژوهشی این فستیوال با محوریت هویت شیراز، هویت و روانشناسی محیط، هویت و کالبد معماری و شهرسازی شیراز، شهرسازی و هویت، معماری و هویت، هویت و فرهنگ و همچنین گردشگری و هویت اعلام شده است.

بادآهنگ گفت: در بخش دانشجویی با دعوت از دانشگاه های معتبر شیراز، از دفاتر حرفه ای و فارغ التحصیلان معماری و شهرسازی خواسته شده است تا برای طراحی و ساخت پاویون ها با موضوع درنگ گاه های شهری پیرامون محور زندیه و ارگ کریمخان شروع به طراحی و ساخت کنند.

و در بخش حرفه ای نیز با دعوت از کلیه معماران مطرح شهر شیراز نمایشگاهی از آثارشان در شش گروه برگزار می شود که این شش گروه عبارتند از  طراحی داخلی ساختمان های مسکونی، نماهای خارجی ساختمان های مسکونی، طراحی داخلی ساختمان های عمومی، نماهای خارجی ساختمان های عمومی، طراحی ویلا ها و باغ شهر ها و گروه کانسپت و ایده و پروژه های اجرا نشده  .

دبیرکل فستیوال معمار شیراز در خصوص داوری این فستیوال نیز گفت :فستیوال معمار شیراز با داوری کامران حیرتی، مهرداد ایروانیان، کرامت الله زیاری، جعفر کاشف، هومن بالازاده و محمد پروا در تاریخ چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۸ اسامی برگزیدگان خود را اعلام می کنند و همچنین دکتر علیرضا دانشپور به عنوان دبیر علمی جشنواره و مهندس حسین زیانی مطلق به عنوان مدیر اجرایی در کنار کادر مرکزی اجرایی با حضور رقیه اکتفایی، جواد رحیمیان فرد و ملیکا انصاری در کنار سایر اعضای اجرایی و راهبردی برنامه دومین دوره این جشنواره را هدایت خواهند کرد.

ابوالفضل بادآهنگ افزود در این دوره کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز، معاونت معماری و شهرسازی شهرداری شیراز و نظام مهندسی استان فارس با اجرای گروه فنی و مهندسی ایده هفت و همراهی سازمان میراث فرهنگی فارس و معاونت شهرسازی سازمان راه و شهرسازی و دانشگاه های معتبر استان دومین دوره معمار شیراز را همراهی می کنند.

شرکت کنندگان در این فستیوال می توانند برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر به سایت فستیوال به آدرس www.Memarshiraz.ir مراجعه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.