عضو شورای مشورتی توسعه استان های کشور:دولت روحانی برای ساختن آمده است نه برای ماندن

خبر پارسی – عضو شورای مشورتی توسعه استان های کشوربابیان این مطلب که دولت روحانی برای ساختن آمده است نه برای ماندن و دل نکندن از صندلی ها و میزها ،افزود: متاسفانه در دولت قبل رشد و توسعه را با یکدیگر اشتباه می گرفتند.

جواد جمشیدی ادامه داد : در دولت گذشته  با ساخت نمودار و آمار در برخی از حوزه ها به رشد بادکنکی رسیده بودیم که این رشد بادکنکی  باعث ایجاد تورم می شد.

وی با بیان این مطلب که در دولت گذشته مسیری که دنبال می شد به توسعه ختم نمی شد افزود: هدف از تشکیل ازشورای مشورتی توسعه استان های کشوردنبال کردن علمی بحث توسعه کشور است.

جمشیدی با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر طی شدن یک چهارم از عمر دولت یازدهم و لزوم بررسی تحقق یا عدم تحقق وعده های دولت در حوزه های مختلف گفت: قبل از اینکه فضای امروزکشور  راتحلیل کنیم باید فضای سال ۹۱ را بازنگری کنیم.

عضو شورای مشورتی توسعه استان های کشور فضای کشور را در دوران قبل فضایی آکنده از عوام فریبی، تزویر و ریا،سرشار از تهدیدهای خارجی و علاقمند به گداپروری دانست و افزود: متاسفانه پیش از این تحت عناوین  فریبنده ، زیبا و مقدسی چون عدالت و مهرورزی فضای بسیار سنگینی را در کشور حاکم کرده بودند.

جمشیدی ادامه داد: خوشبختانه پس از پیروزی دکتر روحانی با کلید تدبیر قفل ناامیدی ها  شکسته شد، تهدیدهای خارجی در حال تبدیل شدن به فرصت است،عوام فریبی رنگ باخت وامید در جامعه رواج پیدا کرد.

وی این اتفاقات مثبت را پیامدهای  پیروزی تفکر معقولانه و اعتدالی  دکتر روحانی دانست و افزود: استان فارس نیزدر گذشته متاثر از فضای تعقیب و گریز و امنیتی مورد نظر دولت قبل بود و تغییر این  فضا سخت و دشوار بود.

جمشیدی افزود:خاطرمان باشد قبل از انتخابات ۹۲ خیلی از آدم های کنونی ممنوع تصویر، ممنوع قلم و در تصور خیلی ها گناهکار بودند و  هر کس قلم نقد در دست داشت ممنوع تصویر و ممنوع صوت بود.

وی با تاکید بر این نکته  که استان فارس یکی از سیاسی ترین استان های کشور است افزود:  ولی اکنون در این استان  گروه ها، تشکل ها و احزاب مختلف در چارچوب قانون ،جلسات و میتینگ های خود را در فضایی نقادانه برگزار می کنند.

عضو شورای مشورتی توسعه استانهای کشوربه متن بازگشتن  مدیران با تجربه و ریش سفیدان به حاشیه رفته و به حاشیه نرفتن مدیران لایقی که در متن بودند را یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت یازدهم دانست و افزود: نقش استاندار فارس در ایجاد چنین فضایی در این استان غیر قابل انکار است.

جمشیدی با اشاره به این موضوع که استاندار فارس براساس اتفاق رشد نکرده و  از پایین ترین سطح  وزارت کشور یعنی بخشداری ، فرمانداری ،معاونت سیاسی و استانداری و براساس لیاقت رشد کرده و با تسلط کامل کرسی استانداری فارس را تحویل گرفت افزود: عملکرد وی تفاوت بین یک مدیر با تجربه و کسی که برای کسب اولین تجربه اش به استانداری فارس فرستاده می شود را نشان می دهد.

وی به گزینه های مختلف مطرح شده برای تصدی استانداری فارس اشاره کرد و افزود: در میان نام های مطرح شده برای این مسئولیت نام های بزرگ ومدیران توانمندی دیده می شد،ولی با توجه به  روحیه اعتدالی و شخصیت مطلوب دکتر احمدی ،دولت یازدهم یکی از بهترین انتخاب هایش را با در نظر گرفتن شرایط خاص استان فارس انجام داد تا مدیری به فارس بیاید که یکی از فاکتورهای مثبت او داشتن گوش شنوا برای نقد است.

جمشیدی یکی دیگر از فاکتورهای مثبت دولت یازدهم را انتخاب مدیران بر اساس لیاقت و شایستگی دانست و افزود:روحانی ثابت کرد که می شود دولت را دوره ای اداره نکرد،بلکه بااستفاده از توان تمامی گروه ها و تشکل های سیاسی می توان کشور را به سمتی برد که دست مردم جلو دولت دراز نباشد و اکثریت ثروت جامعه در دست اقلیتی خاص نباشد.

وی چنین فضایی را نظیر فضای حاکم در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: در آن دوران هم هیچکس به این فکر نمی کرد که گرایش ها چگونه است.بلکه همه با تاسی از فرمابش امام خمینی(ره) در خصوص وحدت کلمه به دنبال پیروزی کشور و انقلاب در تمام جبهه ها بودند.

جمشیدی با تاکید بر این نکته که  در شرایط کنونی مملکت نیاز به آرامش دارد  افزود : مردم بایدلذت زندگی کردن در کشوری که سر شار از موهبت های الهی است و در چارچوب یکی از متعالی ترین نظام های سیاسی دنیا اداره می شودرا در ثانیه ثانیه زندگی خود احساس و لمس کنند.

2 دیدگاه برای “عضو شورای مشورتی توسعه استان های کشور:دولت روحانی برای ساختن آمده است نه برای ماندن

  1. حمایتت از استاندار فهیم فارس بجا بود ایشان معنای اعتدال را تحقق بخشیدند و اصلاح طلبان معتدل را به کارگیری کردند نه افراطی ها رو
    اما چه خوب که متخلق به اخلاق حسنه باشیم و از سیاه نمایی کشور دست برداریم
    از مدیر سایت خبرپارسی هم تشکر میکنیم

  2. اقای استاندار بهترین گزینه بوده است همه می دانیم اینطور نبوده ونیست اما لازم است از دولت جهت حل مشکلات حمایت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.