خانه » اجتماعی » عضو شورای شهر شیراز: انتصابات جدید در شهرداری با هدف اجرای مطلوب تر فعالیت هاست

عضو شورای شهر شیراز: انتصابات جدید در شهرداری با هدف اجرای مطلوب تر فعالیت هاست

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=17342

خبرپارسی – سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  انتصابات جدید در شهرداری تنها جابه‌جایی مدیران با هدف  اجرای فعالیتهای مطلوب‌تر در سطح شهر است.

سعید نظری در مراسم توریع و معارفه مدیران شهرداری با اشاره بر ضرورت هماهنگی مدیران شهرداری در حوزه‌ی مالی، ترافیک و عمرانی، تاکید کرد: ترکیب جدید شهرداران باید ارتباط موثری در حوزه‌های ستادی و اجرایی داشته باشند و از فعالیت‌های پراکنده و موازی‌کاری جلوگیری کنند.

وی با اشاره به حضور مدیران با تجربه و قابل اعتماد در ترکیب انتصابات شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز جوانان قابل اعتمادی دارد و مدیران جدید تجربه‌ی خود را به گونه‌ای به نیروهای جوان شهرداری انتقال دهند تا پس از بازنشستگی، انها جایگزین مدیران فعلی شوند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، تکریم ارباب رجوع را سرلوحه فعالیتها در دور جدید دانست و تصریح کرد: شور و شوق شهرداری در جذب سرمایه گذار است؛ مدیران نباید سرمایه گذار را دزد و سرمایه‌بر ببینند و درصدد رفع مشکلات سرمایه‌گذاران در مناطق برایند.

وی با اشاره به اینکه ورودی‌های شهر در مناطق ۳، ۷ و ۴ شهرداری واقع شده‌اند، بر لزوم ساماندهی این محورها تاکید کرد و گفت: منطقه ۳ مهمانخانه شهر شیراز است و باید به شایستگی برای میزبانی خوب از گردشگران آماده شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری منطقه ۳ را مهمانسرای شهر قلمداد کرد و افزود: در راستای جذب سرمایه‌گذار باید بهترین امکانات برای این منطقه درنظر گرفته شود؛ فضاسازی شهری در منطقه ۱و۳ به دلیل استراتژیک بودن این مناطق بسیار مهم است.

نظری از پیگیری راه اندازی دفاتر تسهیلگری بافت فرسوده توسط شورای شهر یاد کرد و ادامه داد: بافت فرسوده شیراز به پایان راه خود رسیده است امیدواریم شهرداران مناطق با همکاری این دفاتر بتوانند شهر شیراز را از بافت فرسوده نجات دهند.

وی همچنین ضرورت توجه به حل گره‌های ترافیکی در مناطق شهرداری را یاد آور شد و گفت:  این قدری که گره ترافیکی ناشی از پل کابلی ولی عصر در بلوار پیرنیا کام مردم را تلخ کرده، ساخت آن شیرین نکرده است بنابراین باید چالش ترافیکی محور پیرنیا در دستور ساماندهی قرار گیرد.

نظری گفت: وقتی پروژه‌های عمرانی را در پس دیواره‌های فلزی محصور می‌کنیم و هیچ اطلاعاتی از پروژه‌ها منتشر نمی‌کنیم نباید از مردم انتظار قضاوت درست نسبت به فعالیت‌های شهرداری داشته باشیم.

وی افزود: با بهره‌گیری از صداو سیما، فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب باید ماحصل تلاش شهرداری را به اطلات مردم برسانیم.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز از اثربخش کردن ساختار یاوران شورا در دور جدید فعالیت این نهاد خبر داد و گفت: باید نقش یاوران شورا را در رفع مشکلات مردم را جدی بگیریم.

وی خواستار معرفی افراد موثر در مناطق توسط مدیران شد تا از ظرفیت انها برای توسعه‌‌ی شهر استفاده شود.

 

سرعت و‌ کیفیت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از مطالبات جدی شوراست
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سرعت و‌ کیفیت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از مطالبات جدی شوراست

«ابراهیم صبوری» نیزدر مراسم تکریم و معارفه مدیران شهرداری شیراز گفت: همانگونه که خداوند بزرگترین معجزه را در طبیعت، تغییر فصول قرار داده است هر سازمانی نیز برای شکوفایی، پویایی و پیشرفت نیاز به تغییر دارد، تغییرات لازمه‌ی ادامه‌ی مسیر با کیفیت نهاد خدمتگزاری همچون شهرداری است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شورا از گذشته تاکنون در عزل و نصب مدیران شهرداری هیچ دخل و تصرفی ندارد افزود: شهرداری باید زیرنظر شهردار مدیریت شود، شورا به عنوان ناظر اختیار انتصابات را به شهردار داده است و مسئولیت این اقدام را از شهردار مطالبه می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که مدیران بتواند پاسخگوی شهردار باشند وشهردار پاسخگوی شورا و این پارلمان شهری پاسخگوی رای مردم و مطالبات عمومی باشد.

وی با اشاره به انتصاب «اسماعیل صالحی» به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز و هجمه‌ فضای مجازی مبنی بر همسو نبودن وی با جریان اصلاحات گفت: برخی شیطنتها در فضای مجازی را تکذیب می‌کنم، صالحی همواره همراه و همدل با جریان حاکم بر شورای پنجم و شهرداری است

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، سرعت و کیفیت اجرای پروژه‌ها را یکی از مطالبات درحوزه‌ی عمرانی شهرداری برشمرد و ادامه داد: اگر اجرای پروژه مدت زمان زیادی به طول انجامد حلاوت آن دیگر بی معنی است

وی انضباط مالی را عنصر مورد توجه شورا و شهرداری دانست و تصریح کرد: نباید در راستای انضباط مالی و کاهش هزینه اجرای پروژه‌ها به سراغ پیمانکاران ناکارامد رفت زیرا این اقدام خود، هزینه‌ی مضاعف است؛ بارها در شهرداری این امر سبب بروز مشکلات و از بین رفتن زمان و اعتبار شده است.

صبوری افزود: با توجه به محوریت شورای پنجم بر اجرای پروژه‌های انسان محور، این پروژه‌های شهرداری باید توسط پیمانکاران متخصص و توانمند انجام شوند.

وی شفافیت را سرلوحه کار شورای پنجم عنوان کرد و گفت: باید پروژه ها به صورت شفاف به مردم ارائه و با سرعت و کیفیت انجام شود.

صبوری خاطرنشان کرد: امروز در حوزه عمرانی دچار دست‌اندازهایی بروکراتیک شدیم و به دلیل تبلیغات نامطلوب، مردم از اقدامات حوزه‌ عمرانی شهرداری اطلاع کافی ندارند.

وی خطاب به معاون جدید فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: مردم بایدحس کنند در این شهر کارهای عمرانی انجام شود؛ عدم اطلاع‌رسانی سبب می‌شود پروژه های بزرگی که برای مدیران می تواند نشان افتخاری باشد مهجور بماند

وی ادامه داد: مدیران باید با حضور در میان مردم، مشکلات انها را در محله‌ها شناسایی و رفع کنند؛ به میان مردم رفتن و نظرات انها را اجرا کردند نیازمند تلاش موثر نیروها است که این ظرفیت در شهرداری وجود دارد.

صبوری در پایان خواستار عملکرد مطلوبتر مدیران جدید شهرداری در حوزه‌ی جذب درامد، فراهم آوردن و ارتقای زمینه‌ی جذب گردشگر و توسعه‌ی فضاهای شهری شد.

مدیران، سرمایه‌گذار را دزد و سرمایه بر نبینند

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت:شور و شوق فعالیت‌های شهرداری در جذب سرمایه گذار است؛ مدیران نباید سرمایه گذار را دزد و سرمایه‌بر ببینند بلکه باید درصدد رفع مشکلات جذب سرمایه‌گذاران در مناطق برایند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme