خانه » تاپ » صابر سهرابی: کار فرهنگ وهنر در جامعه سنگین اما جریان ساز است

صابر سهرابی: کار فرهنگ وهنر در جامعه سنگین اما جریان ساز است

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=15331

خبرپارسی – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: فرهنگ و هنر کار سنگینی است که هر کاری هم انجام دهی نمود بیرونی ندارد، اما تاثیر آن در جامعه جریان ساز است و وظیفه ماست که آن را در عمل پیاده کنیم.
صابر سهرابی درجلسه پیش از ظهر شنبه که با هدف هم اندیشی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد گفت: در مقتضیات فعلی زمان و مشکلات جامعه دو وظیفه بسیار مهم برعهده داریم و آن ایجاد امیدواری نسبت به دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد نشاط و شادی در جامعه است ‌.
او با اشاره به وظیقه سنگینی که به عهده دارد، گفت: با توجه به اینکه از جمع و از درون اداره فرهنگ و ارشاد فارس به این مسئولیت رسیدم، انتظارات را از بنده صد چندان کرده و به دلیل پرداختن به هنر و دانستن مسایل و مشکلات این حوزه نیز وظیفه سنگین تری بر دوشم گذاشته است و برای به ظهور رساندن سیاست های دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیاز به بازوهایی قوی همچون روسا و همکاران دارم .
مدیر فرهنگ فارس گفت: رسالت فرهنگی و هنری، رسالتی بسیار سنگین است که به عهده متولیان آن در استان فارس گذاشته شده، فرهنگ و هنر کار سنگینی است که هر کاری هم انجام دهی نمود بیرونی ندارد، اما تاثیر آن در جامعه جریان ساز است و وظیفه ماست که آن را در عمل پیاده کنیم.
صابر سهرابی با اشاره به عملگرایی به جای گفتار درمانی، استفاده از ظرفیت فرهیختگان، برنامه های منطقه ای، راه اندازی کارگروه رفاهی، انتخاب رئیس اداره و دستگاه برتر گفت: هر برنامه فرهنگی هنری که می تواند تاثیر گذار باشد و باعث بالندگی جامعه و رشد و تعالی فرهنگ گردد، با تمام توان وارد آن خواهیم شد و لازم است تا برای این مهم از وجود فرهیختگان، هنرمندان و فرهنگوران استفاده شود چون که تمام شهرستان های استان فارس دارای پتانسیل های ارزشمندی در حوزه های فرهنگی، هنری و رسانه ای، هستند و این ما متولیان هستیم که باید از تمام این ظرفیت ها برای اعتلای استان کمال بهره را ببریم.
وی بر تعامل روسای شهرستان های فارس با مسولان به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: این همراهی با امام جمعه، فرمانداران، نمایندگان مجلس و مسئولان و اصحاب فرهنگ، ادب و هنر بایستی صد چندان شود تا از این طریق ساماندهی لازم در حوزه فرهنگ و هنر هر منطقه صورت گیرد.
سهرابی با اشاره به دوگانگی بین دستگاه ها برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری و دخالت مراکز بی ربط، گفت: دقت در صدور مجوز فعالیت های فرهنگی هنری دارای اهمیت زیادی است و توجه نکردن به آن باعث آسیب هایی خواهد شد که حضور مسئولان شهرستانها در اجرای اینگونه مراسم اهمیت دارد و بایستی پر رنگ و تاثیر گذار باشد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از جمله اولویت فعالیت در شهرستان ها را عدم اجرای برنامه های زیاد بی محتوا و پرداختن به برنامه های منطقه ای و دارای ساز و کار واقعی و با درون مایه درست اعلام کرد و گفت: تاثیر گذاری و فاخر بودن برنامه ها در اولویت قرار دارد و در خصوص بودجه و حمایت مالی نیز قول مساعد داد تا حمایت بیشتری از شهرستان ها انجام شود.
سهرابی از راه اندازی کارگروه رفاهی، فرهنگ و ارشاد فارس خبر داد و افزود: تمام راه هایی که می توان از آن طریق در رفاه و مسایل معیشتی کارکنان حوزه فرهنگ گام موثری برداشت را در این مسیر بررسی و به سر انجام می رسانیم تا از این طریق بتوان با توان و خرد جمعی رسیدن به اهداف حوزه فرهنگ، ادب و هنر را با تعامل بیشتر شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه کارگروه انتخاب دستگاه برتر شهرستان را براساس شاخص ها، ارزیابی و بررسی خواهیم کرد و اجرایی می کنیم یادآوری کرد: هر شهرستانی خواهان واگذاری مراکز فرهنگی هنری است اعلام کند تا طی مراحل قانونی انجام گردد و امیدواریم تا ادرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با جدیت وارد فاز عملیلتی کارها شوند تا با بازدیدها و سفرهای شهرستانی به جای گفتار درمانی به پیاده کرده عملیات لازمه حوزه فرهنگ و هنر بپردازیم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme