شهردار شیراز:گره ترافیکی میدان قصردشت باز می‌شود/گزینه های مختلف برای روان سازی ترافیک تا میدان معلم در دست بررسی است

خبر پارسی – شهردار شیراز گفت: با اجرای پروژه‌های عمرانی در میدان قصردشت، گره ترافیکی این میدان باز می‌شود.
مهندس علیرضا پاک‌فطرت در بازدید از میدان قصردشت، این میدان را یکی از گره‌های ترافیکی شهر شیراز عنوان کرد و اظهار داشت: در آینده، ترافیک بزرگراه کوهسار مهدی، تونل‌های کوهسار و ایمان و پل چمران از این میدان عبور می کند.
وی با بیان اینکه باید این ترافیک به سمت خیابان ایمان، میدان معلم و میدان شهید رودکی و در نهایت به بلوار امیر کبیر و محور بوشهر هدایت شود تا بتوان این ترافیک را تخلیه کرد، افزود: به دلیل وجود این حجم ترافیک، شرایط فعلی و جمعیتی که در مجموعه قصردشت سکونت دارند؛ ترافیک در میدان قصردشت مضاعف شده و خواهد شد.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه ترافیک در این مسیر برای مردم به ویژه ساکنان این منطقه مشکلاتی ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز برای برطرف کردن این مشکلات و کاهش بار ترافیکی میدان قصردشت با بررسی‌های مختلف زیرگذر و روگذری در سه سطح برای این مسیر طراحی کرده است تا این گره ترافیکی باز شود.
علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه زیرگذر طراحی شده در مسیر غرب به شرق و روگذر طراحی شده بصورت شمالی_جنوبی، پل چمران را به خیابان ایمان و بالعکس متصل می کند، تصریح کرد: تأسیسات زیرزمینی قصردشت اسکن شده و مکان آنها مشخص شده تا میزانی که نیاز به جابجایی دارد؛ جابجا شود.
وی با تأکید بر اینکه عملیات اجرای این پروژه باید به گونه‌ای آغاز شود که برای مردم مزاحمتی ایجاد نشود، عنوان کرد: تملک‌های مربوط به این پروژه نیز از یک سال گذشته آغاز شده و ادامه دارد و شهرداری شیراز تلاش دارد تا در سه ماه پایانی امسال عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کند.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه در راستای اجرای این پروژه مهندسی ارزش باید انجام شود و تمام جوانب آن بررسی شود، حفظ باغات قصردشت را برای شهرداری شیراز از لحاظ رعایت مسائل زیست محیطی و منظر شهری بسیار مهم دانست و بیان کرد: این پروژه در کنار گزینه های دیگر برای روان سازی ترافیک تا میدان معلم در کمیسیون‌های عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز نیز در دست بررسی است و نتایج کارهای مشاوران بررسی می‌شود تا هر چه زودتر برای این پروژه تصمیم‌گیری شود.
علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه به طور معمول اجرای چنین پروژه‌هایی که مشکلات زیادی به همراه دارد به سازمان عمران شهرداری شیراز واگذار می‌شود، گفت: در راستای چنین پروژه‌هایی که با سختی زیادی همراه است تمام عوامل شهرداری شیراز همکاری دارند تا کار زودتر به نتیجه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.